מיטב לוגו

מיטב גמל לבני 50 עד 60

  • מ.ה.103
  • מסלול השקעהמדרגות / 50-60
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון נמוךעד 25% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 2 מתוך 12 במסלול 50-60

מיטב גמל לבני 50 עד 60 מדורג במקום 5 מתוך 11 בקופות גמל במסלול 50-60 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎13.05%‎‎, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.68%
מתחילת השנהתשואה6.89%
3 שניםתשואה מצטברת42.96%
5 שניםתשואה מצטברת47.42%
דמי ניהולמצבירה0.53%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח25,546.75

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • מיטב גמל לבני 50 עד 60 הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎13.05%‎‎, מעל הממוצע בקופות גמל במסלול 50-60 בפער של ‎+0.56‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 5 מתוך 11 (במחצית העליונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו חיובית של 317 מיליון ₪, מקום 1 מתוך 12 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.68%
תשואה מתחילת השנה
6.89%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
42.96%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
47.42%
תשואה ממוצעת 3 שנים
12.65%
תשואה ממוצעת 5 שנים
8.07%
מדד שארפ ?
1.11
אלפא ?
1.32%
סטיית תקן ?
5.92%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.53%
דמי ניהול מהפקדה
0.05%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
25,547 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
317 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
82.1%

חשיפות ההשקעה

13.72%חשיפה למניות
11.04%חשיפה לחו"ל
10.96%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מיטב גמל לבני 50 עד 60 היא קופת גמל במודל השקעה תלוי גיל של מיטב גמל ופנסיה בע"מ, המיועדת לקבוצת הגיל 50-60. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI ACWI, MSCI World, MSCI World Real Estate Index ו־ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם הלוואות לעמיתים, קרנות השקעה, תשתיות ו־נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. הרכיב המנייתי מוגבל יחסית. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל · 50-60המסלול הנוכחימיטב גמל לבני 50 עד 60
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
19חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 3.95%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.93%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.68%
יולי 2026-0.48%
יוני 2026-0.46%
מאי 2026+1.82%
אפריל 2026+3.95%
מרץ 2026-2.49%
פברואר 2026+0.73%
ינואר 2026+2.08%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.19%
נובמבר 2025+1.05%
אוקטובר 2025+1.44%
ספטמבר 2025+1.96%
אוגוסט 2025+1.22%
יולי 2025+1.19%
יוני 2025+3.11%
מאי 2025+2.21%
אפריל 2025+0.6%
מרץ 2025-0.92%
פברואר 2025-0.02%
ינואר 2025+1.32%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.8%
נובמבר 2024+2.29%
אוקטובר 2024+0.17%
ספטמבר 2024+1.81%
אוגוסט 2024+1.13%
יולי 2024+1.4%
יוני 2024+1.16%
מאי 2024+1.32%
אפריל 2024-1.52%
מרץ 2024+2.14%
פברואר 2024+1.78%
ינואר 2024+0.33%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.41%
נובמבר 2023+3.52%
אוקטובר 2023-2.3%
ספטמבר 2023-1.32%
אוגוסט 2023-0.25%
יולי 2023+2.46%
יוני 2023+1.65%
מאי 2023+0.99%
אפריל 2023+1.64%
מרץ 2023+0.28%
פברואר 2023-1.43%
ינואר 2023+2.49%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.86%
נובמבר 2022+1.33%
אוקטובר 2022+2.12%
ספטמבר 2022-3.93%
אוגוסט 2022-0.98%
יולי 2022+3.2%
יוני 2022-2.22%
מאי 2022-2.77%
אפריל 2022-1.36%
מרץ 2022+0.82%
פברואר 2022-0.48%
ינואר 2022-2.01%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.51%
נובמבר 2021+0.27%
אוקטובר 2021+2.55%
ספטמבר 2021-0.52%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מיטב גמל לבני 50 עד 60 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות51.77%
אג"ח ממשלתיות סחירות32.96%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות12.22%
קרנות נאמנות2.28%
מזומנים ושווי מזומנים0.77%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.99%
נכסים לא סחירים0.01%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ89.77%
נכסים בחו"ל ובמט"ח10.23%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל במסלול 50-60 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 12 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 2 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל במסלול 50-60
1אלטשולר שחם גמל לבני 50 עד 601.90%6.32%36.19%32.65%0.64%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
3אינפיניטי גמל מסלול לבני 50 עד 601.57%6.92%44.48%53.61%0.58%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
4אלפא מור קופת גמל לחיסכון, קופת גמל לתגמולים וקופת גמל אישית לפיצויים - לבני 50 עד 601.46%7.01%38.60%45.54%0.66%מור גמל ופנסיה בע"מ
5כלל תמר 50-601.34%8.15%43.27%43.75%0.49%כלל פנסיה וגמל בע"מ
6ילין לפידות קופת גמל מסלול לבני 50 עד 601.31%5.62%38.04%43.84%0.63%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
7מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 עד 601.29%6.92%40.56%44.14%0.49%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
8מנורה מבטחים תגמולים ופיצויים מסלול לבני 50 עד 601.24%6.66%38.62%41.41%0.59%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
9הפניקס גמל מסלול לבני 50 עד 601.20%6.31%42.94%45.15%0.6%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
10הראל גמל מסלול לגילאי 50 עד 600.96%6.73%36.66%41.08%0.41%הראל פנסיה וגמל בע"מ
11אנליסט מסלולית קופת גמל - מסלול לבני 50-600.75%6.31%40.56%45.22%0.6%אנליסט קופות גמל בע"מ
12איילון גמל לחיסכון לבני 50-600.13%————איילון קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — מיטב גמל ופנסיה בע"מ

לפי המידע הזמין, מיטב גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
70%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
במסלולים מנייתיים
30%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 317 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 1 מתוך 12; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎13.72%‎‎. ‎37.63‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 25,547 מיליון ₪ ומדורג במקום 1 מתוך 12 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.