אלטשולר-שחם קופת גמל, קרן השתלמות, פוליסת חיסכון, קרן פנסיה

אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות

אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות מדורג במקום 9 מתוך 9 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎15.28%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול באלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות הם ‎‎0.15%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.24%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.15%‎‎ ו־‎‎1.39%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה2.71%
מתחילת השנהתשואה9.08%
3 שניםתשואה מצטברת54.71%
5 שניםתשואה מצטברת54.81%
דמי ניהולמצבירה0.15%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח4,023.45
תאריך פתיחהוותק הקופהמאי 2018

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה לקרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות, פער התשואה המדווחת הוא ‎-3.08‎ נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא ‎0.00‎ נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא ‎-0.15‎ נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎39.80%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎19.07%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
2.71%
תשואה מתחילת השנה
9.08%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
54.71%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
54.81%
תשואה ממוצעת 3 שנים
15.66%
תשואה ממוצעת 5 שנים
9.13%
מדד שארפ ?
0.93
אלפא ?
-0.36%
סטיית תקן ?
9.46%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.15%
דמי ניהול מהפקדה
1.24%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
4,023 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-101 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
89.5%

חשיפות ההשקעה

66.95%חשיפה למניות
39.8%חשיפה לחו"ל
19.07%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות הוא מסלול פנסיה מנייתי המנוהל על ידי אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה ונדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. הפיזור המהותי לחו״ל מפחית תלות בשוק הישראלי, אך מוסיף רגישות להתפתחויות בשווקים זרים. החשיפה למטבע חוץ גורמת לכך שגם שינוי בשער השקל עשוי להשפיע על התוצאה. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · מניותהמסלול הנוכחיאלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
37חודשים חיוביים
23חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 6.14%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 6.14%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+2.71%
יולי 2026-0.11%
יוני 2026-0.58%
מאי 2026+2.53%
אפריל 2026+6.14%
מרץ 2026-3.55%
פברואר 2026-0.44%
ינואר 2026+2.33%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.14%
נובמבר 2025+0.97%
אוקטובר 2025+1.13%
ספטמבר 2025+3.36%
אוגוסט 2025+1.03%
יולי 2025+1.34%
יוני 2025+4.16%
מאי 2025+5.04%
אפריל 2025+0.97%
מרץ 2025-1.98%
פברואר 2025-1.62%
ינואר 2025+1.96%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024-0.28%
נובמבר 2024+1.95%
אוקטובר 2024-0.16%
ספטמבר 2024+3.04%
אוגוסט 2024+1.02%
יולי 2024+0.87%
יוני 2024+2.1%
מאי 2024+2.87%
אפריל 2024-1.43%
מרץ 2024+3.6%
פברואר 2024+2.98%
ינואר 2024+0.56%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.88%
נובמבר 2023+3.48%
אוקטובר 2023-2.8%
ספטמבר 2023-1.48%
אוגוסט 2023-0.88%
יולי 2023+3.78%
יוני 2023+3.27%
מאי 2023+0.48%
אפריל 2023+2.75%
מרץ 2023+0.16%
פברואר 2023-0.97%
ינואר 2023+3.87%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-3.42%
נובמבר 2022+3.14%
אוקטובר 2022+3.87%
ספטמבר 2022-6.14%
אוגוסט 2022-2.12%
יולי 2022+5.73%
יוני 2022-5.39%
מאי 2022-2.61%
אפריל 2022-3.29%
מרץ 2022+0.81%
פברואר 2022-0.95%
ינואר 2022-3.43%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.8%
נובמבר 2021-0.47%
אוקטובר 2021+4.35%
ספטמבר 2021-3.01%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות41.83%
אג"ח מיועדות29.15%
אג"ח ממשלתיות סחירות20.44%
מזומנים ושווי מזומנים9.8%
קרנות נאמנות3.51%
נכסים אחרים-4.73%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים76.03%
נכסים לא סחירים23.97%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ63.59%
נכסים בחו"ל ובמט"ח36.41%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות59.39%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות45.34%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת-4.73%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?

פער התשואה לתקופה הוא ‎-3.08‎ נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא ‎0.00‎ נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא ‎-0.15‎ נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־5 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎39.80%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎19.07%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.