הראל ביטוח לוגו

הראל השתלמות משולב סחיר

הראל השתלמות משולב סחיר מדורג במקום 9 מתוך 10 בקרנות השתלמות במסלול משולב סחיר לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎6.34%‎‎, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־3 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה-0.25%
מתחילת השנהתשואה4.83%
3 שניםתשואה מצטברת20.07%
5 שניםתשואה מצטברת32.19%
דמי ניהולמצבירה0.54%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח546.22
תאריך פתיחהוותק הקופהאוקטובר 2004

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • הראל השתלמות משולב סחיר הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎6.34%‎‎, מתחת לממוצע בקרנות השתלמות במסלול משולב סחיר בפער של ‎-8.27‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 9 מתוך 10 (ברבעון התחתון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־3 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
  • במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.54%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
-0.25%
תשואה מתחילת השנה
4.83%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
20.07%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
32.19%
תשואה ממוצעת 3 שנים
6.29%
תשואה ממוצעת 5 שנים
5.74%
מדד שארפ ?
0.41
אלפא ?
1.92%
סטיית תקן ?
6.59%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.54%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
546 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-17 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
90.5%

חשיפות ההשקעה

56.02%חשיפה למניות
107.88%חשיפה לחו"ל
91.03%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הראל השתלמות משולב סחיר היא קרן השתלמות במסלול משולב סחיר בניהול הראל פנסיה וגמל בע"מ. המדיניות משלבת בין מספר אפיקים סחירים, ובהם מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן ומכשירים עוקבי מדד. בניגוד למסלול המתמקד באפיק יחיד, מנהלי ההשקעות יכולים לשנות את המשקל בין האפיקים במסגרת המדיניות, אך מרבית הנכסים אמורים להישאר נזילים ומתומחרים בשוק. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם הלוואות לעמיתים ונדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

התנהגות המסלול מושפעת הן משוקי המניות והן משינויים בריבית ובמרווחי האשראי. היות שהדגש הוא על נכסים סחירים, השווי עשוי להגיב במהירות יחסית לשינויים בשווקים. יש לבחון את משקל המניות, המח״מ, איכות האשראי והחשיפה לחו״ל ולמטבע חוץ בתקופת הדיווח האחרונה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות השתלמות · משולב סחירהמסלול הנוכחיהראל השתלמות משולב סחיר
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
33חודשים חיוביים
27חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2026, עם תשואה של 5.9%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה אוגוסט 2022, עם ירידה של 4.01%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026-0.25%
יולי 2026+0.21%
יוני 2026+5.9%
מאי 2026-0.25%
אפריל 2026+1.27%
מרץ 2026-3.68%
פברואר 2026+2.52%
ינואר 2026-0.72%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-2.06%
נובמבר 2025+0.41%
אוקטובר 2025+0.75%
ספטמבר 2025+2.38%
אוגוסט 2025+0.19%
יולי 2025+1.62%
יוני 2025-0.68%
מאי 2025-0.02%
אפריל 2025-1.67%
מרץ 2025+2.31%
פברואר 2025-1.24%
ינואר 2025+0.44%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024-1.25%
נובמבר 2024+0.05%
אוקטובר 2024-1.45%
ספטמבר 2024+3.18%
אוגוסט 2024-0.99%
יולי 2024+2.03%
יוני 2024+2.47%
מאי 2024+1.54%
אפריל 2024-0.57%
מרץ 2024+4.59%
פברואר 2024+0.11%
ינואר 2024+0.73%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.37%
נובמבר 2023-1.69%
אוקטובר 2023+2.58%
ספטמבר 2023-1.14%
אוגוסט 2023+1.5%
יולי 2023+2.41%
יוני 2023+1.54%
מאי 2023+1.33%
אפריל 2023+3.06%
מרץ 2023-1.09%
פברואר 2023+3.15%
ינואר 2023+3.03%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022+1.11%
נובמבר 2022+2.86%
אוקטובר 2022+2.24%
ספטמבר 2022-0.74%
אוגוסט 2022-4.01%
יולי 2022+1.36%
יוני 2022-1.3%
מאי 2022-0.58%
אפריל 2022-0.13%
מרץ 2022-1.47%
פברואר 2022-0.89%
ינואר 2022-0.77%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.43%
נובמבר 2021-1.4%
אוקטובר 2021-0.14%
ספטמבר 2021-1.46%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל השתלמות משולב סחיר מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות26.83%
קרנות נאמנות22.69%
מזומנים ושווי מזומנים20.75%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות17.1%
אג"ח ממשלתיות סחירות9.23%
נכסים אחרים3.4%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.31%
נכסים לא סחירים0.69%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בחו"ל ובמט"ח79.8%
נכסים בארץ20.2%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות השתלמות במסלול משולב סחיר לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 9 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — הראל פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, הראל פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.2% עד פריים מינוס 0.5% או ריבית קבועה צמודה 2.5%
תקופת ההלוואה
12 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
20,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
50%
במסלולים מנייתיים
30%
ריבית
פריים מינוס 0.2% עד פריים מינוס 0.5% או ריבית קבועה צמודה 2.5%
תקופת ההלוואה
12 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
20,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו שלילית של 17.3 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 10 מתוך 11; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎107.88%‎‎. ‎75.97‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.54%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.