
אקסלנס אינווסט אשראי ואג"ח
- מ.ה.103
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / אשראי ואג"ח
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 10 מתוך 11 במסלול אשראי ואג"ח
אקסלנס אינווסט אשראי ואג"ח מדורג במקום 1 מתוך 11 בפוליסות חיסכון במסלול אשראי ואג"ח לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (6.52%, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. הפערים הם +2.36 נקודות אחוז בתשואה ו־+0.09 נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.14%
- תשואה מתחילת השנה
- 3.37%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 23.13%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 21.47%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 7.18%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 3.97%
- מדד שארפ ?
- 0.48
- אלפא ?
- -0.36%
- סטיית תקן ?
- 3.6%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 1%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 161 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 87.9%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
אקסלנס אינווסט אשראי ואג"ח הוא מסלול בפוליסת חיסכון המתמקד באג״ח ובאשראי בניהול הפניקס חברה לביטוח בע"מ. מקורות הביצוע המרכזיים הם ריבית, הצמדה ומרווחי אשראי, ולא עליית שווי מניות כמנוע עיקרי. ההבדלים בין מסלולים בקבוצה זו נובעים מהחלוקה בין אג״ח ממשלתיות לקונצרניות, איכות המנפיקים, המח״מ והיקף האשראי הלא סחיר. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם נכסים לא סחירים, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
מסלול אג״חי אינו חסר סיכון: עליית ריבית עלולה להפחית את שווי האג״ח, והרעה ביכולת ההחזר של מנפיקים עלולה להרחיב מרווחי אשראי ולגרום להפסדים. הרכב הנכסים האחרון משלב אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, ולכן הוא חשוף הן לסיכון ריבית והן לסיכון אשראי. קיים גם רכיב מנייתי, שמוסיף מקור צמיחה אך מגדיל את התנודתיות.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 2.65%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 2.49%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.14% |
| יולי 2026 | +0.3% |
| יוני 2026 | +0.28% |
| מאי 2026 | +1.03% |
| אפריל 2026 | +1.63% |
| מרץ 2026 | -1.06% |
| פברואר 2026 | -0.07% |
| ינואר 2026 | +1.1% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.5% |
| נובמבר 2025 | +0.52% |
| אוקטובר 2025 | +0.93% |
| ספטמבר 2025 | +1.06% |
| אוגוסט 2025 | +0.81% |
| יולי 2025 | +0.27% |
| יוני 2025 | +2.04% |
| מאי 2025 | +0.79% |
| אפריל 2025 | +0.91% |
| מרץ 2025 | -1.24% |
| פברואר 2025 | +0.63% |
| ינואר 2025 | +0.58% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.79% |
| נובמבר 2024 | +1.44% |
| אוקטובר 2024 | +0.47% |
| ספטמבר 2024 | +0.85% |
| אוגוסט 2024 | +0.99% |
| יולי 2024 | +0.7% |
| יוני 2024 | +0.36% |
| מאי 2024 | +0.44% |
| אפריל 2024 | -0.33% |
| מרץ 2024 | +0.96% |
| פברואר 2024 | +0.88% |
| ינואר 2024 | +0.23% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +1.61% |
| נובמבר 2023 | +2.65% |
| אוקטובר 2023 | -1.41% |
| ספטמבר 2023 | -0.79% |
| אוגוסט 2023 | +0.25% |
| יולי 2023 | +1.31% |
| יוני 2023 | +0.87% |
| מאי 2023 | +1.19% |
| אפריל 2023 | +0.66% |
| מרץ 2023 | +1% |
| פברואר 2023 | -1.82% |
| ינואר 2023 | +1.97% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -0.94% |
| נובמבר 2022 | +0.27% |
| אוקטובר 2022 | +0.25% |
| ספטמבר 2022 | -2.49% |
| אוגוסט 2022 | -1.21% |
| יולי 2022 | +1.77% |
| יוני 2022 | -0.38% |
| מאי 2022 | -2.05% |
| אפריל 2022 | -1.02% |
| מרץ 2022 | -0.09% |
| פברואר 2022 | -0.93% |
| ינואר 2022 | -1.4% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +0.48% |
| נובמבר 2021 | +0.11% |
| אוקטובר 2021 | +0.99% |
| ספטמבר 2021 | +0.02% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי אקסלנס אינווסט אשראי ואג"ח מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 36.57% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 20.03% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 17.94% |
| נכסים אחרים | 12.86% |
| הלוואות | 4.37% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 3.36% |
| קרנות נאמנות | 2.69% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 2.19% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 80.06% |
| נכסים לא סחירים | 19.94% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 61.55% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 38.45% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה
השוו בין פוליסות חיסכון במסלול אשראי ואג"ח לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 10 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 0.89% | 3.24% | 0.00% | 0.00% | 1.07% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ | |
| 2 | 0.38% | 2.66% | 16.59% | 13.45% | 0.83% | הראל חברה לביטוח בע"מ | |
| 3 | 0.30% | 2.71% | 17.93% | 18.24% | 0.98% | ישיר -איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ | |
| 4 | 0.30% | 3.25% | 17.87% | 17.23% | 0.95% | כלל חברה לביטוח בע"מ | |
| 5 | 0.28% | 2.80% | 15.29% | 11.96% | 0.97% | מגדל חברה לביטוח בע"מ | |
| 6 | 0.26% | 2.67% | 16.21% | 13.72% | 0.9% | מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ | |
| 7 | 0.23% | 3.09% | 17.77% | 0.00% | 0.87% | הכשרה חברה לביטוח בע"מ | |
| 8 | 0.22% | 2.85% | 16.83% | 12.73% | 0.78% | איילון חברה לביטוח בע"מ | |
| 9 | 0.17% | 2.54% | 16.52% | 15.64% | 0.8% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ | |
| 11 | 0.00% | 0.00% | 0.00% | 0.00% | — | כלל חברה לביטוח בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל פוליסות חיסכוןמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?
התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 1.00%, לעומת 0.91% בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים. מדובר בפער של +0.09 נקודות אחוז.
האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?
החשיפה למניות עומדת על 46.80%. 43.45 נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.
המשיכו לקרוא על פוליסות חיסכון
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

מסלול הלכה פוליסת חיסכון – אילו חברות מציעות ומה התשואות
פוליסות חיסכון עם מסלול הלכה — אילו חברות מציעות, מה דמי הניהול ואיך זה משתווה לגמל ולהשתלמות.
קראו עוד ←
דמי ניהול פוליסת חיסכון – מה גובים וכמה זה עולה
פוליסות חיסכון גובות דמי ניהול שונים מחברה לחברה. מדריך להבנת מבנה דמי הניהול, ערך הנכסים נטו ואיך להשוות נכון.
קראו עוד ←
ניוד פוליסת חיסכון – שלבים, מסמכים ומה לבדוק
מעבר פוליסת חיסכון לחברה אחרת מחייב בדרך כלל פדיון והפקדה מחדש, עם מס על הרווחים; מעבר מסלולים בתוך אותה פוליסה הוא פעולה אחרת. מה…
קראו עוד ←





