לוגו של מור פנסיה וגמל

מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים מתמחים באפיקי השקעה סחירים משולב סחיר

מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים מתמחים באפיקי השקעה סחירים משולב סחיר מדורג במקום 5 מתוך 10 בקרנות השתלמות במסלול משולב סחיר לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎13.50%‎‎, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים מתמחים באפיקי השקעה סחירים משולב סחיר היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־5 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.12%
מתחילת השנהתשואה7.8%
דמי ניהולמצבירה0.65%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח1,232.34
תאריך פתיחהוותק הקופהיוני 2024

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎-0.32‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎+0.09‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.12%
תשואה מתחילת השנה
7.8%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.65%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
1,232 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
60 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
87.3%

חשיפות ההשקעה

48.3%חשיפה למניות
35.97%חשיפה לחו"ל
14.52%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים מתמחים באפיקי השקעה סחירים משולב סחיר היא קרן השתלמות במסלול משולב סחיר בניהול מור גמל ופנסיה בע"מ. המדיניות משלבת בין מספר אפיקים סחירים, ובהם מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן ומכשירים עוקבי מדד. בניגוד למסלול המתמקד באפיק יחיד, מנהלי ההשקעות יכולים לשנות את המשקל בין האפיקים במסגרת המדיניות, אך מרבית הנכסים אמורים להישאר נזילים ומתומחרים בשוק. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

התנהגות המסלול מושפעת הן משוקי המניות והן משינויים בריבית ובמרווחי האשראי. היות שהדגש הוא על נכסים סחירים, השווי עשוי להגיב במהירות יחסית לשינויים בשווקים. יש לבחון את משקל המניות, המח״מ, איכות האשראי והחשיפה לחו״ל ולמטבע חוץ בתקופת הדיווח האחרונה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות השתלמות · משולב סחירהמסלול הנוכחימור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים מתמחים באפיקי השקעה סחירים משולב סחיר
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: אוגוסט 2024 – אוגוסט 2026
25חודשים זמינים
21חודשים חיוביים
4חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.21%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 2.21%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.12%
יולי 2026-0.2%
יוני 2026-0.75%
מאי 2026+2.18%
אפריל 2026+4.21%
מרץ 2026-2.21%
פברואר 2026+0.73%
ינואר 2026+2.61%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.85%
נובמבר 2025+0.77%
אוקטובר 2025+1.55%
ספטמבר 2025+2.02%
אוגוסט 2025+0.85%
יולי 2025+1.71%
יוני 2025+2.92%
מאי 2025+2.39%
אפריל 2025+0.54%
מרץ 2025-1.2%
פברואר 2025+0.41%
ינואר 2025+1.98%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.8%
נובמבר 2024+2.84%
אוקטובר 2024+0.66%
ספטמבר 2024+2.43%
אוגוסט 2024+1.57%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים מתמחים באפיקי השקעה סחירים משולב סחיר מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות37.76%
אג"ח ממשלתיות סחירות20.82%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות20.23%
מזומנים ושווי מזומנים17.96%
קרנות נאמנות2.97%
נכסים אחרים0.26%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.92%
נכסים לא סחירים0.08%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ89.74%
נכסים בחו"ל ובמט"ח10.26%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות השתלמות במסלול משולב סחיר לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 6 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202408 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — מור גמל ופנסיה בע"מ

לפי המידע הזמין, מור גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
פריים מינוס 0.25%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר בריבית פריים — 60 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
פריים מינוס 0.75%
תקופת ההלוואה
60 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר צמוד מדד — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
צמוד מדד + 2.75%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר צמוד מדד — 60 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
צמוד מדד + 3.25%
תקופת ההלוואה
60 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
50%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
פריים מינוס 0.75%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר בריבית פריים — 60 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
50%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
פריים מינוס 0.25%
תקופת ההלוואה
60 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר בהצמדה — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
50%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
צמוד + 2.75%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר בהצמדה — 60 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
50%
במסלולים מנייתיים
40%
ריבית
צמוד + 3.25%
תקופת ההלוואה
60 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪
תקופה מינימלית
6 חודשים
עמלה
ללא עמלת פתיחת תיק

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.65%‎‎, לעומת ‎‎0.56%‎‎ בממוצע בקרב 8 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎+0.09‎ נקודות אחוז.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 59.6 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 1 מתוך 11; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.