לוגו של כלל ביטוח לוגו אייקון

כלל פנסיה מניות

כלל פנסיה מניות מדורג במקום 2 מתוך 9 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎20.13%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול בכלל פנסיה מניות הם ‎‎0.14%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.52%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.15%‎‎ ו־‎‎1.35%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.82%
מתחילת השנהתשואה10.8%
3 שניםתשואה מצטברת60.43%
5 שניםתשואה מצטברת68.47%
דמי ניהולמצבירה0.14%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח18,204.06
תאריך פתיחהוותק הקופהנובמבר 2015

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־10 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה לקרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות, פער התשואה המדווחת הוא ‎+2.38‎ נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא ‎-0.01‎ נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא ‎+0.17‎ נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.
  • המיקום היחסי של המסלול שונה בין הטווחים: מקום 3 מתוך 8 לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים, לעומת מקום 6 מתוך 7 לפי 5 שנים. אלו מיקומי תשואה לתקופות, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.82%
תשואה מתחילת השנה
10.8%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
60.43%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
68.47%
תשואה ממוצעת 3 שנים
17.07%
תשואה ממוצעת 5 שנים
11%
מדד שארפ ?
1.23
אלפא ?
1.32%
סטיית תקן ?
8%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.14%
דמי ניהול מהפקדה
1.52%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
18,204 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
1,017 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
90.5%

חשיפות ההשקעה

73.44%חשיפה למניות
50.63%חשיפה לחו"ל
24.43%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

כלל פנסיה מניות היא קרן פנסיה מנייתית המנוהלת על ידי כלל פנסיה וגמל בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. הפיזור המהותי לחו״ל מפחית תלות בשוק הישראלי, אך מוסיף רגישות להתפתחויות בשווקים זרים. החשיפה למטבע חוץ גורמת לכך שגם שינוי בשער השקל עשוי להשפיע על התוצאה. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · מניותהמסלול הנוכחיכלל פנסיה מניות
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
19חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 6.01%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 5.53%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.82%
יולי 2026-0.1%
יוני 2026-1.35%
מאי 2026+3.38%
אפריל 2026+6.01%
מרץ 2026-3.35%
פברואר 2026+1.52%
ינואר 2026+3.7%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.48%
נובמבר 2025+1.65%
אוקטובר 2025+1.87%
ספטמבר 2025+3.18%
אוגוסט 2025+1.06%
יולי 2025+1.44%
יוני 2025+4.12%
מאי 2025+3.97%
אפריל 2025+0.81%
מרץ 2025-2.35%
פברואר 2025+0.12%
ינואר 2025+2.06%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.42%
נובמבר 2024+2.74%
אוקטובר 2024+0.51%
ספטמבר 2024+2.11%
אוגוסט 2024+1.33%
יולי 2024+1.44%
יוני 2024+1.11%
מאי 2024+1.73%
אפריל 2024-1.75%
מרץ 2024+3.2%
פברואר 2024+3.38%
ינואר 2024-0.09%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+3.06%
נובמבר 2023+3.33%
אוקטובר 2023-3.36%
ספטמבר 2023-0.85%
אוגוסט 2023-0.99%
יולי 2023+3.01%
יוני 2023+2.83%
מאי 2023+0.19%
אפריל 2023+1.6%
מרץ 2023+0.47%
פברואר 2023-1.44%
ינואר 2023+2.43%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-2.64%
נובמבר 2022+1.48%
אוקטובר 2022+3.44%
ספטמבר 2022-5.53%
אוגוסט 2022-0.17%
יולי 2022+4.24%
יוני 2022-3.6%
מאי 2022-2.14%
אפריל 2022-1.73%
מרץ 2022+1.13%
פברואר 2022+0.23%
ינואר 2022-1.6%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+2.42%
נובמבר 2021-0.53%
אוקטובר 2021+3.67%
ספטמבר 2021-1.16%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי כלל פנסיה מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות54.21%
אג"ח מיועדות25.15%
אג"ח ממשלתיות סחירות5.35%
מזומנים ושווי מזומנים5.2%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות4.56%
קרנות נאמנות3.08%
נכסים אחרים2.26%
הלוואות0.19%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים81.41%
נכסים לא סחירים18.59%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ63.89%
נכסים בחו"ל ובמט"ח36.11%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות56.89%
מזומנים ואג"ח ממשלתיות35.7%
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת5.75%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת1.66%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 9 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קרן הפנסיה — כלל פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, כלל פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
ריבית
פריים מינוס 0.5% או צמוד+2.1% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
6 עד 36 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

שפיצר בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
ריבית
פריים מינוס 0.3% או צמוד+2.3% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
37 עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

שפיצר בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
ריבית
פריים מינוס 0.2% או צמוד+2.6% או ריבית קבועה לא צמודה 5.1%
תקופת ההלוואה
61 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪
בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?

פער התשואה לתקופה הוא ‎+2.38‎ נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא ‎-0.01‎ נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא ‎+0.17‎ נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־10 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

האם מיקום המסלול משתנה בין טווחי הזמן?

לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים המסלול מדורג במקום 3 מתוך 8, ולפי 5 שנים במקום 6 מתוך 7. הפער מלמד שהתמונה היחסית תלויה בטווח המדידה; שני המיקומים מבוססים על תשואה מדווחת ואינם מותאמים לסיכון.