מנורה לוגו

מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדד S&P500

מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדד S&P500 מדורג במקום 3 מתוך 11 בקרנות השתלמות במסלול עוקב מדד s&p 500 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎7.89%‎‎, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.04%
מתחילת השנהתשואה5.73%
3 שניםתשואה מצטברת37.82%
דמי ניהולמצבירה0.49%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח2,917.5
תאריך פתיחהוותק הקופהמרץ 2022

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • דמי הניהול הממוצעים מהצבירה במסלול הם ‎‎0.49%‎‎, נמוכים ב־‎0.10‎ נקודות אחוז מממוצע קרנות השתלמות במסלול עוקב מדד s&p 500.

מה כדאי להביא בחשבון

  • מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדד S&P500 הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎7.89%‎‎, קרובה לממוצע בקרנות השתלמות במסלול עוקב מדד s&p 500 בפער של ‎+0.17‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 3 מתוך 11 (במחצית העליונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.04%
תשואה מתחילת השנה
5.73%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
37.82%
תשואה ממוצעת 3 שנים
11.29%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.49%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
2,918 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
12 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
97.2%

חשיפות ההשקעה

99.72%חשיפה למניות
103.73%חשיפה לחו"ל
97.73%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדד S&P500 היא קרן השתלמות שנועדה ליצור חשיפה למדד S&P 500, המייצג חברות גדולות הנסחרות בארצות הברית. המעקב עשוי להתבצע באמצעות חוזים עתידיים, קרנות סל, מניות ומכשירים פיננסיים נוספים; לכן ההחזקות בדוח אינן חייבות להיראות כהחזקה ישירה מלאה במניות המדד. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים S&P 500.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הפיזור בין חברות רבות אינו מבטל את הריכוז הגאוגרפי בארצות הברית או את הריכוז הענפי שנוצר ממשקלי מדד S&P 500. החשיפה הגבוהה למטבע חוץ גורמת לכך ששער הדולר מול השקל עשוי להשפיע באופן מהותי על התוצאה בשקלים. כמסלול מנייתי עוקב מדד, הוא עשוי לרדת באופן משמעותי גם כאשר מנגנון המעקב פועל כמתוכנן.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות השתלמות · עוקב מדד s&p 500המסלול הנוכחימנורה מבטחים השתלמות עוקב מדד S&P500
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: מאי 2022 – אוגוסט 2026
52חודשים זמינים
35חודשים חיוביים
17חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה מרץ 2024, עם תשואה של 6.31%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 4.35%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.04%
יולי 2026+2.18%
יוני 2026+4.53%
מאי 2026+0.55%
אפריל 2026+3.54%
מרץ 2026-4.35%
פברואר 2026+0.24%
ינואר 2026-1.85%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-1.82%
נובמבר 2025+0.29%
אוקטובר 2025+1.01%
ספטמבר 2025+2.6%
אוגוסט 2025+0.09%
יולי 2025+3.19%
יוני 2025+0.93%
מאי 2025+3.24%
אפריל 2025-2.81%
מרץ 2025-1.39%
פברואר 2025-3.06%
ינואר 2025+0.86%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024-1.58%
נובמבר 2024+3.15%
אוקטובר 2024-0.18%
ספטמבר 2024+3.8%
אוגוסט 2024-0.96%
יולי 2024+1.17%
יוני 2024+5.56%
מאי 2024+2.59%
אפריל 2024-1.69%
מרץ 2024+6.31%
פברואר 2024+2.58%
ינואר 2024+2.71%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.07%
נובמבר 2023+1.12%
אוקטובר 2023+2.08%
ספטמבר 2023-4.35%
אוגוסט 2023+2.18%
יולי 2023+3.76%
יוני 2023+3.98%
מאי 2023+3.43%
אפריל 2023+3.63%
מרץ 2023-0.2%
פברואר 2023+4.41%
ינואר 2023+3.51%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.62%
נובמבר 2022+0.02%
אוקטובר 2022+5.02%
ספטמבר 2022-2.16%
אוגוסט 2022-3.1%
יולי 2022+5.26%
יוני 2022-3.89%
מאי 2022-0.99%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדד S&P500 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ושווי מזומנים62.5%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות26.27%
קרנות נאמנות5.3%
נכסים אחרים3.85%
אג"ח ממשלתיות סחירות2.08%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים96.54%
נכסים לא סחירים3.46%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ84.7%
נכסים בחו"ל ובמט"ח15.3%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות השתלמות במסלול עוקב מדד s&p 500 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 6 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202205 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — אין הגבלה

שיעור מימון מרבי
78%
במסלולים מנייתיים
48%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים
תקופת ההלוואה
אין הגבלה
סכום מינימלי
10,000 ₪
עמלה
גביית עמלה של 4 ₪ לכל החזר חודשי

הערות: ניתן לקבל גרייס; מעל 500,000 ₪ נדרש משכון

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — אין הגבלה

שיעור מימון מרבי
48%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים
תקופת ההלוואה
אין הגבלה
סכום מינימלי
10,000 ₪
עמלה
גביית עמלה של 4 ₪ לכל החזר חודשי

הערות: ניתן לקבל גרייס; מעל 500,000 ₪ נדרש משכון

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.49%‎‎, לעומת ‎‎0.59%‎‎ בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.10‎ נקודות אחוז.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎7.89%‎‎, לעומת ‎‎7.72%‎‎ בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+0.17‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 3 מתוך 11 (במחצית העליונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־7 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.