לוגו של מגדל ביטוח

מגדל מסלול לבני 60 ומעלה

  • מ.ה.9729
  • מסלול השקעהמדרגות / 60 ומעלה
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 5 מתוך 10 במסלול 60 ומעלה

מגדל מסלול לבני 60 ומעלה מדורג במקום 6 מתוך 10 בביטוחי מנהלים במסלול 60 ומעלה לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎9.67%‎‎, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.71%
מתחילת השנהתשואה5.31%
3 שניםתשואה מצטברת29.21%
5 שניםתשואה מצטברת30.11%
דמי ניהולמצבירה0.75%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח3,862.65

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • מגדל מסלול לבני 60 ומעלה הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎9.67%‎‎, קרובה לממוצע בביטוחי מנהלים במסלול 60 ומעלה בפער של ‎-0.19‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 6 מתוך 10 (במחצית התחתונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎37.04%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎13.78%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.71%
תשואה מתחילת השנה
5.31%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
29.21%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
30.11%
תשואה ממוצעת 3 שנים
8.92%
תשואה ממוצעת 5 שנים
5.41%
מדד שארפ ?
0.85
אלפא ?
0.36%
סטיית תקן ?
4.19%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.75%
דמי ניהול מהפקדה
2.02%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
3,863 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
76.1%

חשיפות ההשקעה

30.9%חשיפה למניות
37.04%חשיפה לחו"ל
13.78%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מגדל מסלול לבני 60 ומעלה הוא מסלול בפוליסת חיסכון במודל השקעה תלוי גיל של מגדל חברה לביטוח בע"מ, המיועד לחוסכים בני 60 ומעלה. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם תשתיות ו־נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. נשמר רכיב מנייתי משמעותי לצד אג״ח ונכסים נוספים. הפיזור לחו״ל מפחית תלות בשוק המקומי, אך מוסיף סיכון שוק ומטבע. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
ביטוחי מנהלים · 60 ומעלההמסלול הנוכחימגדל מסלול לבני 60 ומעלה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
44חודשים חיוביים
15חודשים שליליים
1ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 2.6%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 2.84%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.71%
יולי 20260%
יוני 2026+0.03%
מאי 2026+1.64%
אפריל 2026+2.47%
מרץ 2026-1.5%
פברואר 2026+0.57%
ינואר 2026+1.32%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.73%
נובמבר 2025+0.94%
אוקטובר 2025+1.09%
ספטמבר 2025+1.32%
אוגוסט 2025+0.88%
יולי 2025+0.52%
יוני 2025+2.32%
מאי 2025+1.12%
אפריל 2025+0.89%
מרץ 2025-0.58%
פברואר 2025+0.51%
ינואר 2025+0.68%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.63%
נובמבר 2024+1.67%
אוקטובר 2024+0.25%
ספטמבר 2024+0.99%
אוגוסט 2024+1.11%
יולי 2024+1.1%
יוני 2024+0.44%
מאי 2024+0.71%
אפריל 2024-0.95%
מרץ 2024+1.74%
פברואר 2024+1.22%
ינואר 2024+0.1%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.73%
נובמבר 2023+2.6%
אוקטובר 2023-2.09%
ספטמבר 2023-1.01%
אוגוסט 2023+0.27%
יולי 2023+1.42%
יוני 2023+1.2%
מאי 2023+0.91%
אפריל 2023+0.73%
מרץ 2023+0.93%
פברואר 2023-1.61%
ינואר 2023+1.82%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.18%
נובמבר 2022+0.6%
אוקטובר 2022+1.35%
ספטמבר 2022-2.84%
אוגוסט 2022-1.33%
יולי 2022+2.13%
יוני 2022-1.13%
מאי 2022-1.81%
אפריל 2022-1.11%
מרץ 2022+0.36%
פברואר 2022-0.76%
ינואר 2022-1.73%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.21%
נובמבר 2021+0.27%
אוקטובר 2021+1.52%
ספטמבר 2021-0.31%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מגדל מסלול לבני 60 ומעלה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות21.28%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות20.9%
אג"ח ממשלתיות סחירות18.91%
נכסים אחרים18.72%
מזומנים ושווי מזומנים11.87%
הלוואות7.42%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.6%
קרנות נאמנות0.3%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים70%
נכסים לא סחירים30%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ69.68%
נכסים בחו"ל ובמט"ח30.32%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

ביטוחי מנהלים באותו מסלול השקעה

השוו בין ביטוחי מנהלים במסלול 60 ומעלה לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד ביטוח המנהלים — מגדל חברה לביטוח בע"מ

לפי המידע הזמין, מגדל חברה לביטוח בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
75%
במסלולים מנייתיים
60%
ריבית
פריים מינוס 0.4% או צמוד +2.8%
תקופת ההלוואה
עד 84 חודשים

הערות: ניתן לקבל גרייס; מבטיחות תשואה ריבית קבועה 6% צמוד מדד

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 3,863 מיליון ₪ ומדורג במקום 1 מתוך 10 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎37.04%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎13.78%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.75%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎2.02%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.