הכשרה ביטוח לוגו

הכשרה-בסט אינווסט-אלטשולר שחם-כללי

  • מ.ה.143
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 1 מתוך 15 במסלול כללי

הכשרה-בסט אינווסט-אלטשולר שחם-כללי מדורג במקום 12 מתוך 15 בפוליסות חיסכון במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎9.56%‎‎, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.35%
מתחילת השנהתשואה5.29%
3 שניםתשואה מצטברת36.26%
5 שניםתשואה מצטברת31.46%
דמי ניהולמצבירה0.84%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח2,216.64

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • דמי הניהול הממוצעים מהצבירה במסלול הם ‎‎0.84%‎‎, נמוכים ב־‎0.13‎ נקודות אחוז מממוצע פוליסות חיסכון במסלול כללי.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎9.56%‎‎, קרובה לממוצע בפוליסות חיסכון במסלול כללי בפער של ‎-0.18‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 12 מתוך 15 (ברבעון התחתון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.35%
תשואה מתחילת השנה
5.29%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
36.26%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
31.46%
תשואה ממוצעת 3 שנים
10.86%
תשואה ממוצעת 5 שנים
5.62%
מדד שארפ ?
0.65
אלפא ?
-1.44%
סטיית תקן ?
6.69%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.84%
דמי ניהול מהפקדה
0%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
2,217 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
92.1%

חשיפות ההשקעה

49.4%חשיפה למניות
50.87%חשיפה לחו"ל
21.12%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הכשרה-בסט אינווסט-אלטשולר שחם-כללי הוא מסלול בפוליסת חיסכון בניהול אקטיבי של הכשרה חברה לביטוח בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין, משקל בולט לאג"ח ממשלתיות. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
פוליסות חיסכון · כלליהמסלול הנוכחיהכשרה-בסט אינווסט-אלטשולר שחם-כללי
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
38חודשים חיוביים
22חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יולי 2022, עם תשואה של 4.46%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.44%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.35%
יולי 2026-0.5%
יוני 2026+0.02%
מאי 2026+1.84%
אפריל 2026+3.96%
מרץ 2026-2.83%
פברואר 2026-0.09%
ינואר 2026+1.56%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-0.08%
נובמבר 2025+0.37%
אוקטובר 2025+1.31%
ספטמבר 2025+2.41%
אוגוסט 2025+0.98%
יולי 2025+0.74%
יוני 2025+3.3%
מאי 2025+2.51%
אפריל 2025+0.78%
מרץ 2025-0.97%
פברואר 2025-0.65%
ינואר 2025+1.24%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.09%
נובמבר 2024+1.6%
אוקטובר 2024-0.14%
ספטמבר 2024+2.2%
אוגוסט 2024+0.98%
יולי 2024+0.53%
יוני 2024+1.36%
מאי 2024+2.03%
אפריל 2024-1.09%
מרץ 2024+2.59%
פברואר 2024+1.71%
ינואר 2024+0.44%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.38%
נובמבר 2023+3.11%
אוקטובר 2023-1.95%
ספטמבר 2023-1.61%
אוגוסט 2023-0.51%
יולי 2023+2.44%
יוני 2023+1.86%
מאי 2023+0.48%
אפריל 2023+1.61%
מרץ 2023+0.34%
פברואר 2023-1.15%
ינואר 2023+2.51%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-2%
נובמבר 2022+1.46%
אוקטובר 2022+2.14%
ספטמבר 2022-4.44%
אוגוסט 2022-1.61%
יולי 2022+4.46%
יוני 2022-4.42%
מאי 2022-2.63%
אפריל 2022-2.68%
מרץ 2022+0.64%
פברואר 2022-1.06%
ינואר 2022-2.42%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.06%
נובמבר 2021-0.07%
אוקטובר 2021+2.68%
ספטמבר 2021-1.65%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הכשרה-בסט אינווסט-אלטשולר שחם-כללי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות38.45%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות37.51%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות11.06%
הלוואות4.26%
נכסים אחרים3.47%
קרנות נאמנות3.09%
מזומנים ושווי מזומנים1.65%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.51%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים95.12%
נכסים לא סחירים4.88%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ63.84%
נכסים בחו"ל ובמט"ח36.16%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה

השוו בין פוליסות חיסכון במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 15 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת פוליסות חיסכון במסלול כללי
2הכשרה חברה לביטוח בע"מ - מנוהל באמצעות מיטב ניהול תיקים בע"מ - כללי1.26%6.64%43.05%46.74%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
3הכשרה חברה לביטוח בע"מ - בסט אינווסט - ילין לפידות -כללי1.11%5.68%36.25%38.44%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
4הראל מסלול כללי1.03%6.79%36.45%40.55%0.86%הראל חברה לביטוח בע"מ
5הכשרה- אנליסט ניהול תיקי השקעות בע"מ- כללי0.99%6.27%37.55%0.00%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
6הכשרה חברה לביטוח בע"מ- כללי0.97%5.66%36.05%39.98%0.82%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
7מגדל - כללי0.92%7.31%40.54%44.51%1.11%מגדל חברה לביטוח בע"מ
8הפניקס מסלול השקעה כללי0.87%6.31%41.51%47.82%0.86%הפניקס חברה לביטוח בע"מ
9כלל חברה לביטוח בע"מ כללי0.83%8.03%42.67%45.58%0.89%כלל חברה לביטוח בע"מ
10הכשרה- מור בית השקעות ניהול תיקים בע"מ- כללי0.72%7.12%41.82%40.45%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
11איילון- כללי0.55%7.68%47.62%51.27%0.84%איילון חברה לביטוח בע"מ
12אי.די.אי.-כללי0.25%5.12%40.06%35.58%0.82%ישיר -איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ
13כלל חברה לביטוח בע"מ State Street כללי0.11%1.21%0.00%0.00%1.3%כלל חברה לביטוח בע"מ
14הפניקס BlackRock כללי-0.23%-0.14%13.83%0.00%1.37%הפניקס חברה לביטוח בע"מ
15הראל fidelity מסלול כללי-0.37%-4.69%0.00%0.00%1.36%הראל חברה לביטוח בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד פוליסת החיסכון — הכשרה חברה לביטוח בע"מ

לפי המידע הזמין, הכשרה חברה לביטוח בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — עד 72 חודשים

שיעור מימון מרבי
70%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 72 חודשים

שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — עד 48 חודשים

שיעור מימון מרבי
40%
ריבית
פריים מינוס 0.8%
תקופת ההלוואה
עד 48 חודשים

הערות: צבירה של 1,000,000 ₪ ומעלה

שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — עד 36 חודשים

שיעור מימון מרבי
50%
ריבית
פריים מינוס 0.7%
תקופת ההלוואה
עד 36 חודשים

הערות: צבירה של 1,000,000 ₪ ומעלה

שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — עד 24 חודשים

שיעור מימון מרבי
60%
ריבית
פריים מינוס 0.6%
תקופת ההלוואה
עד 24 חודשים

הערות: צבירה של 1,000,000 ₪ ומעלה

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.84%‎‎, לעומת ‎‎0.97%‎‎ בממוצע בקרב 14 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.13‎ נקודות אחוז.

מה בולט בחשיפה של המסלול למט״ח?

החשיפה למט״ח עומדת על ‎‎21.12%‎‎. ‎13.78‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למט״ח עשויה להשפיע על התשואה, אך אינה זהה לחשיפה לנכסים בחו״ל.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎9.56%‎‎, לעומת ‎‎9.74%‎‎ בממוצע בקרב 14 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎-0.18‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 12 מתוך 15 (ברבעון התחתון). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.