
הראל פנסיה - מניות
- מ.ה.2175
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / מניות
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 6 מתוך 9 במסלול מניות
הראל פנסיה - מניות מדורג במקום 4 מתוך 9 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (17.98%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול בהראל פנסיה - מניות הם 0.16% מצבירה ו־1.47% מהפקדה, לעומת 0.15% ו־1.36% בממוצע בקבוצה, בהתאמה.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- הראל פנסיה - מניות הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 17.98%, קרובה לממוצע בקרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות בפער של -0.04 נקודות אחוז ומדורג במקום 4 מתוך 9. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- בקרן הפנסיה נבחנים שני רכיבי דמי הניהול בנפרד: דמי הניהול מהצבירה הם 0.16%, לעומת 0.15% בממוצע בקבוצה; דמי הניהול מההפקדה הם 1.47%, לעומת 1.36% בממוצע בקבוצה. אין לחבר את שני האחוזים לעלות כוללת ללא נתוני ההפקדות והצבירה האישיים.
- החשיפה לחו״ל היא 54.20% והחשיפה למט״ח היא 23.19%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.39%
- תשואה מתחילת השנה
- 9.5%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 56.51%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 68.79%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 16.1%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 11.04%
- מדד שארפ ?
- 1.2
- אלפא ?
- 1.92%
- סטיית תקן ?
- 7.97%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.16%
- דמי ניהול מהפקדה
- 1.47%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 21,630 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 876 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 92.1%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
הראל פנסיה - מניות היא קרן פנסיה מנייתית המנוהלת על ידי הראל פנסיה וגמל בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. הפיזור המהותי לחו״ל מפחית תלות בשוק הישראלי, אך מוסיף רגישות להתפתחויות בשווקים זרים. החשיפה למטבע חוץ גורמת לכך שגם שינוי בשער השקל עשוי להשפיע על התוצאה. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 6.55%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 5.31%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.39% |
| יולי 2026 | -1.23% |
| יוני 2026 | -1.31% |
| מאי 2026 | +3.03% |
| אפריל 2026 | +6.55% |
| מרץ 2026 | -3.29% |
| פברואר 2026 | +0.83% |
| ינואר 2026 | +3.5% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.22% |
| נובמבר 2025 | +1.56% |
| אוקטובר 2025 | +1.76% |
| ספטמבר 2025 | +3% |
| אוגוסט 2025 | +1.23% |
| יולי 2025 | +1.34% |
| יוני 2025 | +3.71% |
| מאי 2025 | +4.03% |
| אפריל 2025 | +0.87% |
| מרץ 2025 | -1.43% |
| פברואר 2025 | -0.57% |
| ינואר 2025 | +1.86% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.54% |
| נובמבר 2024 | +2.57% |
| אוקטובר 2024 | +0.18% |
| ספטמבר 2024 | +2.53% |
| אוגוסט 2024 | +1.27% |
| יולי 2024 | +1.7% |
| יוני 2024 | +0.8% |
| מאי 2024 | +1.87% |
| אפריל 2024 | -1.89% |
| מרץ 2024 | +3.16% |
| פברואר 2024 | +3.14% |
| ינואר 2024 | -0.1% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.64% |
| נובמבר 2023 | +3.7% |
| אוקטובר 2023 | -2.9% |
| ספטמבר 2023 | -1.42% |
| אוגוסט 2023 | -0.94% |
| יולי 2023 | +3.43% |
| יוני 2023 | +2.58% |
| מאי 2023 | +0.63% |
| אפריל 2023 | +2.01% |
| מרץ 2023 | +0.31% |
| פברואר 2023 | -1.04% |
| ינואר 2023 | +3.01% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -2.46% |
| נובמבר 2022 | +2.31% |
| אוקטובר 2022 | +3.25% |
| ספטמבר 2022 | -5.31% |
| אוגוסט 2022 | -1.23% |
| יולי 2022 | +4.27% |
| יוני 2022 | -3.43% |
| מאי 2022 | -2.21% |
| אפריל 2022 | -1.59% |
| מרץ 2022 | +1.51% |
| פברואר 2022 | -0.08% |
| ינואר 2022 | -1.73% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +2.73% |
| נובמבר 2021 | -0.07% |
| אוקטובר 2021 | +3.2% |
| ספטמבר 2021 | -0.86% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל פנסיה – מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 47.09% |
| אג"ח מיועדות | 26.86% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 11.97% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 11.4% |
| קרנות נאמנות | 1.19% |
| נכסים אחרים | 1% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 0.35% |
| הלוואות | 0.14% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 82.02% |
| נכסים לא סחירים | 17.98% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 69.45% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 30.55% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מזומנים ואג"ח ממשלתיות | 50.23% |
| מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות | 48.28% |
| השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת | 1.32% |
| אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת | 0.17% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 6 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 2.71% | 9.08% | 54.71% | 54.81% | 0.15% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 2.01% | 10.79% | 0.00% | 0.00% | 0.18% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 3 | 1.87% | 9.09% | 58.52% | 68.79% | 0.11% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 4 | 1.74% | 9.30% | 60.39% | 73.91% | 0.15% | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | |
| 5 | 1.44% | 8.99% | 60.61% | 68.95% | 0.14% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | |
| 7 | 1.06% | 13.03% | 66.99% | 0.00% | 0.19% | מור גמל ופנסיה בע"מ | |
| 8 | 0.99% | 9.28% | 59.55% | 69.72% | 0.14% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 9 | 0.82% | 10.80% | 60.43% | 68.47% | 0.14% | כלל פנסיה וגמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות פנסיה מקיפותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?
בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־7 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
האם מיקום המסלול משתנה בין טווחי הזמן?
לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים המסלול מדורג במקום 7 מתוך 8, ולפי 5 שנים במקום 4 מתוך 7. הפער מלמד שהתמונה היחסית תלויה בטווח המדידה; שני המיקומים מבוססים על תשואה מדווחת ואינם מותאמים לסיכון.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 54.20% וחשיפה למט״ח של 23.19%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על קרנות פנסיה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קרן פנסיה ללא מס
משיכת קרן פנסיה ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על תגמולים, פיצויים, מס 35%, מיעוט הכנסות, נכות, הוצאות רפואיות ומה לבדוק לפני משיכה.
קראו עוד ←
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית?
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית? מדריך עם נוסחת חישוב, דוגמאות, מקדם מובטח, ביטוח מנהלים ומה חשוב לבדוק לפני פרישה.
קראו עוד ←
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת? מדריך על חישוב הקצבה, ותק, משכורת קובעת, זכויות שאירים, מס, פרישה וההבדל מול פנסיה צוברת.
קראו עוד ←





