לוגו של כלל ביטוח לוגו אייקון

כלל חברה לביטוח בע"מ State Street מניות

כלל חברה לביטוח בע"מ State Street מניות מדורג במקום 14 מתוך 15 בפוליסות חיסכון במסלול מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎4.81%‎‎, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול מהצבירה בכלל חברה לביטוח בע"מ State Street מניות הם ‎‎1.28%‎‎, לעומת ממוצע של ‎‎0.88%‎‎ בקבוצה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.09%
מתחילת השנהתשואה4.8%
דמי ניהולמצבירה1.28%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח10.45

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎-13.13‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎+0.40‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־4 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.09%
תשואה מתחילת השנה
4.8%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
1.28%
דמי ניהול מהפקדה
0.09%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
10 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
92.7%

חשיפות ההשקעה

93.25%חשיפה למניות
98.86%חשיפה לחו"ל
98.88%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

כלל חברה לביטוח בע"מ State Street מניות הוא מסלול בפוליסת חיסכון מנייתי המנוהל על ידי כלל חברה לביטוח בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. הפיזור המהותי לחו״ל מפחית תלות בשוק הישראלי, אך מוסיף רגישות להתפתחויות בשווקים זרים. החשיפה למטבע חוץ גורמת לכך שגם שינוי בשער השקל עשוי להשפיע על התוצאה. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
פוליסות חיסכון · מניותהמסלול הנוכחיכלל חברה לביטוח בע"מ State Street מניות
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: נובמבר 2024 – אוגוסט 2026
22חודשים זמינים
13חודשים חיוביים
9חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2026, עם תשואה של 5.32%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 5.69%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.09%
יולי 2026+2.28%
יוני 2026+5.32%
מאי 2026-0.62%
אפריל 2026+2.14%
מרץ 2026-5.69%
פברואר 2026+1.09%
ינואר 2026-0.55%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-1.58%
נובמבר 2025+1.63%
אוקטובר 2025-0.26%
ספטמבר 2025+0.24%
אוגוסט 2025+2.07%
יולי 2025+2.07%
יוני 2025+0.04%
מאי 2025+1.33%
אפריל 2025-2.13%
מרץ 2025+0.24%
פברואר 2025-0.5%
ינואר 2025+0.82%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024-2.32%
נובמבר 2024-1.18%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי כלל חברה לביטוח בע"מ State Street מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות90.24%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות3.95%
קרנות נאמנות3%
מזומנים ושווי מזומנים2.8%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים100%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בחו"ל ובמט"ח98.88%
נכסים בארץ1.12%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה

השוו בין פוליסות חיסכון במסלול מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 15 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 10 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת פוליסות חיסכון במסלול מניות
1הכשרה - מנוהל באמצעות אלטשולר שחם בע"מ - מניות2.50%8.40%60.78%52.75%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
2מנורה מבטחים ביטוח בע"מ מניות2.27%11.34%76.08%76.08%0.71%מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ
3הכשרה - מנוהל באמצעות ילין לפידות ניהול תיקי השקעות בע"מ - מניות2.09%8.64%64.22%73.18%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
4הכשרה מנוהל באמצעות מיטב ניהול תיקים בע"מ - מניות2.00%9.60%66.05%75.68%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
5הראל מסלול מניות1.89%12.25%74.20%77.05%0.74%הראל חברה לביטוח בע"מ
6הכשרה - מנוהל באמצעות אנליסט ניהול תיקי השקעות בע"מ - מניות1.75%9.45%66.22%0.00%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
7הכשרה מנוהל באמצעות מור בית השקעות ניהול תיקים בע"מ - מניות1.58%11.26%71.50%67.19%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
8מגדל מסלול מניות1.18%11.04%75.79%77.33%1.04%מגדל חברה לביטוח בע"מ
9כלל חברה לביטוח בע"מ מניות1.13%13.94%80.24%75.60%0.75%כלל חברה לביטוח בע"מ
11הפניקס BlackRock מניות0.95%4.54%35.00%0.00%1.36%הפניקס חברה לביטוח בע"מ
12איילון חברה לביטוח בע"מ מניות0.93%12.10%83.03%84.39%0.71%איילון חברה לביטוח בע"מ
13הראל fidelity מסלול מניות0.52%-4.55%0.00%0.00%1.36%הראל חברה לביטוח בע"מ
14איי. די. איי. מסלול מניות0.09%8.71%73.23%0.00%0.66%ישיר -איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ
15אקסלנס אינווסט מניות-0.05%5.34%64.26%72.54%0.81%הפניקס חברה לביטוח בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202411 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד פוליסת החיסכון — כלל חברה לביטוח בע"מ

לפי המידע הזמין, כלל חברה לביטוח בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5% או צמוד+2.1% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
6 עד 36 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.3% או צמוד+2.3% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
37 עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.2% או צמוד+2.6% או ריבית קבועה לא צמודה 5.1%
תקופת ההלוואה
61 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪
בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־4 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎98.86%‎‎. ‎30.80‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.