מנורה לוגו

מור מנורה מבטחים - מסלול לבני 50 עד 60

מור מנורה מבטחים - מסלול לבני 50 עד 60 מדורג במקום 2 מתוך 12 בקופות גמל במסלול 50-60 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎13.79%‎‎, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־9 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.18%
מתחילת השנהתשואה6.79%
3 שניםתשואה מצטברת42.04%
5 שניםתשואה מצטברת42.06%
דמי ניהולמצבירה0.18%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח113.99
תאריך פתיחהוותק הקופהאוקטובר 2015

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎+0.91‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎-0.22‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־9 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה כדאי להביא בחשבון

  • היקף הנכסים המנוהלים במסלול הוא 114 מיליון ₪, מקום 10 מתוך 12 בקבוצת ההשוואה (ברבעון התחתון). היקף נכסים מתאר את גודל המסלול, אך אינו מעיד לבדו על איכות או התאמה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.18%
תשואה מתחילת השנה
6.79%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
42.04%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
42.06%
תשואה ממוצעת 3 שנים
12.41%
תשואה ממוצעת 5 שנים
7.27%
מדד שארפ ?
0.95
אלפא ?
0.12%
סטיית תקן ?
6.31%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.18%
דמי ניהול מהפקדה
0.96%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
114 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
0 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
89.7%

חשיפות ההשקעה

47.74%חשיפה למניות
36.3%חשיפה לחו"ל
17.36%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מור מנורה מבטחים - מסלול לבני 50 עד 60 היא קופת גמל במודל השקעה תלוי גיל של מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ, המיועדת לקבוצת הגיל 50-60. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. נשמר רכיב מנייתי משמעותי לצד אג״ח ונכסים נוספים. הפיזור לחו״ל מפחית תלות בשוק המקומי, אך מוסיף סיכון שוק ומטבע. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל · 50-60המסלול הנוכחימור מנורה מבטחים – מסלול לבני 50 עד 60
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
40חודשים חיוביים
20חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.07%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.36%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.18%
יולי 2026-0.32%
יוני 2026-0.62%
מאי 2026+2.28%
אפריל 2026+4.07%
מרץ 2026-2.89%
פברואר 2026+0.63%
ינואר 2026+2.43%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.12%
נובמבר 2025+1.26%
אוקטובר 2025+1.52%
ספטמבר 2025+2.5%
אוגוסט 2025+1.24%
יולי 2025+0.92%
יוני 2025+3.49%
מאי 2025+2.44%
אפריל 2025+0.94%
מרץ 2025-1.46%
פברואר 2025-0.29%
ינואר 2025+1.54%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.81%
נובמבר 2024+1.85%
אוקטובר 2024+0.43%
ספטמבר 2024+1.58%
אוגוסט 2024+1.01%
יולי 2024+1.24%
יוני 2024+0.7%
מאי 2024+0.93%
אפריל 2024-1.4%
מרץ 2024+2.2%
פברואר 2024+2.21%
ינואר 2024+0.19%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.47%
נובמבר 2023+3.46%
אוקטובר 2023-2.78%
ספטמבר 2023-1.17%
אוגוסט 2023-0.53%
יולי 2023+2.85%
יוני 2023+1.92%
מאי 2023+0.7%
אפריל 2023+1.49%
מרץ 2023+0.47%
פברואר 2023-2.05%
ינואר 2023+2.46%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.77%
נובמבר 2022+1.41%
אוקטובר 2022+2.19%
ספטמבר 2022-4.36%
אוגוסט 2022-1.39%
יולי 2022+3.21%
יוני 2022-2.34%
מאי 2022-2.85%
אפריל 2022-1.49%
מרץ 2022+0.3%
פברואר 2022-0.95%
ינואר 2022-1.53%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.42%
נובמבר 2021-0.11%
אוקטובר 2021+2.08%
ספטמבר 2021-0.65%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מור מנורה מבטחים – מסלול לבני 50 עד 60 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות36.22%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות29.81%
מזומנים ושווי מזומנים16.26%
אג"ח ממשלתיות סחירות14.86%
קרנות נאמנות1.9%
הלוואות0.7%
נכסים אחרים0.59%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.05%
פיקדונות-0.37%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים98.36%
נכסים לא סחירים1.64%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ72.4%
נכסים בחו"ל ובמט"ח27.6%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל במסלול 50-60 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 12 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל במסלול 50-60
1אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר לבני 50-601.88%6.12%37.59%34.38%0.29%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
2קופת גמל הנדסאים - מסלול 50-601.35%7.68%40.01%42.34%0.46%הנדסאים וטכנאים - חברה לניהול קופות גמל בע"מ
4ארם - קופת גמל לתגמולים של ארגון הרופאים עובדי המדינה 50-601.12%6.37%38.86%45.17%0.37%ארם גמולים - חברה לניהול קופות גמל בע''מ
5קופת גמל גל לבני 50 עד 601.10%7.57%43.34%49.38%0.21%גל -ניהול קופות גמל לעובדי הוראה בע"מ
6אגודה שיתופית של עובדי התעשיה האוירית לניהול קופות גמל בע"מ מסלול לבני 50 עד 601.09%7.11%42.73%52.67%0.32%קופת תגמולים של עובדי התעשיה האוירית לישראל בע"מ
7קופת גמל עמ"י 50-601.08%6.11%40.93%44.85%0.39%עמ"י - חברה לניהול קופות גמל ענפיות בע"מ
8קופת גמל כלנית לבני 50 עד 601.04%7.52%43.03%50.50%0.21%גל -ניהול קופות גמל לעובדי הוראה בע"מ
9קופת גמל מחר לבני 50 עד 601.02%6.49%38.86%35.98%0.43%מחר - חברה לניהול קופות גמל בע"מ
10עוצ"מ - אגודה שיתופית לניהול קופות גמל בע"מ - מסלול לבני 50 עד 601.01%8.99%39.05%35.81%0.6%עוצ"מ - אגודה שיתופית לניהול קופות גמל בע"מ
11קופת גמל עו"ס לבני 50 עד 601.00%7.69%44.55%47.68%0.74%עו"ס - חברה לניהול קופות גמל בע"מ
12קו הבריאות קופת גמל לתגמולים ולפיצויים (לא משלמת) לבני 50-600.96%6.35%40.06%40.82%0.34%קו הבריאות חברה לניהול קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — אין הגבלה

שיעור מימון מרבי
78%
במסלולים מנייתיים
48%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים
תקופת ההלוואה
אין הגבלה
סכום מינימלי
10,000 ₪
עמלה
גביית עמלה של 4 ₪ לכל החזר חודשי

הערות: ניתן לקבל גרייס; מעל 500,000 ₪ נדרש משכון

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — אין הגבלה

שיעור מימון מרבי
28%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים
תקופת ההלוואה
אין הגבלה
סכום מינימלי
10,000 ₪
עמלה
גביית עמלה של 4 ₪ לכל החזר חודשי

הערות: ניתן לקבל גרייס; מעל 500,000 ₪ נדרש משכון

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.18%‎‎, לעומת ‎‎0.40%‎‎ בממוצע בקרב 11 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.22‎ נקודות אחוז.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 114 מיליון ₪ ומדורג במקום 10 מתוך 12 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.