מיטב לוגו

מיטב גמל לבני 50 ומטה

  • מ.ה.7215
  • מסלול השקעהמדרגות / עד 50
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 2 מתוך 12 במסלול עד 50

מיטב גמל לבני 50 ומטה מדורג במקום 7 מתוך 11 בקופות גמל במסלול עד 50 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎14.80%‎‎, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.88%
מתחילת השנהתשואה7.68%
3 שניםתשואה מצטברת48.41%
5 שניםתשואה מצטברת51.59%
דמי ניהולמצבירה0.57%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח6,102.3
תאריך פתיחהוותק הקופהדצמבר 2015

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • מיטב גמל לבני 50 ומטה הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎14.80%‎‎, מעל הממוצע בקופות גמל במסלול עד 50 בפער של ‎+0.27‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 7 מתוך 11 (במחצית התחתונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו חיובית של 109 מיליון ₪, מקום 1 מתוך 12 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.88%
תשואה מתחילת השנה
7.68%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
48.41%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
51.59%
תשואה ממוצעת 3 שנים
14.07%
תשואה ממוצעת 5 שנים
8.68%
מדד שארפ ?
1.09
אלפא ?
1.2%
סטיית תקן ?
6.91%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.57%
דמי ניהול מהפקדה
0.11%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
6,102 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
109 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
83.7%

חשיפות ההשקעה

56.97%חשיפה למניות
51.46%חשיפה לחו"ל
21.84%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מיטב גמל לבני 50 ומטה היא קופת גמל במודל השקעה תלוי גיל של מיטב גמל ופנסיה בע"מ, המיועדת לחוסכים עד גיל 50. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI ACWI, MSCI World, MSCI World Real Estate Index ו־ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה, תשתיות, נדל"ן ו־אג״ח קונצרניות לא סחירות, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. הרכיב המנייתי דומיננטי ולכן צפויה תנודתיות משמעותית. הפיזור לחו״ל מפחית תלות בשוק המקומי, אך מוסיף סיכון שוק ומטבע. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל · עד 50המסלול הנוכחימיטב גמל לבני 50 ומטה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
19חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.69%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.55%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.88%
יולי 2026-0.58%
יוני 2026-0.76%
מאי 2026+2.07%
אפריל 2026+4.69%
מרץ 2026-2.93%
פברואר 2026+0.75%
ינואר 2026+2.51%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.39%
נובמבר 2025+1.17%
אוקטובר 2025+1.61%
ספטמבר 2025+2.28%
אוגוסט 2025+1.29%
יולי 2025+1.33%
יוני 2025+3.63%
מאי 2025+2.73%
אפריל 2025+0.62%
מרץ 2025-1.19%
פברואר 2025-0.16%
ינואר 2025+1.55%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.86%
נובמבר 2024+2.59%
אוקטובר 2024+0.17%
ספטמבר 2024+2.03%
אוגוסט 2024+1.14%
יולי 2024+1.5%
יוני 2024+1.34%
מאי 2024+1.46%
אפריל 2024-1.76%
מרץ 2024+2.32%
פברואר 2024+1.98%
ינואר 2024+0.29%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.69%
נובמבר 2023+3.79%
אוקטובר 2023-2.57%
ספטמבר 2023-1.5%
אוגוסט 2023-0.36%
יולי 2023+2.78%
יוני 2023+1.9%
מאי 2023+0.98%
אפריל 2023+1.7%
מרץ 2023+0.29%
פברואר 2023-1.6%
ינואר 2023+2.81%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-2.28%
נובמבר 2022+1.45%
אוקטובר 2022+2.54%
ספטמבר 2022-4.55%
אוגוסט 2022-1.11%
יולי 2022+3.78%
יוני 2022-2.84%
מאי 2022-3.23%
אפריל 2022-1.75%
מרץ 2022+0.96%
פברואר 2022-0.64%
ינואר 2022-2.34%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.87%
נובמבר 2021+0.14%
אוקטובר 2021+3.09%
ספטמבר 2021-0.88%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מיטב גמל לבני 50 ומטה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות44.41%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות17.43%
אג"ח ממשלתיות סחירות16.67%
נכסים אחרים11.74%
מזומנים ושווי מזומנים3.71%
קרנות נאמנות2.73%
הלוואות1.74%
אג"ח קונצרניות לא סחירות1.57%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים84.39%
נכסים לא סחירים15.61%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ58.03%
נכסים בחו"ל ובמט"ח41.97%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל במסלול עד 50 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 12 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 2 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל במסלול עד 50
1אלטשולר שחם גמל לבני 50 ומטה2.24%7.59%43.73%38.63%0.66%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
3איילון גמל לחיסכון לבני 50 ומטה1.83%————איילון קופות גמל בע"מ
4אלפא מור קופת גמל לחיסכון, קופת גמל לתגמולים וקופת גמל אישית לפיצויים - לבני 50 ומטה1.61%8.51%47.53%53.76%0.68%מור גמל ופנסיה בע"מ
5כלל תמר עד 501.53%9.10%48.88%49.81%0.52%כלל פנסיה וגמל בע"מ
6מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 ומטה1.50%7.80%46.62%49.54%0.5%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
7ילין לפידות קופת גמל מסלול לבני 50 ומטה1.49%6.62%43.44%49.10%0.63%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
8הפניקס גמל לבני 50 ומטה1.45%7.16%49.14%49.84%0.62%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
9אינפיניטי גמל מסלול לבני 50 ומטה1.42%8.25%49.43%55.70%0.61%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
10מנורה מבטחים תגמולים ופיצויים מסלול לבני 50 ומטה1.42%7.71%47.37%49.24%0.39%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
11הראל גמל מסלול לגילאי 50 ומטה1.15%7.88%42.85%46.96%0.56%הראל פנסיה וגמל בע"מ
12אנליסט מסלולית קופת גמל - מסלול לבני 50 ומטה0.83%7.11%50.63%55.38%0.6%אנליסט קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — מיטב גמל ופנסיה בע"מ

לפי המידע הזמין, מיטב גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
70%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
במסלולים מנייתיים
30%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 109 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 1 מתוך 12; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎14.80%‎‎, לעומת ‎‎14.53%‎‎ בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+0.27‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 7 מתוך 11 (במחצית התחתונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־6 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.