
גמל-על, קופת תגמולים לעובדי אל על, אגודה שיתופית בע"מ 50-60
- מ.ה.9930
- מסלול השקעהמדרגות / 50-60
- קהל מטרהעובדי מפעל/גוף מסויים
- רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
גמל-על, קופת תגמולים לעובדי אל על, אגודה שיתופית בע"מ 50-60 מדורג במקום 4 מתוך 6 בקופות גמל במסלול 50-60 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (12.75%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־4 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- גמל-על, קופת תגמולים לעובדי אל על, אגודה שיתופית בע"מ 50-60 הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 12.75%, קרובה לממוצע בקופות גמל במסלול 50-60 בפער של -0.06 נקודות אחוז ומדורג במקום 4 מתוך 6. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־4 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
- החשיפה לחו״ל היא 41.83% והחשיפה למט״ח היא 17.46%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.02%
- תשואה מתחילת השנה
- 6.24%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 39.67%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 41.58%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 11.78%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 7.2%
- מדד שארפ ?
- 0.89
- אלפא ?
- 0.6%
- סטיית תקן ?
- 6.46%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.41%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 752 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- -2 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 87.5%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
גמל-על, קופת תגמולים לעובדי אל על, אגודה שיתופית בע"מ 50-60 היא קופת גמל במודל השקעה תלוי גיל של קופת תגמולים של עובדי אל על נתיבי אוויר לישראל בע"מ אגודה שיתופית, המיועדת לקבוצת הגיל 50-60. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. נשמר רכיב מנייתי משמעותי לצד אג״ח ונכסים נוספים. הפיזור לחו״ל מפחית תלות בשוק המקומי, אך מוסיף סיכון שוק ומטבע. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.13%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.1%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.02% |
| יולי 2026 | -0.77% |
| יוני 2026 | -0.85% |
| מאי 2026 | +2.42% |
| אפריל 2026 | +4.13% |
| מרץ 2026 | -2.48% |
| פברואר 2026 | +0.84% |
| ינואר 2026 | +1.92% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.13% |
| נובמבר 2025 | +0.45% |
| אוקטובר 2025 | +2.03% |
| ספטמבר 2025 | +2.39% |
| אוגוסט 2025 | +0.89% |
| יולי 2025 | +1.69% |
| יוני 2025 | +3.69% |
| מאי 2025 | +2.77% |
| אפריל 2025 | +0.15% |
| מרץ 2025 | -1.63% |
| פברואר 2025 | -0.57% |
| ינואר 2025 | +1.24% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.21% |
| נובמבר 2024 | +1.83% |
| אוקטובר 2024 | -0.51% |
| ספטמבר 2024 | +2.26% |
| אוגוסט 2024 | -0.15% |
| יולי 2024 | +0.39% |
| יוני 2024 | +1.92% |
| מאי 2024 | +2.11% |
| אפריל 2024 | -1.49% |
| מרץ 2024 | +2.04% |
| פברואר 2024 | +2.15% |
| ינואר 2024 | +1.32% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.26% |
| נובמבר 2023 | +2.81% |
| אוקטובר 2023 | -1.63% |
| ספטמבר 2023 | -1.95% |
| אוגוסט 2023 | +0.05% |
| יולי 2023 | +2.71% |
| יוני 2023 | +1.89% |
| מאי 2023 | +1.38% |
| אפריל 2023 | +1.22% |
| מרץ 2023 | +1.26% |
| פברואר 2023 | -0.86% |
| ינואר 2023 | +2.49% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -2.33% |
| נובמבר 2022 | +1.38% |
| אוקטובר 2022 | +1.45% |
| ספטמבר 2022 | -4.1% |
| אוגוסט 2022 | -1.49% |
| יולי 2022 | +3.32% |
| יוני 2022 | -3.08% |
| מאי 2022 | -1.75% |
| אפריל 2022 | -2.32% |
| מרץ 2022 | +0.73% |
| פברואר 2022 | -0.91% |
| ינואר 2022 | -2.58% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +1.03% |
| נובמבר 2021 | +1.3% |
| אוקטובר 2021 | +2.69% |
| ספטמבר 2021 | -1.61% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי גמל-על, קופת תגמולים לעובדי אל על, אגודה שיתופית בע"מ 50-60 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 40.5% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 21.03% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 20.96% |
| נכסים אחרים | 10.86% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 3.73% |
| קרנות נאמנות | 1.48% |
| הלוואות | 1.25% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 0.2% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 87.67% |
| נכסים לא סחירים | 12.33% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 63.81% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 36.19% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל במסלול 50-60 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 6 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 1.37% | 5.13% | 31.46% | 36.97% | 0.43% | חברת הגמל לעובדי האוניברסיטה העברית בע"מ | |
| 2 | 1.21% | 8.34% | 41.28% | 44.39% | 0.43% | חברה לניהול קופות גמל של העובדים בעיריית תל - אביב יפו בע"מ | |
| 3 | 1.09% | 7.94% | 41.82% | 46.95% | 0.46% | תגמולים של עובדים בעירית ת"א-יפו א.ש. בע"מ | |
| 4 | 1.08% | 5.51% | 37.12% | 40.99% | 0.25% | מחוג - מינהל גמל לעובדי חברת חשמל לישראל בע"מ | |
| 6 | 0.93% | 7.29% | 47.06% | 56.03% | 0.72% | קופת"ג של עובדי עירית חיפה |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמלמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 41.83% וחשיפה למט״ח של 17.46%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.41% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 12.75%, לעומת 12.81% בממוצע בקרב 5 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של -0.06 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 4 מתוך 6. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
המשיכו לקרוא על קופות גמל
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קופת גמל ללא מס
משיכת קופת גמל ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על כספי תגמולים, פיצויים, קופת גמל להשקעה, תיקון 190, פטורים, מס 35% ומה לבדוק…
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
מסלול הלכה קופת גמל – השוואת תשואות ודמי ניהול
מסלול הלכה בקופת גמל מנוהל בהתאם להלכה היהודית. השוואת תשואות, דמי ניהול ובתי ההשקעות המובילים במסלול הכשר.
קראו עוד ←





