לוגו של כלל ביטוח לוגו אייקון

כלל חברה לביטוח בע"מ State Street כללי

  • מ.ה.15231
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 13 מתוך 15 במסלול כללי

כלל חברה לביטוח בע"מ State Street כללי מדורג במקום 13 מתוך 15 בפוליסות חיסכון במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎1.38%‎‎, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול מהצבירה בכלל חברה לביטוח בע"מ State Street כללי הם ‎‎1.30%‎‎, לעומת ממוצע של ‎‎0.94%‎‎ בקבוצה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.11%
מתחילת השנהתשואה1.21%
דמי ניהולמצבירה1.3%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח9.58

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎-8.94‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎+0.36‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־3 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.11%
תשואה מתחילת השנה
1.21%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
1.3%
דמי ניהול מהפקדה
0.17%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
10 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
94.1%

חשיפות ההשקעה

60.01%חשיפה למניות
98.76%חשיפה לחו"ל
98.79%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

כלל חברה לביטוח בע"מ State Street כללי הוא מסלול בפוליסת חיסכון בניהול אקטיבי של כלל חברה לביטוח בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי דומיננטי, תלות גבוהה בשווקים מחוץ לישראל, רגישות גבוהה לשערי מטבע. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
פוליסות חיסכון · כלליהמסלול הנוכחיכלל חברה לביטוח בע"מ State Street כללי
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: נובמבר 2024 – אוגוסט 2026
22חודשים זמינים
10חודשים חיוביים
12חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2026, עם תשואה של 5.6%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 3.86%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.11%
יולי 2026+2.2%
יוני 2026+5.6%
מאי 2026-1.91%
אפריל 2026-0.78%
מרץ 2026-3.86%
פברואר 2026+1.73%
ינואר 2026-1.59%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-1.59%
נובמבר 2025+0.59%
אוקטובר 2025-0.23%
ספטמבר 2025+1.43%
אוגוסט 2025-0.1%
יולי 2025+1.58%
יוני 2025-1.09%
מאי 2025+0.89%
אפריל 2025-3.33%
מרץ 2025+1.28%
פברואר 2025-0.1%
ינואר 2025+0.25%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024-1.9%
נובמבר 2024-0.56%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי כלל חברה לביטוח בע"מ State Street כללי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות58.23%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות20.99%
קרנות נאמנות17.89%
מזומנים ושווי מזומנים2.89%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים100%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בחו"ל ובמט"ח98.79%
נכסים בארץ1.21%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה

השוו בין פוליסות חיסכון במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 15 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 13 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת פוליסות חיסכון במסלול כללי
1הכשרה-בסט אינווסט-אלטשולר שחם-כללי1.35%5.29%36.26%31.46%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
2הכשרה חברה לביטוח בע"מ - מנוהל באמצעות מיטב ניהול תיקים בע"מ - כללי1.26%6.64%43.05%46.74%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
3הכשרה חברה לביטוח בע"מ - בסט אינווסט - ילין לפידות -כללי1.11%5.68%36.25%38.44%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
4הראל מסלול כללי1.03%6.79%36.45%40.55%0.86%הראל חברה לביטוח בע"מ
5הכשרה- אנליסט ניהול תיקי השקעות בע"מ- כללי0.99%6.27%37.55%0.00%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
6הכשרה חברה לביטוח בע"מ- כללי0.97%5.66%36.05%39.98%0.82%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
7מגדל - כללי0.92%7.31%40.54%44.51%1.11%מגדל חברה לביטוח בע"מ
8הפניקס מסלול השקעה כללי0.87%6.31%41.51%47.82%0.86%הפניקס חברה לביטוח בע"מ
9כלל חברה לביטוח בע"מ כללי0.83%8.03%42.67%45.58%0.89%כלל חברה לביטוח בע"מ
10הכשרה- מור בית השקעות ניהול תיקים בע"מ- כללי0.72%7.12%41.82%40.45%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
11איילון- כללי0.55%7.68%47.62%51.27%0.84%איילון חברה לביטוח בע"מ
12אי.די.אי.-כללי0.25%5.12%40.06%35.58%0.82%ישיר -איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ
14הפניקס BlackRock כללי-0.23%-0.14%13.83%0.00%1.37%הפניקס חברה לביטוח בע"מ
15הראל fidelity מסלול כללי-0.37%-4.69%0.00%0.00%1.36%הראל חברה לביטוח בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202411 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד פוליסת החיסכון — כלל חברה לביטוח בע"מ

לפי המידע הזמין, כלל חברה לביטוח בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5% או צמוד+2.1% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
6 עד 36 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.3% או צמוד+2.3% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
37 עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.2% או צמוד+2.6% או ריבית קבועה לא צמודה 5.1%
תקופת ההלוואה
61 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪
בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־3 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎60.01%‎‎. ‎8.85‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.