איי.די.אי ביטוח לוגו

איי.די.איי. מסלול אשראי ואג"ח

איי.די.איי. מסלול אשראי ואג"ח מדורג במקום 6 מתוך 11 בפוליסות חיסכון במסלול אשראי ואג"ח לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎5.05%‎‎, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.3%
מתחילת השנהתשואה2.71%
3 שניםתשואה מצטברת17.93%
5 שניםתשואה מצטברת18.24%
דמי ניהולמצבירה0.98%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח71.66

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. הפערים הם ‎+0.74‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎+0.07‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.3%
תשואה מתחילת השנה
2.71%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
17.93%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
18.24%
תשואה ממוצעת 3 שנים
5.65%
תשואה ממוצעת 5 שנים
3.41%
מדד שארפ ?
0.3
אלפא ?
0.24%
סטיית תקן ?
2.22%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.98%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
72 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
89.6%

חשיפות ההשקעה

6.08%חשיפה למניות
4.09%חשיפה לחו"ל
7.09%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

איי.די.איי. מסלול אשראי ואג"ח הוא מסלול בפוליסת חיסכון המתמקד באג״ח ובאשראי בניהול ישיר -איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ. מקורות הביצוע המרכזיים הם ריבית, הצמדה ומרווחי אשראי, ולא עליית שווי מניות כמנוע עיקרי. ההבדלים בין מסלולים בקבוצה זו נובעים מהחלוקה בין אג״ח ממשלתיות לקונצרניות, איכות המנפיקים, המח״מ והיקף האשראי הלא סחיר. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

מסלול אג״חי אינו חסר סיכון: עליית ריבית עלולה להפחית את שווי האג״ח, והרעה ביכולת ההחזר של מנפיקים עלולה להרחיב מרווחי אשראי ולגרום להפסדים. הרכב הנכסים האחרון משלב אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, ולכן הוא חשוף הן לסיכון ריבית והן לסיכון אשראי.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
פוליסות חיסכון · אשראי ואג"חהמסלול הנוכחיאיי.די.איי. מסלול אשראי ואג"ח
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
44חודשים חיוביים
15חודשים שליליים
1ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2024, עם תשואה של 1.72%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מאי 2022, עם ירידה של 1.36%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.3%
יולי 2026+0.04%
יוני 2026+0.24%
מאי 2026+1.29%
אפריל 2026+0.61%
מרץ 2026-0.27%
פברואר 2026+0.04%
ינואר 2026+0.44%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.25%
נובמבר 2025+0.47%
אוקטובר 2025+0.66%
ספטמבר 2025+0.88%
אוגוסט 2025+0.68%
יולי 2025+0.26%
יוני 2025+1.11%
מאי 20250%
אפריל 2025+0.45%
מרץ 2025+0.01%
פברואר 2025+0.85%
ינואר 2025+0.17%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+1.27%
נובמבר 2024+1.72%
אוקטובר 2024+0.38%
ספטמבר 2024+0.73%
אוגוסט 2024+0.81%
יולי 2024+0.64%
יוני 2024+0.2%
מאי 2024+0.04%
אפריל 2024-0.44%
מרץ 2024+1.09%
פברואר 2024+0.55%
ינואר 2024+0.22%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.11%
נובמבר 2023+1.09%
אוקטובר 2023-0.67%
ספטמבר 2023-0.64%
אוגוסט 2023+0.39%
יולי 2023+0.4%
יוני 2023+0.41%
מאי 2023+1.14%
אפריל 2023+0.36%
מרץ 2023+0.52%
פברואר 2023-0.88%
ינואר 2023+0.76%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.58%
נובמבר 2022-0.1%
אוקטובר 2022-0.37%
ספטמבר 2022-1%
אוגוסט 2022-0.82%
יולי 2022+0.72%
יוני 2022+0.54%
מאי 2022-1.36%
אפריל 2022-0.49%
מרץ 2022+0.21%
פברואר 2022-0.34%
ינואר 2022-1.04%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021-0.06%
נובמבר 2021+0.7%
אוקטובר 2021+0.73%
ספטמבר 2021+0.48%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי איי.די.איי. מסלול אשראי ואג"ח מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות39.08%
אג"ח ממשלתיות סחירות38.75%
נכסים אחרים9.49%
קרנות נאמנות4.98%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות2.61%
הלוואות2.19%
אג"ח קונצרניות לא סחירות1.89%
מזומנים ושווי מזומנים1.03%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים86.44%
נכסים לא סחירים13.56%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ95.6%
נכסים בחו"ל ובמט"ח4.4%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה

השוו בין פוליסות חיסכון במסלול אשראי ואג"ח לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.98%‎‎, לעומת ‎‎0.91%‎‎ בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎+0.07‎ נקודות אחוז.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎4.09%‎‎. ‎25.30‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.