
מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול משולב סחיר
- מ.ה.14229
- מסלול השקעהמתמחים באפיקי השקעה סחירים / משולב סחיר
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 4 מתוך 11 במסלול משולב סחיר
מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול משולב סחיר מדורג במקום 6 מתוך 11 בקופות גמל במסלול משולב סחיר לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (13.88%, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול משולב סחיר הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 13.88%, מתחת לממוצע בקופות גמל במסלול משולב סחיר בפער של -0.64 נקודות אחוז ומדורג במקום 6 מתוך 11 (במחצית התחתונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.51% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.25%
- תשואה מתחילת השנה
- 7.11%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 41.61%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 12.3%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.51%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 254 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 5 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 90.8%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול משולב סחיר היא קופת גמל במסלול משולב סחיר בניהול מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ. המדיניות משלבת בין מספר אפיקים סחירים, ובהם מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן ומכשירים עוקבי מדד. בניגוד למסלול המתמקד באפיק יחיד, מנהלי ההשקעות יכולים לשנות את המשקל בין האפיקים במסגרת המדיניות, אך מרבית הנכסים אמורים להישאר נזילים ומתומחרים בשוק. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים ת"א 125 ו־מדד אג״ח ממשלתי כללי.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
התנהגות המסלול מושפעת הן משוקי המניות והן משינויים בריבית ובמרווחי האשראי. היות שהדגש הוא על נכסים סחירים, השווי עשוי להגיב במהירות יחסית לשינויים בשווקים. יש לבחון את משקל המניות, המח״מ, איכות האשראי והחשיפה לחו״ל ולמטבע חוץ בתקופת הדיווח האחרונה.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.86%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה אוקטובר 2023, עם ירידה של 3.31%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.25% |
| יולי 2026 | -0.73% |
| יוני 2026 | -1.08% |
| מאי 2026 | +2.55% |
| אפריל 2026 | +4.86% |
| מרץ 2026 | -3.12% |
| פברואר 2026 | +0.71% |
| ינואר 2026 | +2.68% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.05% |
| נובמבר 2025 | +0.96% |
| אוקטובר 2025 | +1.68% |
| ספטמבר 2025 | +2.49% |
| אוגוסט 2025 | +1.04% |
| יולי 2025 | +1.01% |
| יוני 2025 | +3.78% |
| מאי 2025 | +2.46% |
| אפריל 2025 | +0.71% |
| מרץ 2025 | -1.37% |
| פברואר 2025 | -0.39% |
| ינואר 2025 | +1.41% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.41% |
| נובמבר 2024 | +1.87% |
| אוקטובר 2024 | -0.09% |
| ספטמבר 2024 | +1.85% |
| אוגוסט 2024 | +1.13% |
| יולי 2024 | +1.39% |
| יוני 2024 | +0.84% |
| מאי 2024 | +0.86% |
| אפריל 2024 | -1.66% |
| מרץ 2024 | +2.33% |
| פברואר 2024 | +2.24% |
| ינואר 2024 | -0.2% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +3.28% |
| נובמבר 2023 | +4.08% |
| אוקטובר 2023 | -3.31% |
| ספטמבר 2023 | -1.42% |
| אוגוסט 2023 | -0.43% |
| יולי 2023 | +2.72% |
| יוני 2023 | +1.67% |
| מאי 2023 | +0.49% |
| אפריל 2023 | +1.42% |
| מרץ 2023 | +0.59% |
| פברואר 2023 | -2.12% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול משולב סחיר מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 35.88% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 30.4% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 20.79% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 11.86% |
| נכסים אחרים | 0.63% |
| קרנות נאמנות | 0.44% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 99.25% |
| נכסים לא סחירים | 0.75% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 71.56% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 28.44% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל במסלול משולב סחיר לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 4 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 1.63% | 4.97% | 37.87% | 0.00% | 0.54% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 1.56% | 10.34% | 0.00% | 0.00% | 0.53% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 3 | 1.41% | 6.74% | 43.73% | 0.00% | 0.57% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | |
| 5 | 1.24% | 11.41% | 110.64% | 0.00% | 0.54% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 6 | 1.01% | 8.65% | 49.99% | 0.00% | 0.63% | מור גמל ופנסיה בע"מ | |
| 7 | 0.50% | 7.88% | 74.37% | 0.00% | 0.62% | ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ | |
| 8 | 0.28% | 7.91% | 70.78% | 0.00% | 0.38% | כלל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 9 | -0.05% | 4.78% | 31.04% | 0.00% | 0.58% | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | |
| 10 | -0.25% | 4.91% | 12.95% | 0.00% | 0.51% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 11 | -1.06% | -1.41% | 8.35% | 21.87% | 0.6% | אנליסט קופות גמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמלמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202302 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
לפי המידע הזמין, מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 60%
- ריבית
- פריים מינוס 0.4% או צמוד +2.8%
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
הערות: גרייס עד שנה בלבד לכל הלוואה
הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים
שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- ריבית
- פריים + 0.5% / צמוד +2.8%
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
הערות: גרייס עד שנה בלבד לכל הלוואה
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה בולט בחשיפה של המסלול למט״ח?
החשיפה למט״ח עומדת על 18.81%. 10.64 נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למט״ח עשויה להשפיע על התשואה, אך אינה זהה לחשיפה לנכסים בחו״ל.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.51% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 13.88%, לעומת 14.52% בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של -0.64 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 6 מתוך 11 (במחצית התחתונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
המשיכו לקרוא על קופות גמל
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קופת גמל ללא מס
משיכת קופת גמל ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על כספי תגמולים, פיצויים, קופת גמל להשקעה, תיקון 190, פטורים, מס 35% ומה לבדוק…
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
מסלול הלכה קופת גמל – השוואת תשואות ודמי ניהול
מסלול הלכה בקופת גמל מנוהל בהתאם להלכה היהודית. השוואת תשואות, דמי ניהול ובתי ההשקעות המובילים במסלול הכשר.
קראו עוד ←





