
מיטב פנסיה מקיפה מניות
- מ.ה.2105
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / מניות
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 3 מתוך 9 במסלול מניות
מיטב פנסיה מקיפה מניות מדורג במקום 7 מתוך 9 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (17.14%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול במיטב פנסיה מקיפה מניות הם 0.11% מצבירה ו־1.25% מהפקדה, לעומת 0.16% ו־1.39% בממוצע בקבוצה, בהתאמה.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- בהשוואה לקרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות, פער התשואה המדווחת הוא -0.99 נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא -0.05 נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא -0.14 נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- החשיפה לחו״ל היא 50.50% והחשיפה למט״ח היא 27.61%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.87%
- תשואה מתחילת השנה
- 9.09%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 58.52%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 68.79%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 16.6%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 11.04%
- מדד שארפ ?
- 1.22
- אלפא ?
- 1.92%
- סטיית תקן ?
- 8.14%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.11%
- דמי ניהול מהפקדה
- 1.25%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 7,240 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 353 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 91.9%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
מיטב פנסיה מקיפה מניות היא קרן פנסיה מנייתית המנוהלת על ידי מיטב גמל ופנסיה בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI ACWI, ת"א 125, מדד אג״ח ממשלתי כללי ו־מדד המק״מ. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. הפיזור המהותי לחו״ל מפחית תלות בשוק הישראלי, אך מוסיף רגישות להתפתחויות בשווקים זרים. החשיפה למטבע חוץ גורמת לכך שגם שינוי בשער השקל עשוי להשפיע על התוצאה. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 5.64%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 5.31%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.87% |
| יולי 2026 | -0.33% |
| יוני 2026 | -1.26% |
| מאי 2026 | +2.47% |
| אפריל 2026 | +5.64% |
| מרץ 2026 | -3.32% |
| פברואר 2026 | +0.86% |
| ינואר 2026 | +3.09% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.4% |
| נובמבר 2025 | +1.26% |
| אוקטובר 2025 | +1.68% |
| ספטמבר 2025 | +2.85% |
| אוגוסט 2025 | +1.09% |
| יולי 2025 | +1.97% |
| יוני 2025 | +3.91% |
| מאי 2025 | +3.93% |
| אפריל 2025 | +0.95% |
| מרץ 2025 | -1.68% |
| פברואר 2025 | -0.47% |
| ינואר 2025 | +1.8% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.74% |
| נובמבר 2024 | +2.79% |
| אוקטובר 2024 | +0.36% |
| ספטמבר 2024 | +2.44% |
| אוגוסט 2024 | +1.01% |
| יולי 2024 | +1.3% |
| יוני 2024 | +1.63% |
| מאי 2024 | +1.98% |
| אפריל 2024 | -1.74% |
| מרץ 2024 | +2.69% |
| פברואר 2024 | +2.83% |
| ינואר 2024 | +0.37% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +3.03% |
| נובמבר 2023 | +4.22% |
| אוקטובר 2023 | -2.84% |
| ספטמבר 2023 | -1.46% |
| אוגוסט 2023 | -0.86% |
| יולי 2023 | +3.87% |
| יוני 2023 | +2.69% |
| מאי 2023 | +0.79% |
| אפריל 2023 | +2.12% |
| מרץ 2023 | +0.17% |
| פברואר 2023 | -1.03% |
| ינואר 2023 | +3.24% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -2.78% |
| נובמבר 2022 | +1.74% |
| אוקטובר 2022 | +3.38% |
| ספטמבר 2022 | -5.31% |
| אוגוסט 2022 | -0.88% |
| יולי 2022 | +4.62% |
| יוני 2022 | -3.69% |
| מאי 2022 | -2.87% |
| אפריל 2022 | -1.98% |
| מרץ 2022 | +1.43% |
| פברואר 2022 | -0.22% |
| ינואר 2022 | -2.76% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +2.24% |
| נובמבר 2021 | -0.07% |
| אוקטובר 2021 | +4.31% |
| ספטמבר 2021 | -1.01% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי מיטב פנסיה מקיפה מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 54.15% |
| אג"ח מיועדות | 25.77% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 10.26% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 6.31% |
| נכסים אחרים | 1.55% |
| קרנות נאמנות | 1.36% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 0.61% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 86.45% |
| נכסים לא סחירים | 13.55% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 62.45% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 37.55% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות | 55.47% |
| מזומנים ואג"ח ממשלתיות | 42.34% |
| השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת | 2.15% |
| אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת | 0.04% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 2.71% | 9.08% | 54.71% | 54.81% | 0.15% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 2.01% | 10.79% | 0.00% | 0.00% | 0.18% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 4 | 1.74% | 9.30% | 60.39% | 73.91% | 0.15% | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | |
| 5 | 1.44% | 8.99% | 60.61% | 68.95% | 0.14% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | |
| 6 | 1.39% | 9.50% | 56.51% | 68.79% | 0.16% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 7 | 1.06% | 13.03% | 66.99% | 0.00% | 0.19% | מור גמל ופנסיה בע"מ | |
| 8 | 0.99% | 9.28% | 59.55% | 69.72% | 0.14% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 9 | 0.82% | 10.80% | 60.43% | 68.47% | 0.14% | כלל פנסיה וגמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות פנסיה מקיפותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קרן הפנסיה — מיטב גמל ופנסיה בע"מ
לפי המידע הזמין, מיטב גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים
שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- במסלולים מנייתיים
- 30%
- ריבית
- פריים + 0.6%
- תקופת ההלוואה
- עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- במסלולים מנייתיים
- 30%
- ריבית
- פריים + 0.6%
- תקופת ההלוואה
- עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 100,000 ₪
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?
פער התשואה לתקופה הוא -0.99 נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא -0.05 נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא -0.14 נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.
האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?
בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־5 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 50.50% וחשיפה למט״ח של 27.61%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על קרנות פנסיה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קרן פנסיה ללא מס
משיכת קרן פנסיה ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על תגמולים, פיצויים, מס 35%, מיעוט הכנסות, נכות, הוצאות רפואיות ומה לבדוק לפני משיכה.
קראו עוד ←
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית?
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית? מדריך עם נוסחת חישוב, דוגמאות, מקדם מובטח, ביטוח מנהלים ומה חשוב לבדוק לפני פרישה.
קראו עוד ←
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת? מדריך על חישוב הקצבה, ותק, משכורת קובעת, זכויות שאירים, מס, פרישה וההבדל מול פנסיה צוברת.
קראו עוד ←





