
אינפיניטי השתלמות משולב סחיר
- מ.ה.2254
- מסלול השקעהמתמחים באפיקי השקעה סחירים / משולב סחיר
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה מאודמעל 75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 1 מתוך 10 במסלול משולב סחיר
אינפיניטי השתלמות משולב סחיר מדורג במקום 2 מתוך 10 בקרנות השתלמות במסלול משולב סחיר לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (27.14%, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־10 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- אינפיניטי השתלמות משולב סחיר הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 27.14%, מעל הממוצע בקרנות השתלמות במסלול משולב סחיר בפער של +14.84 נקודות אחוז ומדורג במקום 2 מתוך 10 (ברבעון העליון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־10 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.
מה כדאי להביא בחשבון
- החשיפה למניות עומדת על 98.53%; 40.53 נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.54%
- תשואה מתחילת השנה
- 9.84%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 121.55%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 134.35%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 30.36%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 18.57%
- מדד שארפ ?
- 1.42
- אלפא ?
- 5.04%
- סטיית תקן ?
- 11.81%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.59%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 231 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 1 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 92.8%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
אינפיניטי השתלמות משולב סחיר היא קרן השתלמות במסלול משולב סחיר בניהול אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ. המדיניות משלבת בין מספר אפיקים סחירים, ובהם מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן ומכשירים עוקבי מדד. בניגוד למסלול המתמקד באפיק יחיד, מנהלי ההשקעות יכולים לשנות את המשקל בין האפיקים במסגרת המדיניות, אך מרבית הנכסים אמורים להישאר נזילים ומתומחרים בשוק. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים ת"א 125.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
התנהגות המסלול מושפעת הן משוקי המניות והן משינויים בריבית ובמרווחי האשראי. היות שהדגש הוא על נכסים סחירים, השווי עשוי להגיב במהירות יחסית לשינויים בשווקים. יש לבחון את משקל המניות, המח״מ, איכות האשראי והחשיפה לחו״ל ולמטבע חוץ בתקופת הדיווח האחרונה.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2025, עם תשואה של 11.58%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה יוני 2026, עם ירידה של 9.82%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.54% |
| יולי 2026 | -0.19% |
| יוני 2026 | -9.82% |
| מאי 2026 | +3.2% |
| אפריל 2026 | +8.37% |
| מרץ 2026 | -1.47% |
| פברואר 2026 | +1.33% |
| ינואר 2026 | +7.63% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +4.95% |
| נובמבר 2025 | +2.86% |
| אוקטובר 2025 | +3.42% |
| ספטמבר 2025 | +3.68% |
| אוגוסט 2025 | +0.35% |
| יולי 2025 | +2% |
| יוני 2025 | +11.58% |
| מאי 2025 | +6.18% |
| אפריל 2025 | +4.35% |
| מרץ 2025 | -5.03% |
| פברואר 2025 | +2.72% |
| ינואר 2025 | +3.48% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +5.57% |
| נובמבר 2024 | +5.44% |
| אוקטובר 2024 | +5.28% |
| ספטמבר 2024 | +2.2% |
| אוגוסט 2024 | +2.53% |
| יולי 2024 | +0.42% |
| יוני 2024 | +1.72% |
| מאי 2024 | +1.12% |
| אפריל 2024 | -1.13% |
| מרץ 2024 | +2.25% |
| פברואר 2024 | +2.84% |
| ינואר 2024 | +1.02% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.63% |
| נובמבר 2023 | +3.6% |
| אוקטובר 2023 | -2.65% |
| ספטמבר 2023 | -1.07% |
| אוגוסט 2023 | +0.2% |
| יולי 2023 | +3.23% |
| יוני 2023 | +1.91% |
| מאי 2023 | +2.67% |
| אפריל 2023 | +1.46% |
| מרץ 2023 | +1.62% |
| פברואר 2023 | -1.46% |
| ינואר 2023 | +2.57% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -2.66% |
| נובמבר 2022 | +0.47% |
| אוקטובר 2022 | +0.8% |
| ספטמבר 2022 | -5.09% |
| אוגוסט 2022 | +0.12% |
| יולי 2022 | +3.94% |
| יוני 2022 | -2.74% |
| מאי 2022 | -4.36% |
| אפריל 2022 | -1.99% |
| מרץ 2022 | +1.71% |
| פברואר 2022 | +0.17% |
| ינואר 2022 | -1.47% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +2.17% |
| נובמבר 2021 | +0.38% |
| אוקטובר 2021 | +2.65% |
| ספטמבר 2021 | -0.02% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי אינפיניטי השתלמות משולב סחיר מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 98.53% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.43% |
| הלוואות | 0.03% |
| נכסים אחרים | 0.01% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 99.96% |
| נכסים לא סחירים | 0.04% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 99.96% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 0.04% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות השתלמות במסלול משולב סחיר לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 2 | 1.49% | 2.20% | 0.00% | 0.00% | 0.58% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 3 | 1.38% | 6.65% | 0.00% | 0.00% | 0.55% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | |
| 4 | 1.24% | 7.07% | 0.00% | 0.00% | 0.52% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 5 | 1.24% | 11.44% | 0.00% | 0.00% | 0.52% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 6 | 1.12% | 7.80% | 0.00% | 0.00% | 0.65% | מור גמל ופנסיה בע"מ | |
| 7 | 0.29% | 8.00% | 0.00% | 0.00% | — | כלל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 8 | -0.05% | 4.79% | 0.00% | 0.00% | 0.56% | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | |
| 9 | -0.25% | 4.83% | 20.07% | 32.19% | 0.54% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 10 | -1.04% | -1.33% | 8.41% | 21.77% | 0.62% | אנליסט קופות גמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות השתלמותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?
החשיפה למניות עומדת על 98.53%. 40.53 נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 27.14%, לעומת 12.30% בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של +14.84 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 2 מתוך 10 (ברבעון העליון). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?
בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־10 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.
המשיכו לקרוא על קרנות השתלמות
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קרן השתלמות IRA – המדריך המלא לניהול אישי, דמי ניהול והשוואה
קרן השתלמות IRA מאפשרת לנהל את כספי ההשתלמות באופן אישי ולבחור ניירות ערך, קרנות סל ומדדים. כך בודקים התאמה, דמי ניהול, יתרונות, חסרונות וסיכונים.
קראו עוד ←
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק?
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק? מדריך מעשי לשכירים עם ניסוח מייל, טיפים למשא ומתן, זכאות, הפקדות, תקרות 2026 ומה לבדוק לפני שבוחרים קרן.
קראו עוד ←
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי?
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי? מדריך מלא על תקרות 2026, מיסוי, הפקדות לשכירים ולעצמאים, חלופות השקעה ומה חשוב לבדוק לפני…
קראו עוד ←





