הראל ביטוח לוגו

הראל גמל להשקעה אג"ח סחיר

הראל גמל להשקעה אג"ח סחיר מדורג במקום 2 מתוך 5 בקופות גמל להשקעה במסלול אג"ח סחיר לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎5.86%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.38%
מתחילת השנהתשואה3.3%
דמי ניהולמצבירה0.57%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח42.1
תאריך פתיחהוותק הקופהיוני 2024

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • הראל גמל להשקעה אג"ח סחיר הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎5.86%‎‎, מעל הממוצע בקופות גמל להשקעה במסלול אג"ח סחיר בפער של ‎+3.39‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 2 מתוך 5. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎0.00%‎‎; ‎29.36‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.38%
תשואה מתחילת השנה
3.3%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.57%
דמי ניהול מהפקדה
0%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
42 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
2 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
98.2%

חשיפות ההשקעה

0%חשיפה למניות
0%חשיפה לחו"ל
0%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הראל גמל להשקעה אג"ח סחיר היא קופת גמל להשקעה המתמקדת באג״ח ובאשראי בניהול הראל פנסיה וגמל בע"מ. מקורות הביצוע המרכזיים הם ריבית, הצמדה ומרווחי אשראי, ולא עליית שווי מניות כמנוע עיקרי. ההבדלים בין מסלולים בקבוצה זו נובעים מהחלוקה בין אג״ח ממשלתיות לקונצרניות, איכות המנפיקים, המח״מ והיקף האשראי הלא סחיר.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

מסלול אג״חי אינו חסר סיכון: עליית ריבית עלולה להפחית את שווי האג״ח, והרעה ביכולת ההחזר של מנפיקים עלולה להרחיב מרווחי אשראי ולגרום להפסדים. הרכב הנכסים האחרון משלב אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, ולכן הוא חשוף הן לסיכון ריבית והן לסיכון אשראי.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל להשקעה · אג"ח סחירהמסלול הנוכחיהראל גמל להשקעה אג"ח סחיר
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: אוגוסט 2024 – אוגוסט 2026
25חודשים זמינים
21חודשים חיוביים
4חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2025, עם תשואה של 1.53%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2025, עם ירידה של 0.52%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.38%
יולי 2026-0.12%
יוני 2026+0.73%
מאי 2026+1.06%
אפריל 2026+1.15%
מרץ 2026-0.26%
פברואר 2026-0.2%
ינואר 2026+0.52%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.47%
נובמבר 2025+0.21%
אוקטובר 2025+0.91%
ספטמבר 2025+0.87%
אוגוסט 2025+0.78%
יולי 2025+0.17%
יוני 2025+1.53%
מאי 2025+0.34%
אפריל 2025+0.74%
מרץ 2025-0.52%
פברואר 2025+0.81%
ינואר 2025+0.12%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+1.05%
נובמבר 2024+0.79%
אוקטובר 2024+0.46%
ספטמבר 2024+0.33%
אוגוסט 2024+1.28%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל גמל להשקעה אג"ח סחיר מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות98.07%
מזומנים ושווי מזומנים1.91%
נכסים אחרים0.02%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.98%
נכסים לא סחירים0.02%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ100%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול אג"ח סחיר לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 5 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל להשקעה במסלול אג"ח סחיר
2כלל גמל לעתיד אג"ח סחיר0.31%3.37%0.00%0.00%—כלל פנסיה וגמל בע"מ
3מור גמל להשקעה - אג"ח סחיר0.23%3.49%0.00%0.00%0.7%מור גמל ופנסיה בע"מ
4הפניקס גמל להשקעה אג"ח סחיר0.21%2.81%0.00%0.00%0.61%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
5מיטב גמל להשקעה אג"ח סחיר-2.20%-5.44%0.00%0.00%0.65%מיטב גמל ופנסיה בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202408 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — הראל פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, הראל פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.2% עד פריים מינוס 0.5% או ריבית קבועה צמודה 2.5%
תקופת ההלוואה
12 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
20,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎0.00%‎‎. ‎29.36‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎5.86%‎‎, לעומת ‎‎2.48%‎‎ בממוצע בקרב 4 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+3.39‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 2 מתוך 5. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־7 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.