
מגדל מסלול אשראי ואג"ח
- מ.ה.8659
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / אשראי ואג"ח
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון נמוךעד 25% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 5 מתוך 11 במסלול אשראי ואג"ח
מגדל מסלול אשראי ואג"ח מדורג במקום 7 מתוך 11 בפוליסות חיסכון במסלול אשראי ואג"ח לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (4.99%, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. הפערים הם +0.68 נקודות אחוז בתשואה ו־+0.06 נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- החשיפה לחו״ל היא 20.94% והחשיפה למט״ח היא 5.87%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.28%
- תשואה מתחילת השנה
- 2.8%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 15.29%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 11.96%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 4.86%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 2.29%
- מדד שארפ ?
- -0.09
- אלפא ?
- -0.6%
- סטיית תקן ?
- 2.98%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.97%
- דמי ניהול מהפקדה
- 2.02%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 3,021 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 76.6%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
מגדל מסלול אשראי ואג"ח הוא מסלול בפוליסת חיסכון המתמקד באג״ח ובאשראי בניהול מגדל חברה לביטוח בע"מ. מקורות הביצוע המרכזיים הם ריבית, הצמדה ומרווחי אשראי, ולא עליית שווי מניות כמנוע עיקרי. ההבדלים בין מסלולים בקבוצה זו נובעים מהחלוקה בין אג״ח ממשלתיות לקונצרניות, איכות המנפיקים, המח״מ והיקף האשראי הלא סחיר. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים מדד אג״ח ממשלתי כללי.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
מסלול אג״חי אינו חסר סיכון: עליית ריבית עלולה להפחית את שווי האג״ח, והרעה ביכולת ההחזר של מנפיקים עלולה להרחיב מרווחי אשראי ולגרום להפסדים. הרכב הנכסים האחרון משלב אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, ולכן הוא חשוף הן לסיכון ריבית והן לסיכון אשראי.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 2.28%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה פברואר 2023, עם ירידה של 2.05%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.28% |
| יולי 2026 | -0.07% |
| יוני 2026 | +0.51% |
| מאי 2026 | +1.11% |
| אפריל 2026 | +0.96% |
| מרץ 2026 | -0.66% |
| פברואר 2026 | +0.15% |
| ינואר 2026 | +0.5% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.24% |
| נובמבר 2025 | +0.41% |
| אוקטובר 2025 | +0.9% |
| ספטמבר 2025 | +0.56% |
| אוגוסט 2025 | +0.58% |
| יולי 2025 | +0.16% |
| יוני 2025 | +1.19% |
| מאי 2025 | -0.2% |
| אפריל 2025 | +0.73% |
| מרץ 2025 | -0.04% |
| פברואר 2025 | +0.83% |
| ינואר 2025 | +0.15% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.55% |
| נובמבר 2024 | +0.8% |
| אוקטובר 2024 | +0.18% |
| ספטמבר 2024 | +0.6% |
| אוגוסט 2024 | +0.99% |
| יולי 2024 | +0.93% |
| יוני 2024 | +0.25% |
| מאי 2024 | -0.04% |
| אפריל 2024 | -0.3% |
| מרץ 2024 | +0.95% |
| פברואר 2024 | +0.21% |
| ינואר 2024 | +0.09% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +1.08% |
| נובמבר 2023 | +2.28% |
| אוקטובר 2023 | -1.68% |
| ספטמבר 2023 | -0.84% |
| אוגוסט 2023 | +0.65% |
| יולי 2023 | +0.53% |
| יוני 2023 | +0.44% |
| מאי 2023 | +1.27% |
| אפריל 2023 | +0.52% |
| מרץ 2023 | +1% |
| פברואר 2023 | -2.05% |
| ינואר 2023 | +1.36% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -0.52% |
| נובמבר 2022 | +0.39% |
| אוקטובר 2022 | +0.31% |
| ספטמבר 2022 | -1.75% |
| אוגוסט 2022 | -1.43% |
| יולי 2022 | +1.08% |
| יוני 2022 | +0.14% |
| מאי 2022 | -1.69% |
| אפריל 2022 | -0.77% |
| מרץ 2022 | -0.44% |
| פברואר 2022 | -1.22% |
| ינואר 2022 | -1.5% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +0.02% |
| נובמבר 2021 | +0.53% |
| אוקטובר 2021 | +0.44% |
| ספטמבר 2021 | -0.12% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי מגדל מסלול אשראי ואג"ח מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 37.82% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 24.18% |
| הלוואות | 13.68% |
| נכסים אחרים | 11.07% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 7.09% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 4.42% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 1.2% |
| קרנות נאמנות | 0.54% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 72.35% |
| נכסים לא סחירים | 27.65% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 81.63% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 18.37% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה
השוו בין פוליסות חיסכון במסלול אשראי ואג"ח לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 0.89% | 3.24% | 0.00% | 0.00% | 1.07% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ | |
| 2 | 0.38% | 2.66% | 16.59% | 13.45% | 0.83% | הראל חברה לביטוח בע"מ | |
| 3 | 0.30% | 2.71% | 17.93% | 18.24% | 0.98% | ישיר -איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ | |
| 4 | 0.30% | 3.25% | 17.87% | 17.23% | 0.95% | כלל חברה לביטוח בע"מ | |
| 6 | 0.26% | 2.67% | 16.21% | 13.72% | 0.9% | מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ | |
| 7 | 0.23% | 3.09% | 17.77% | 0.00% | 0.87% | הכשרה חברה לביטוח בע"מ | |
| 8 | 0.22% | 2.85% | 16.83% | 12.73% | 0.78% | איילון חברה לביטוח בע"מ | |
| 9 | 0.17% | 2.54% | 16.52% | 15.64% | 0.8% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ | |
| 10 | 0.14% | 3.37% | 23.13% | 21.47% | 1% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ | |
| 11 | 0.00% | 0.00% | 0.00% | 0.00% | — | כלל חברה לביטוח בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל פוליסות חיסכוןמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד פוליסת החיסכון — מגדל חברה לביטוח בע"מ
לפי המידע הזמין, מגדל חברה לביטוח בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 60%
- ריבית
- פריים מינוס 0.4% או צמוד +2.8%
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
הערות: גרייס עד שנה בלבד לכל הלוואה
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?
התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 0.97%, לעומת 0.91% בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים. מדובר בפער של +0.06 נקודות אחוז.
מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?
המסלול מנהל 3,021 מיליון ₪ ומדורג במקום 1 מתוך 10 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.
המשיכו לקרוא על פוליסות חיסכון
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

מסלול הלכה פוליסת חיסכון – אילו חברות מציעות ומה התשואות
פוליסות חיסכון עם מסלול הלכה — אילו חברות מציעות, מה דמי הניהול ואיך זה משתווה לגמל ולהשתלמות.
קראו עוד ←
דמי ניהול פוליסת חיסכון – מה גובים וכמה זה עולה
פוליסות חיסכון גובות דמי ניהול שונים מחברה לחברה. מדריך להבנת מבנה דמי הניהול, ערך הנכסים נטו ואיך להשוות נכון.
קראו עוד ←
ניוד פוליסת חיסכון – שלבים, מסמכים ומה לבדוק
מעבר פוליסת חיסכון לחברה אחרת מחייב בדרך כלל פדיון והפקדה מחדש, עם מס על הרווחים; מעבר מסלולים בתוך אותה פוליסה הוא פעולה אחרת. מה…
קראו עוד ←





