
איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ עוקבי מדדים עוקב מדד s&p 500
- מ.ה.15779
- מסלול השקעהעוקבי מדדים / עוקב מדד s&p 500
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה מאודמעל 75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 9 מתוך 9 במסלול עוקב מדד s&p 500
איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ עוקבי מדדים עוקב מדד s&p 500 מדורג במקום 9 מתוך 9 בפוליסות חיסכון במסלול עוקב מדד s&p 500 לפי התשואה המדווחת מתחילת השנה (4.09%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ עוקבי מדדים עוקב מדד s&p 500 הציג תשואה מדווחת מתחילת השנה של 4.09%, מתחת לממוצע בפוליסות חיסכון במסלול עוקב מדד s&p 500 בפער של -2.26 נקודות אחוז ומדורג במקום 9 מתוך 9. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- החשיפה למט״ח עומדת על 99.09%; 12.91 נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.
- במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.69%
- תשואה מתחילת השנה
- 4.09%
דמי ניהול
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 7 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 100%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ עוקבי מדדים עוקב מדד s&p 500 הוא מסלול בפוליסת חיסכון שנועד ליצור חשיפה למדד S&P 500, המייצג חברות גדולות הנסחרות בארצות הברית. המעקב עשוי להתבצע באמצעות חוזים עתידיים, קרנות סל, מניות ומכשירים פיננסיים נוספים; לכן ההחזקות בדוח אינן חייבות להיראות כהחזקה ישירה מלאה במניות המדד. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים S&P 500.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הפיזור בין חברות רבות אינו מבטל את הריכוז הגאוגרפי בארצות הברית או את הריכוז הענפי שנוצר ממשקלי מדד S&P 500. החשיפה הגבוהה למטבע חוץ גורמת לכך ששער הדולר מול השקל עשוי להשפיע באופן מהותי על התוצאה בשקלים. כמסלול מנייתי עוקב מדד, הוא עשוי לרדת באופן משמעותי גם כאשר מנגנון המעקב פועל כמתוכנן.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
לקופה זו זמינים נתונים עבור 8 חודשים בלבד. זו תקופה קצרה, ולכן הנתונים מתארים את החודשים הזמינים בלבד ואינם מספיקים לבחינת ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2026, עם תשואה של 4.38%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 5.06%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.69% |
| יולי 2026 | +2.45% |
| יוני 2026 | +4.38% |
| מאי 2026 | +0.9% |
| אפריל 2026 | +3.08% |
| מרץ 2026 | -5.06% |
| פברואר 2026 | +0.12% |
| ינואר 2026 | -2.22% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ עוקבי מדדים עוקב מדד s&p 500 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 98.95% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.05% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 100% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 86.76% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 13.24% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה
השוו בין פוליסות חיסכון במסלול עוקב מדד s&p 500 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 9 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 3.11% | 11.09% | 0.00% | 0.00% | 1.09% | מגדל חברה לביטוח בע"מ | |
| 2 | 1.15% | 5.68% | 38.39% | 67.45% | 0.9% | מגדל חברה לביטוח בע"מ | |
| 3 | 1.06% | 5.57% | 0.00% | 0.00% | 0.83% | הכשרה חברה לביטוח בע"מ | |
| 4 | 1.04% | 5.73% | 0.00% | 0.00% | 0.59% | מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ | |
| 5 | 0.90% | 5.61% | 37.64% | 67.81% | 0.65% | הראל חברה לביטוח בע"מ | |
| 6 | 0.77% | 5.67% | 36.95% | 0.00% | 0.74% | איילון חברה לביטוח בע"מ | |
| 7 | 0.75% | 5.73% | 37.69% | 65.70% | 0.72% | כלל חברה לביטוח בע"מ | |
| 8 | 0.71% | 5.70% | 38.25% | 68.89% | 0.73% | הפניקס חברה לביטוח בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל פוליסות חיסכוןמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202601 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה בולט בחשיפה של המסלול למט״ח?
החשיפה למט״ח עומדת על 99.09%. 12.91 נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למט״ח עשויה להשפיע על התשואה, אך אינה זהה לחשיפה לנכסים בחו״ל.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת מתחילת השנה הייתה 4.09%, לעומת 6.35% בממוצע בקרב 8 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של -2.26 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 9 מתוך 9. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
המשיכו לקרוא על פוליסות חיסכון
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

מסלול הלכה פוליסת חיסכון – אילו חברות מציעות ומה התשואות
פוליסות חיסכון עם מסלול הלכה — אילו חברות מציעות, מה דמי הניהול ואיך זה משתווה לגמל ולהשתלמות.
קראו עוד ←
דמי ניהול פוליסת חיסכון – מה גובים וכמה זה עולה
פוליסות חיסכון גובות דמי ניהול שונים מחברה לחברה. מדריך להבנת מבנה דמי הניהול, ערך הנכסים נטו ואיך להשוות נכון.
קראו עוד ←
ניוד פוליסת חיסכון – שלבים, מסמכים ומה לבדוק
מעבר פוליסת חיסכון לחברה אחרת מחייב בדרך כלל פדיון והפקדה מחדש, עם מס על הרווחים; מעבר מסלולים בתוך אותה פוליסה הוא פעולה אחרת. מה…
קראו עוד ←





