
מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 60 ומעלה
- מ.ה.9781
- מסלול השקעהמדרגות / 60 ומעלה
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 7 מתוך 11 במסלול 60 ומעלה
מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 60 ומעלה מדורג במקום 5 מתוך 11 בקופות גמל במסלול 60 ומעלה לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (9.72%, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- דמי הניהול הממוצעים מהצבירה במסלול הם 0.49%, נמוכים ב־0.09 נקודות אחוז מממוצע קופות גמל במסלול 60 ומעלה.
מה כדאי להביא בחשבון
- המסלול הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 9.72%, קרובה לממוצע בקופות גמל במסלול 60 ומעלה בפער של +0.18 נקודות אחוז ומדורג במקום 5 מתוך 11 (במחצית העליונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.98%
- תשואה מתחילת השנה
- 5.24%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 29.75%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 30.04%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 9.07%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 5.39%
- מדד שארפ ?
- 0.8
- אלפא ?
- 0.24%
- סטיית תקן ?
- 4.45%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.49%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 3,188 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 44 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 81.6%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 60 ומעלה היא קופת גמל במודל השקעה תלוי גיל של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ, המיועדת לחוסכים בני 60 ומעלה. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים ת"א 125 ו־מדד אג״ח ממשלתי כללי. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם תשתיות ונדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. נשמר רכיב מנייתי משמעותי לצד אג״ח ונכסים נוספים. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 2.89%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 2.93%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.98% |
| יולי 2026 | -0.33% |
| יוני 2026 | -0.17% |
| מאי 2026 | +1.76% |
| אפריל 2026 | +2.65% |
| מרץ 2026 | -1.68% |
| פברואר 2026 | +0.46% |
| ינואר 2026 | +1.52% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.69% |
| נובמבר 2025 | +0.81% |
| אוקטובר 2025 | +1.21% |
| ספטמבר 2025 | +1.48% |
| אוגוסט 2025 | +0.87% |
| יולי 2025 | +0.5% |
| יוני 2025 | +2.5% |
| מאי 2025 | +1.04% |
| אפריל 2025 | +0.94% |
| מרץ 2025 | -0.54% |
| פברואר 2025 | +0.24% |
| ינואר 2025 | +0.82% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.73% |
| נובמבר 2024 | +1.53% |
| אוקטובר 2024 | +0.22% |
| ספטמבר 2024 | +1.14% |
| אוגוסט 2024 | +1.14% |
| יולי 2024 | +1.18% |
| יוני 2024 | +0.54% |
| מאי 2024 | +0.57% |
| אפריל 2024 | -1.03% |
| מרץ 2024 | +1.69% |
| פברואר 2024 | +1.28% |
| ינואר 2024 | +0.12% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +1.97% |
| נובמבר 2023 | +2.89% |
| אוקטובר 2023 | -2.31% |
| ספטמבר 2023 | -1.05% |
| אוגוסט 2023 | +0.23% |
| יולי 2023 | +1.7% |
| יוני 2023 | +1.02% |
| מאי 2023 | +0.91% |
| אפריל 2023 | +1.18% |
| מרץ 2023 | +0.51% |
| פברואר 2023 | -1.76% |
| ינואר 2023 | +1.86% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -1.13% |
| נובמבר 2022 | +0.66% |
| אוקטובר 2022 | +1.33% |
| ספטמבר 2022 | -2.93% |
| אוגוסט 2022 | -1.38% |
| יולי 2022 | +2.17% |
| יוני 2022 | -1.09% |
| מאי 2022 | -2.14% |
| אפריל 2022 | -0.92% |
| מרץ 2022 | +0.28% |
| פברואר 2022 | -0.82% |
| ינואר 2022 | -1.8% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +1.15% |
| נובמבר 2021 | +0.24% |
| אוקטובר 2021 | +1.54% |
| ספטמבר 2021 | -0.36% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 60 ומעלה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 24.19% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 24.08% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 20.27% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 13.03% |
| נכסים אחרים | 11.32% |
| הלוואות | 6.21% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 0.6% |
| קרנות נאמנות | 0.3% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 80.15% |
| נכסים לא סחירים | 19.85% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 74.34% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 25.66% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל במסלול 60 ומעלה לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 7 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 1.23% | 5.24% | 31.52% | 35.02% | 0.56% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 1.19% | 4.55% | 25.14% | 23.76% | 0.61% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 3 | 1.13% | 5.61% | 27.46% | 34.43% | 0.66% | מור גמל ופנסיה בע"מ | |
| 4 | 1.07% | 7.02% | 38.03% | 40.71% | 0.58% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 5 | 1.03% | 5.86% | 30.05% | 30.26% | 0.56% | כלל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 6 | 1.01% | 5.43% | 29.70% | 29.71% | 0.45% | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | |
| 8 | 0.80% | 4.74% | 30.88% | 32.42% | 0.6% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | |
| 9 | 0.67% | 3.76% | 26.65% | 28.39% | 0.63% | ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ | |
| 10 | 0.59% | 4.96% | 25.57% | 26.55% | 0.56% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 11 | 0.52% | 5.19% | 29.92% | 30.33% | 0.61% | אנליסט קופות גמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמלמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
לפי המידע הזמין, מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 60%
- ריבית
- פריים מינוס 0.4% או צמוד +2.8%
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
הערות: גרייס עד שנה בלבד לכל הלוואה
הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים
שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- ריבית
- פריים + 0.5% / צמוד +2.8%
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
הערות: גרייס עד שנה בלבד לכל הלוואה
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 0.49%, לעומת 0.58% בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים. מדובר בפער של -0.09 נקודות אחוז.
מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?
בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 44.2 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 3 מתוך 12; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 9.72%, לעומת 9.54% בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של +0.18 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 5 מתוך 11 (במחצית העליונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
המשיכו לקרוא על קופות גמל
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קופת גמל ללא מס
משיכת קופת גמל ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על כספי תגמולים, פיצויים, קופת גמל להשקעה, תיקון 190, פטורים, מס 35% ומה לבדוק…
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
מסלול הלכה קופת גמל – השוואת תשואות ודמי ניהול
מסלול הלכה בקופת גמל מנוהל בהתאם להלכה היהודית. השוואת תשואות, דמי ניהול ובתי ההשקעות המובילים במסלול הכשר.
קראו עוד ←





