מנורה לוגו

מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדים גמיש

מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדים גמיש מדורג במקום 3 מתוך 10 בקרנות השתלמות במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎11.15%‎‎, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־9 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.54%
מתחילת השנהתשואה6.37%
3 שניםתשואה מצטברת37.89%
5 שניםתשואה מצטברת37.58%
דמי ניהולמצבירה0.62%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח1,057.98
תאריך פתיחהוותק הקופהדצמבר 2016

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדים גמיש הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎11.15%‎‎, מעל הממוצע בקרנות השתלמות במסלול עוקב מדדים - גמיש בפער של ‎+4.73‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 3 מתוך 10 (במחצית העליונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־9 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה כדאי להביא בחשבון

  • החשיפה למניות עומדת על ‎‎52.04%‎‎; ‎12.89‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.54%
תשואה מתחילת השנה
6.37%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
37.89%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
37.58%
תשואה ממוצעת 3 שנים
11.3%
תשואה ממוצעת 5 שנים
6.59%
מדד שארפ ?
0.95
אלפא ?
0.36%
סטיית תקן ?
5.42%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.62%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
1,058 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-4 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
98.5%

חשיפות ההשקעה

52.04%חשיפה למניות
38.87%חשיפה לחו"ל
29.16%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדים גמיש היא קרן השתלמות במסלול עוקב מדדים בגישה גמישה של מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ. המסלול אינו מוגבל למדד יחיד, אלא יכול לשלב מדדי מניות ואג״ח ולשנות את המשקל ביניהם במסגרת מדיניות ההשקעה. בחירת המדדים והמשקל שניתן לכל אחד מהם הם החלטת ניהול מהותית.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הסיכון תלוי לא רק בביצועי המדדים עצמם, אלא גם בתמהיל ביניהם ובקצב השינויים בהקצאה. הרכיב המנייתי משמעותי אך אינו מלא. חלק מהחשיפה נוצר בחו״ל, כך שהביצועים מושפעים גם משווקים בינלאומיים. חשיפה למטבע חוץ מוסיפה רגישות לשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות השתלמות · עוקב מדדים - גמישהמסלול הנוכחימנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדים גמיש
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
42חודשים חיוביים
18חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 3.86%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.21%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.54%
יולי 2026+0.66%
יוני 2026+0.05%
מאי 2026+1.01%
אפריל 2026+2.65%
מרץ 2026-2.32%
פברואר 2026+0.44%
ינואר 2026+2.25%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.06%
נובמבר 2025+0.74%
אוקטובר 2025+1.37%
ספטמבר 2025+1.25%
אוגוסט 2025+0.57%
יולי 2025+1.04%
יוני 2025+2.77%
מאי 2025+2.21%
אפריל 2025+0.15%
מרץ 2025-1.5%
פברואר 2025+0.8%
ינואר 2025+1.68%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.33%
נובמבר 2024+1.7%
אוקטובר 2024+0.84%
ספטמבר 2024+1.85%
אוגוסט 2024+0.97%
יולי 2024+1.32%
יוני 2024+0.72%
מאי 2024-0.13%
אפריל 2024-1.16%
מרץ 2024+2.81%
פברואר 2024+1.65%
ינואר 2024+0.33%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.85%
נובמבר 2023+3.86%
אוקטובר 2023-2.5%
ספטמבר 2023-1.24%
אוגוסט 2023-0.05%
יולי 2023+2.52%
יוני 2023+2.09%
מאי 2023-0.09%
אפריל 2023+1.54%
מרץ 2023+0.25%
פברואר 2023-1.77%
ינואר 2023+2.56%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.1%
נובמבר 2022+0.63%
אוקטובר 2022+1.54%
ספטמבר 2022-3.21%
אוגוסט 2022-1.46%
יולי 2022+2.28%
יוני 2022-1.35%
מאי 2022-2.28%
אפריל 2022-1.33%
מרץ 2022+0.5%
פברואר 2022-1.12%
ינואר 2022-2.1%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.05%
נובמבר 2021+0.11%
אוקטובר 2021+1.41%
ספטמבר 2021-0.53%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדים גמיש מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות48.35%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות35.74%
קרנות נאמנות15.51%
מזומנים ושווי מזומנים0.49%
נכסים אחרים-0.09%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים100.09%
נכסים לא סחירים-0.09%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ98.98%
נכסים בחו"ל ובמט"ח1.02%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות השתלמות במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — אין הגבלה

שיעור מימון מרבי
78%
במסלולים מנייתיים
48%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים
תקופת ההלוואה
אין הגבלה
סכום מינימלי
10,000 ₪
עמלה
גביית עמלה של 4 ₪ לכל החזר חודשי

הערות: ניתן לקבל גרייס; מעל 500,000 ₪ נדרש משכון

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — אין הגבלה

שיעור מימון מרבי
48%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים
תקופת ההלוואה
אין הגבלה
סכום מינימלי
10,000 ₪
עמלה
גביית עמלה של 4 ₪ לכל החזר חודשי

הערות: ניתן לקבל גרייס; מעל 500,000 ₪ נדרש משכון

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎52.04%‎‎. ‎12.89‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 1,058 מיליון ₪ ומדורג במקום 2 מתוך 11 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎11.15%‎‎, לעומת ‎‎6.42%‎‎ בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+4.73‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 3 מתוך 10 (במחצית העליונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.