הסתדרות הנדסאים בישראל

קופת גמל הנדסאים - מסלול עד 50

קופת גמל הנדסאים - מסלול עד 50 מדורג במקום 3 מתוך 12 בקופות גמל במסלול עד 50 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎15.64%‎‎, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.53%
מתחילת השנהתשואה8.9%
3 שניםתשואה מצטברת47.1%
5 שניםתשואה מצטברת47.98%
דמי ניהולמצבירה0.44%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח31.71
תאריך פתיחהוותק הקופהנובמבר 2015

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. הפערים הם ‎+0.92‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎+0.06‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎46.11%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎19.93%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.53%
תשואה מתחילת השנה
8.9%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
47.1%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
47.98%
תשואה ממוצעת 3 שנים
13.73%
תשואה ממוצעת 5 שנים
8.15%
מדד שארפ ?
0.92
אלפא ?
0.48%
סטיית תקן ?
7.8%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.44%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
32 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
1 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
94.2%

חשיפות ההשקעה

62.09%חשיפה למניות
46.11%חשיפה לחו"ל
19.93%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

קופת גמל הנדסאים - מסלול עד 50 היא קופת גמל במודל השקעה תלוי גיל של הנדסאים וטכנאים - חברה לניהול קופות גמל בע"מ, המיועדת לחוסכים עד גיל 50. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. הרכיב המנייתי דומיננטי ולכן צפויה תנודתיות משמעותית. הפיזור לחו״ל מפחית תלות בשוק המקומי, אך מוסיף סיכון שוק ומטבע. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל · עד 50המסלול הנוכחיקופת גמל הנדסאים – מסלול עד 50
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
39חודשים חיוביים
21חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 5.78%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.77%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.53%
יולי 2026-1.08%
יוני 2026-0.93%
מאי 2026+3.4%
אפריל 2026+5.78%
מרץ 2026-3.09%
פברואר 2026+0.69%
ינואר 2026+2.55%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.93%
נובמבר 2025+0.81%
אוקטובר 2025+1.78%
ספטמבר 2025+2.54%
אוגוסט 2025+1.1%
יולי 2025+1.24%
יוני 2025+3.93%
מאי 2025+3.5%
אפריל 2025+0.53%
מרץ 2025-2.08%
פברואר 2025-0.7%
ינואר 2025+1.36%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.66%
נובמבר 2024+1.85%
אוקטובר 2024-0.28%
ספטמבר 2024+2.02%
אוגוסט 2024+0.79%
יולי 2024+0.73%
יוני 2024+2.13%
מאי 2024+1.79%
אפריל 2024-2.1%
מרץ 2024+2.55%
פברואר 2024+2.34%
ינואר 2024+0.28%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+3.03%
נובמבר 2023+4.6%
אוקטובר 2023-2.27%
ספטמבר 2023-2.39%
אוגוסט 2023-0.61%
יולי 2023+3.33%
יוני 2023+2.57%
מאי 2023+1.08%
אפריל 2023+1.48%
מרץ 2023+0.87%
פברואר 2023-1.59%
ינואר 2023+3.41%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-2.54%
נובמבר 2022+1.37%
אוקטובר 2022+2.54%
ספטמבר 2022-4.77%
אוגוסט 2022-1.54%
יולי 2022+3.94%
יוני 2022-2.96%
מאי 2022-3.04%
אפריל 2022-2.22%
מרץ 2022+0.81%
פברואר 2022-1.07%
ינואר 2022-2.81%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.64%
נובמבר 2021-0.05%
אוקטובר 2021+2.96%
ספטמבר 2021-1.51%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי קופת גמל הנדסאים – מסלול עד 50 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות60.29%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות28.51%
אג"ח ממשלתיות סחירות7.64%
קרנות נאמנות1.79%
מזומנים ושווי מזומנים0.98%
נכסים אחרים0.79%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.21%
נכסים לא סחירים0.79%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ68.39%
נכסים בחו"ל ובמט"ח31.61%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל במסלול עד 50 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 12 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 4 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל במסלול עד 50
1אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עד 502.23%7.03%44.82%40.60%0.29%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
2אגודה שיתופית של עובדי התעשיה האוירית לניהול קופות גמל בע"מ מסלול לבני 50 ומטה1.79%7.58%48.89%54.70%0.32%קופת תגמולים של עובדי התעשיה האוירית לישראל בע"מ
3קופת גמל עו"ס לבני 50 ומטה1.60%7.99%43.06%44.31%0.73%עו"ס - חברה לניהול קופות גמל בע"מ
5מור מנורה מבטחים מסלול לבני 50 ומטה1.52%7.95%47.64%50.30%0.28%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
6קופת גמל גל לבני 50 ומטה1.30%7.59%48.19%50.71%0.21%גל -ניהול קופות גמל לעובדי הוראה בע"מ
7קופת גמל כלנית לבני 50 ומטה1.28%7.59%48.29%50.53%0.21%גל -ניהול קופות גמל לעובדי הוראה בע"מ
8ארם - קופת גמל לתגמולים של ארגון הרופאים עובדי המדינה עד 501.21%6.70%45.85%53.05%0.37%ארם גמולים - חברה לניהול קופות גמל בע''מ
9קופת גמל עמ"י מסלול לבני 50 ומטה1.21%7.60%48.00%42.55%0.39%עמ"י - חברה לניהול קופות גמל ענפיות בע"מ
10קופת גמל מחר לבני 50 ומטה1.20%6.80%43.79%45.18%0.43%מחר - חברה לניהול קופות גמל בע"מ
11קו הבריאות קופת גמל לתגמולים ולפיצויים (לא משלמת) לבני 50 ומטה1.16%6.92%46.41%41.41%0.34%קו הבריאות חברה לניהול קופות גמל בע"מ
12עוצ"מ - אגודה שיתופית לניהול קופות גמל בע"מ - מסלול לבני 50 ומטה1.06%12.62%55.10%51.52%0.6%עוצ"מ - אגודה שיתופית לניהול קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.44%‎‎, לעומת ‎‎0.38%‎‎ בממוצע בקרב 11 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎+0.06‎ נקודות אחוז.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 31.7 מיליון ₪ ומדורג במקום 10 מתוך 12 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.