הראל ביטוח לוגו

הראל מסלול עוקב מדד S&P 500

הראל מסלול עוקב מדד S&P 500 מדורג במקום 6 מתוך 8 בפוליסות חיסכון במסלול עוקב מדד s&p 500 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎7.69%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־4 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.9%
מתחילת השנהתשואה5.61%
3 שניםתשואה מצטברת37.64%
5 שניםתשואה מצטברת67.81%
דמי ניהולמצבירה0.65%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח2,307.43

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, דמי הניהול מהצבירה נמוכים מהממוצע, אך גם התשואה המדווחת נמוכה ממנו. הפערים הם ‎-1.63‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎-0.15‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־4 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.9%
תשואה מתחילת השנה
5.61%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
37.64%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
67.81%
תשואה ממוצעת 3 שנים
11.24%
תשואה ממוצעת 5 שנים
10.91%
מדד שארפ ?
0.8
אלפא ?
4.08%
סטיית תקן ?
10.25%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.65%
דמי ניהול מהפקדה
0.58%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
2,307 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
99.5%

חשיפות ההשקעה

99.66%חשיפה למניות
108.31%חשיפה לחו"ל
98.76%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הראל מסלול עוקב מדד S&P 500 הוא מסלול בפוליסת חיסכון שנועד ליצור חשיפה למדד S&P 500, המייצג חברות גדולות הנסחרות בארצות הברית. המעקב עשוי להתבצע באמצעות חוזים עתידיים, קרנות סל, מניות ומכשירים פיננסיים נוספים; לכן ההחזקות בדוח אינן חייבות להיראות כהחזקה ישירה מלאה במניות המדד. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים S&P 500.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הפיזור בין חברות רבות אינו מבטל את הריכוז הגאוגרפי בארצות הברית או את הריכוז הענפי שנוצר ממשקלי מדד S&P 500. החשיפה הגבוהה למטבע חוץ גורמת לכך ששער הדולר מול השקל עשוי להשפיע באופן מהותי על התוצאה בשקלים. כמסלול מנייתי עוקב מדד, הוא עשוי לרדת באופן משמעותי גם כאשר מנגנון המעקב פועל כמתוכנן.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
פוליסות חיסכון · עוקב מדד s&p 500המסלול הנוכחיהראל מסלול עוקב מדד S&P 500
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
38חודשים חיוביים
22חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה מרץ 2024, עם תשואה של 6.58%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ינואר 2022, עם ירידה של 5.22%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.9%
יולי 2026+2.17%
יוני 2026+4.73%
מאי 2026+0.45%
אפריל 2026+3.22%
מרץ 2026-4.21%
פברואר 2026+0.12%
ינואר 2026-1.63%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-1.85%
נובמבר 2025+0.39%
אוקטובר 2025+0.81%
ספטמבר 2025+2.66%
אוגוסט 2025-0.07%
יולי 2025+3.12%
יוני 2025+0.86%
מאי 2025+3.08%
אפריל 2025-2.59%
מרץ 2025-1.19%
פברואר 2025-3.39%
ינואר 2025+1.08%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024-1.57%
נובמבר 2024+3.1%
אוקטובר 2024-0.27%
ספטמבר 2024+3.86%
אוגוסט 2024-0.91%
יולי 2024+1.06%
יוני 2024+5.68%
מאי 2024+2.14%
אפריל 2024-1.33%
מרץ 2024+6.58%
פברואר 2024+2.14%
ינואר 2024+3.1%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.05%
נובמבר 2023+1.16%
אוקטובר 2023+2.31%
ספטמבר 2023-4.5%
אוגוסט 2023+2.52%
יולי 2023+4.01%
יוני 2023+4.14%
מאי 2023+3.62%
אפריל 2023+3.77%
מרץ 2023-0.31%
פברואר 2023+4.5%
ינואר 2023+3.57%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.88%
נובמבר 2022+0.12%
אוקטובר 2022+5.45%
ספטמבר 2022-2.78%
אוגוסט 2022-4.23%
יולי 2022+5.93%
יוני 2022-4.07%
מאי 2022-2.02%
אפריל 2022-3.81%
מרץ 2022+4.68%
פברואר 2022-1.1%
ינואר 2022-5.22%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+2.72%
נובמבר 2021+0.15%
אוקטובר 2021+2.89%
ספטמבר 2021-2.35%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל מסלול עוקב מדד S&P 500 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ושווי מזומנים60.05%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות26.01%
אג"ח ממשלתיות סחירות14.92%
נכסים אחרים-0.98%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים100.16%
נכסים לא סחירים-0.16%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ89.7%
נכסים בחו"ל ובמט"ח10.3%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה

השוו בין פוליסות חיסכון במסלול עוקב מדד s&p 500 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

דמי הניהול מהצבירה נמוכים מהממוצע, אך גם התשואה המדווחת נמוכה ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.65%‎‎, לעומת ‎‎0.80%‎‎ בממוצע בקרב 7 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.15‎ נקודות אחוז.

מה בולט בחשיפה של המסלול למט״ח?

החשיפה למט״ח עומדת על ‎‎98.76%‎‎. ‎12.54‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למט״ח עשויה להשפיע על התשואה, אך אינה זהה לחשיפה לנכסים בחו״ל.