קו הבריאות חברה לניהול קופות גמל

קו הבריאות קופת גמל לתגמולים ולפיצויים (לא משלמת) לבני 60 ומעלה

קו הבריאות קופת גמל לתגמולים ולפיצויים (לא משלמת) לבני 60 ומעלה מדורג במקום 11 מתוך 12 בקופות גמל במסלול 60 ומעלה לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎7.45%‎‎, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־4 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.46%
מתחילת השנהתשואה4.17%
3 שניםתשואה מצטברת22.94%
5 שניםתשואה מצטברת19.34%
דמי ניהולמצבירה0.34%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח24.53
תאריך פתיחהוותק הקופהנובמבר 2015

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • קו הבריאות קופת גמל לתגמולים ולפיצויים (לא משלמת) לבני 60 ומעלה הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎7.45%‎‎, מתחת לממוצע בקופות גמל במסלול 60 ומעלה בפער של ‎-1.71‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 11 מתוך 12 (ברבעון התחתון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־4 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
  • במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.34%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.46%
תשואה מתחילת השנה
4.17%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
22.94%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
19.34%
תשואה ממוצעת 3 שנים
7.13%
תשואה ממוצעת 5 שנים
3.6%
מדד שארפ ?
0.44
אלפא ?
-1.08%
סטיית תקן ?
3.54%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.34%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
25 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
0 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
95%

חשיפות ההשקעה

16.14%חשיפה למניות
13.59%חשיפה לחו"ל
7.43%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

קו הבריאות קופת גמל לתגמולים ולפיצויים (לא משלמת) לבני 60 ומעלה היא קופת גמל במודל השקעה תלוי גיל של קו הבריאות חברה לניהול קופות גמל בע"מ, המיועדת לחוסכים בני 60 ומעלה. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. הרכיב המנייתי מוגבל יחסית. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל · 60 ומעלההמסלול הנוכחיקו הבריאות קופת גמל לתגמולים ולפיצויים (לא משלמת) לבני 60 ומעלה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
44חודשים חיוביים
16חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 1.93%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 2.75%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.46%
יולי 2026-0.02%
יוני 2026+0.17%
מאי 2026+1.19%
אפריל 2026+1.93%
מרץ 2026-1.2%
פברואר 2026+0.43%
ינואר 2026+1.17%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.6%
נובמבר 2025+0.43%
אוקטובר 2025+0.9%
ספטמבר 2025+1.18%
אוגוסט 2025+0.68%
יולי 2025+0.56%
יוני 2025+1.84%
מאי 2025+0.62%
אפריל 2025+0.68%
מרץ 2025-0.35%
פברואר 2025+0.25%
ינואר 2025+0.55%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.6%
נובמבר 2024+1.14%
אוקטובר 2024+0.11%
ספטמבר 2024+1.08%
אוגוסט 2024+0.72%
יולי 2024+0.71%
יוני 2024+0.53%
מאי 2024+0.35%
אפריל 2024-0.47%
מרץ 2024+0.93%
פברואר 2024+0.91%
ינואר 2024+0.3%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.26%
נובמבר 2023+1.58%
אוקטובר 2023-0.65%
ספטמבר 2023-0.38%
אוגוסט 2023+0.24%
יולי 2023+1.02%
יוני 2023+0.64%
מאי 2023+1.12%
אפריל 2023+1.11%
מרץ 2023+0.95%
פברואר 2023-2.19%
ינואר 2023+1.33%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.49%
נובמבר 2022+0.42%
אוקטובר 2022+0.79%
ספטמבר 2022-2.75%
אוגוסט 2022-1.28%
יולי 2022+1.92%
יוני 2022-1.16%
מאי 2022-2.32%
אפריל 2022-0.81%
מרץ 2022+0.27%
פברואר 2022-0.84%
ינואר 2022-1.42%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.77%
נובמבר 2021+0.12%
אוקטובר 2021+1.09%
ספטמבר 2021-0.3%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי קו הבריאות קופת גמל לתגמולים ולפיצויים (לא משלמת) לבני 60 ומעלה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות50.22%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות29.96%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות16.13%
מזומנים ושווי מזומנים2.25%
קרנות נאמנות0.63%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.41%
נכסים אחרים0.4%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.51%
נכסים לא סחירים0.49%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ86.16%
נכסים בחו"ל ובמט"ח13.84%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל במסלול 60 ומעלה לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 12 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 12 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל במסלול 60 ומעלה
1אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר לבני 60 ומעלה1.11%3.95%25.99%25.27%0.29%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
2קופת גמל הנדסאים - 60 ומעלה0.90%5.53%31.97%34.05%0.44%הנדסאים וטכנאים - חברה לניהול קופות גמל בע"מ
3מור מנורה מבטחים - מסלול לבני 60 ומעלה0.82%5.14%30.62%28.65%0.2%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
4קופת גמל מחר לבני 60 ומעלה0.77%4.87%29.30%29.68%0.43%מחר - חברה לניהול קופות גמל בע"מ
5אגודה שיתופית של עובדי התעשיה האוירית לניהול קופות גמל בע"מ מסלול לבני 60 ומעלה0.73%4.76%28.64%27.50%0.32%קופת תגמולים של עובדי התעשיה האוירית לישראל בע"מ
6ארם - קופת גמל לתגמולים של ארגון הרופאים עובדי המדינה 60 ומעלה0.73%4.97%28.60%33.77%0.37%ארם גמולים - חברה לניהול קופות גמל בע''מ
7קופת גמל גל לבני 60 ומעלה0.66%4.59%24.45%23.34%0.21%גל -ניהול קופות גמל לעובדי הוראה בע"מ
8קופת גמל עו"ס לבני 60 ומעלה0.62%4.15%24.78%24.20%0.73%עו"ס - חברה לניהול קופות גמל בע"מ
9קופת גמל עמ"י 60 ומעלה0.62%5.25%29.59%27.48%0.39%עמ"י - חברה לניהול קופות גמל ענפיות בע"מ
10קופת גמל כלנית לבני 60 ומעלה0.60%4.71%24.52%22.70%0.21%גל -ניהול קופות גמל לעובדי הוראה בע"מ
11עוצ"מ - אגודה שיתופית לניהול קופות גמל בע"מ - מסלול לבני 60 ומעלה0.54%7.51%31.15%28.68%0.6%עוצ"מ - אגודה שיתופית לניהול קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎16.14%‎‎. ‎12.42‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 24.5 מיליון ₪ ומדורג במקום 10 מתוך 12 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.34%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.