הפניקס קופת גמל, קרן השתלמות, פוליסת חיסכון, קרן פנסיה

אקסלנס אינווסט מניות

אקסלנס אינווסט מניות מדורג במקום 12 מתוך 15 בפוליסות חיסכון במסלול מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎13.55%‎‎, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־5 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה-0.05%
מתחילת השנהתשואה5.34%
3 שניםתשואה מצטברת64.26%
5 שניםתשואה מצטברת72.54%
דמי ניהולמצבירה0.81%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח86.55

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, דמי הניהול מהצבירה נמוכים מהממוצע, אך גם התשואה המדווחת נמוכה ממנו. הפערים הם ‎-3.76‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎-0.11‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎60.86%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎48.45%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
-0.05%
תשואה מתחילת השנה
5.34%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
64.26%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
72.54%
תשואה ממוצעת 3 שנים
17.99%
תשואה ממוצעת 5 שנים
11.53%
מדד שארפ ?
1.06
אלפא ?
0%
סטיית תקן ?
10.05%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.81%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
87 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
92.4%

חשיפות ההשקעה

97.13%חשיפה למניות
60.86%חשיפה לחו"ל
48.45%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

אקסלנס אינווסט מניות הוא מסלול בפוליסת חיסכון מנייתי המנוהל על ידי הפניקס חברה לביטוח בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. הפיזור המהותי לחו״ל מפחית תלות בשוק הישראלי, אך מוסיף רגישות להתפתחויות בשווקים זרים. החשיפה למטבע חוץ גורמת לכך שגם שינוי בשער השקל עשוי להשפיע על התוצאה. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
פוליסות חיסכון · מניותהמסלול הנוכחיאקסלנס אינווסט מניות
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
40חודשים חיוביים
20חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יולי 2022, עם תשואה של 5.5%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 7.49%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026-0.05%
יולי 2026+2.7%
יוני 2026-1.96%
מאי 2026+0.19%
אפריל 2026+4.88%
מרץ 2026-4.08%
פברואר 2026+0.12%
ינואר 2026+3.73%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.85%
נובמבר 2025+2.26%
אוקטובר 2025+1.09%
ספטמבר 2025+3.39%
אוגוסט 2025+0.99%
יולי 2025+1.56%
יוני 2025+5.39%
מאי 2025+4.69%
אפריל 2025+1.27%
מרץ 2025-3.32%
פברואר 2025+0.41%
ינואר 2025+2.7%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.86%
נובמבר 2024+4.18%
אוקטובר 2024+1.03%
ספטמבר 2024+2.48%
אוגוסט 2024+1.42%
יולי 2024+1.9%
יוני 2024+0.79%
מאי 2024+2.41%
אפריל 2024-1.5%
מרץ 2024+3.5%
פברואר 2024+4.83%
ינואר 2024-0.86%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+4.2%
נובמבר 2023+4.84%
אוקטובר 2023-3.72%
ספטמבר 2023-2.1%
אוגוסט 2023-0.38%
יולי 2023+4.85%
יוני 2023+3.84%
מאי 2023+0.86%
אפריל 2023+1.16%
מרץ 2023+1.1%
פברואר 2023-0.58%
ינואר 2023+5.12%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-3.3%
נובמבר 2022+2.18%
אוקטובר 2022+3.96%
ספטמבר 2022-7.49%
אוגוסט 2022-0.9%
יולי 2022+5.5%
יוני 2022-4.94%
מאי 2022-2.64%
אפריל 2022-3.19%
מרץ 2022+0.39%
פברואר 2022-0.79%
ינואר 2022-1.61%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+2.43%
נובמבר 2021-2.12%
אוקטובר 2021+3.55%
ספטמבר 2021-0.8%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי אקסלנס אינווסט מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות87.26%
קרנות נאמנות9.87%
מזומנים ושווי מזומנים2.92%
נכסים אחרים-0.05%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים100.05%
נכסים לא סחירים-0.05%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בחו"ל ובמט"ח55.9%
נכסים בארץ44.1%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה

השוו בין פוליסות חיסכון במסלול מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 15 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 15 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת פוליסות חיסכון במסלול מניות
1הכשרה - מנוהל באמצעות אלטשולר שחם בע"מ - מניות2.50%8.40%60.78%52.75%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
2מנורה מבטחים ביטוח בע"מ מניות2.27%11.34%76.08%76.08%0.71%מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ
3הכשרה - מנוהל באמצעות ילין לפידות ניהול תיקי השקעות בע"מ - מניות2.09%8.64%64.22%73.18%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
4הכשרה מנוהל באמצעות מיטב ניהול תיקים בע"מ - מניות2.00%9.60%66.05%75.68%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
5הראל מסלול מניות1.89%12.25%74.20%77.05%0.74%הראל חברה לביטוח בע"מ
6הכשרה - מנוהל באמצעות אנליסט ניהול תיקי השקעות בע"מ - מניות1.75%9.45%66.22%0.00%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
7הכשרה מנוהל באמצעות מור בית השקעות ניהול תיקים בע"מ - מניות1.58%11.26%71.50%67.19%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
8מגדל מסלול מניות1.18%11.04%75.79%77.33%1.04%מגדל חברה לביטוח בע"מ
9כלל חברה לביטוח בע"מ מניות1.13%13.94%80.24%75.60%0.75%כלל חברה לביטוח בע"מ
10כלל חברה לביטוח בע"מ State Street מניות1.09%4.80%0.00%0.00%1.28%כלל חברה לביטוח בע"מ
11הפניקס BlackRock מניות0.95%4.54%35.00%0.00%1.36%הפניקס חברה לביטוח בע"מ
12איילון חברה לביטוח בע"מ מניות0.93%12.10%83.03%84.39%0.71%איילון חברה לביטוח בע"מ
13הראל fidelity מסלול מניות0.52%-4.55%0.00%0.00%1.36%הראל חברה לביטוח בע"מ
14איי. די. איי. מסלול מניות0.09%8.71%73.23%0.00%0.66%ישיר -איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

דמי הניהול מהצבירה נמוכים מהממוצע, אך גם התשואה המדווחת נמוכה ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.81%‎‎, לעומת ‎‎0.92%‎‎ בממוצע בקרב 14 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.11‎ נקודות אחוז.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 86.6 מיליון ₪ ומדורג במקום 13 מתוך 15 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.