הכשרה ביטוח לוגו

הכשרה חברה לביטוח בע"מ - מנוהל באמצעות אלטשולר שחם בע"מ - אג"ח ממשלות

הכשרה חברה לביטוח בע"מ - מנוהל באמצעות אלטשולר שחם בע"מ - אג"ח ממשלות מדורג במקום 5 מתוך 9 בפוליסות חיסכון במסלול אג"ח ממשלות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎4.02%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.32%
מתחילת השנהתשואה2.21%
3 שניםתשואה מצטברת14.69%
5 שניםתשואה מצטברת12.95%
דמי ניהולמצבירה0.84%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח305.46

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • הכשרה חברה לביטוח בע"מ - מנוהל באמצעות אלטשולר שחם בע"מ - אג"ח ממשלות הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎4.02%‎‎, קרובה לממוצע בפוליסות חיסכון במסלול אג"ח ממשלות בפער של ‎-0.15‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 5 מתוך 9. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.84%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.32%
תשואה מתחילת השנה
2.21%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
14.69%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
12.95%
תשואה ממוצעת 3 שנים
4.67%
תשואה ממוצעת 5 שנים
2.47%
מדד שארפ ?
-0.15
אלפא ?
-0.24%
סטיית תקן ?
2.42%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.84%
דמי ניהול מהפקדה
0%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
305 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
96.6%

חשיפות ההשקעה

0.03%חשיפה למניות
19.52%חשיפה לחו"ל
2.73%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הכשרה חברה לביטוח בע"מ - מנוהל באמצעות אלטשולר שחם בע"מ - אג"ח ממשלות הוא מסלול בפוליסת חיסכון המתמקד באג״ח ובאשראי בניהול הכשרה חברה לביטוח בע"מ. מקורות הביצוע המרכזיים הם ריבית, הצמדה ומרווחי אשראי, ולא עליית שווי מניות כמנוע עיקרי. ההבדלים בין מסלולים בקבוצה זו נובעים מהחלוקה בין אג״ח ממשלתיות לקונצרניות, איכות המנפיקים, המח״מ והיקף האשראי הלא סחיר. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה ו־נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

מסלול אג״חי אינו חסר סיכון: עליית ריבית עלולה להפחית את שווי האג״ח, והרעה ביכולת ההחזר של מנפיקים עלולה להרחיב מרווחי אשראי ולגרום להפסדים. הרכב הנכסים האחרון משלב אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, ולכן הוא חשוף הן לסיכון ריבית והן לסיכון אשראי.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
פוליסות חיסכון · אג"ח ממשלותהמסלול הנוכחיהכשרה חברה לביטוח בע"מ – מנוהל באמצעות אלטשולר שחם בע"מ – אג"ח ממשלות
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
40חודשים חיוביים
20חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 1.88%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מאי 2022, עם ירידה של 1.36%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.32%
יולי 2026-0.69%
יוני 2026+0.55%
מאי 2026+1.28%
אפריל 2026+0.56%
מרץ 2026-0.8%
פברואר 2026+0.5%
ינואר 2026+0.49%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-0.09%
נובמבר 2025+0.22%
אוקטובר 2025+0.87%
ספטמבר 2025+0.76%
אוגוסט 2025+1.01%
יולי 2025-0.1%
יוני 2025+1.55%
מאי 2025-0.55%
אפריל 2025+0.94%
מרץ 2025-0.07%
פברואר 2025+0.86%
ינואר 2025+0.42%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.05%
נובמבר 2024+0.85%
אוקטובר 2024+0.03%
ספטמבר 2024+0.61%
אוגוסט 2024+0.73%
יולי 2024+0.75%
יוני 2024+0.28%
מאי 2024+0.55%
אפריל 2024-0.02%
מרץ 2024+0.42%
פברואר 2024-0.24%
ינואר 2024+0.24%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.47%
נובמבר 2023+1.88%
אוקטובר 2023-0.68%
ספטמבר 2023-1.14%
אוגוסט 2023+0.12%
יולי 2023+0.23%
יוני 2023+0.23%
מאי 2023+0.7%
אפריל 2023+0.17%
מרץ 2023+0.95%
פברואר 2023-0.91%
ינואר 2023+0.83%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.45%
נובמבר 2022+0.1%
אוקטובר 2022+0.22%
ספטמבר 2022-1.11%
אוגוסט 2022-0.9%
יולי 2022+0.97%
יוני 2022-0.08%
מאי 2022-1.36%
אפריל 2022-0.3%
מרץ 2022-0.04%
פברואר 2022-0.92%
ינואר 2022-1.01%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.1%
נובמבר 2021+0.35%
אוקטובר 2021+0.46%
ספטמבר 2021+0.18%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הכשרה חברה לביטוח בע"מ – מנוהל באמצעות אלטשולר שחם בע"מ – אג"ח ממשלות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות78.24%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות14.14%
מזומנים ושווי מזומנים3.98%
הלוואות1.57%
קרנות נאמנות0.74%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.71%
נכסים אחרים0.59%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות0.03%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים97.67%
נכסים לא סחירים2.33%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ91.6%
נכסים בחו"ל ובמט"ח8.4%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה

השוו בין פוליסות חיסכון במסלול אג"ח ממשלות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד פוליסת החיסכון — הכשרה חברה לביטוח בע"מ

לפי המידע הזמין, הכשרה חברה לביטוח בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — עד 72 חודשים

שיעור מימון מרבי
70%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 72 חודשים

שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — עד 48 חודשים

שיעור מימון מרבי
40%
ריבית
פריים מינוס 0.8%
תקופת ההלוואה
עד 48 חודשים

הערות: צבירה של 1,000,000 ₪ ומעלה

שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — עד 36 חודשים

שיעור מימון מרבי
50%
ריבית
פריים מינוס 0.7%
תקופת ההלוואה
עד 36 חודשים

הערות: צבירה של 1,000,000 ₪ ומעלה

שפיצר / בלון חלקי / בלון מלא לשנה אחת בריבית פריים — עד 24 חודשים

שיעור מימון מרבי
60%
ריבית
פריים מינוס 0.6%
תקופת ההלוואה
עד 24 חודשים

הערות: צבירה של 1,000,000 ₪ ומעלה

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎19.52%‎‎. ‎10.31‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.84%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎4.02%‎‎, לעומת ‎‎4.17%‎‎ בממוצע בקרב 8 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎-0.15‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 5 מתוך 9. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.