
הכשרה חברה לביטוח בע"מ - אג"ח ממשלות
- מ.ה.57
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / אג"ח ממשלות
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון נמוךעד 25% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 8 מתוך 9 במסלול אג"ח ממשלות
הכשרה חברה לביטוח בע"מ - אג"ח ממשלות מדורג במקום 8 מתוך 9 בפוליסות חיסכון במסלול אג"ח ממשלות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (3.72%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- הכשרה חברה לביטוח בע"מ - אג"ח ממשלות הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 3.72%, מתחת לממוצע בפוליסות חיסכון במסלול אג"ח ממשלות בפער של -0.49 נקודות אחוז ומדורג במקום 8 מתוך 9. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- החשיפה לחו״ל היא 14.22% והחשיפה למט״ח היא 6.36%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.12%
- תשואה מתחילת השנה
- 1.68%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 11.61%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 12.66%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 3.73%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 2.41%
- מדד שארפ ?
- -0.35
- אלפא ?
- -0.36%
- סטיית תקן ?
- 2.01%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.83%
- דמי ניהול מהפקדה
- 3.56%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 313 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 93%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
הכשרה חברה לביטוח בע"מ - אג"ח ממשלות הוא מסלול בביטוח מנהלים המתמקד באג״ח ובאשראי בניהול הכשרה חברה לביטוח בע"מ. מקורות הביצוע המרכזיים הם ריבית, הצמדה ומרווחי אשראי, ולא עליית שווי מניות כמנוע עיקרי. ההבדלים בין מסלולים בקבוצה זו נובעים מהחלוקה בין אג״ח ממשלתיות לקונצרניות, איכות המנפיקים, המח״מ והיקף האשראי הלא סחיר. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה ו־נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
מסלול אג״חי אינו חסר סיכון: עליית ריבית עלולה להפחית את שווי האג״ח, והרעה ביכולת ההחזר של מנפיקים עלולה להרחיב מרווחי אשראי ולגרום להפסדים. הרכב הנכסים האחרון משלב אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, ולכן הוא חשוף הן לסיכון ריבית והן לסיכון אשראי.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 1.36%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 1.46%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.12% |
| יולי 2026 | -0.29% |
| יוני 2026 | +0.74% |
| מאי 2026 | +0.94% |
| אפריל 2026 | +0.67% |
| מרץ 2026 | -1.46% |
| פברואר 2026 | +0.36% |
| ינואר 2026 | +0.61% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.34% |
| נובמבר 2025 | +0.35% |
| אוקטובר 2025 | +0.65% |
| ספטמבר 2025 | +0.65% |
| אוגוסט 2025 | +0.77% |
| יולי 2025 | -0.14% |
| יוני 2025 | +1% |
| מאי 2025 | -0.26% |
| אפריל 2025 | +0.73% |
| מרץ 2025 | +0.09% |
| פברואר 2025 | +0.48% |
| ינואר 2025 | +0.27% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.38% |
| נובמבר 2024 | +0.91% |
| אוקטובר 2024 | -0.36% |
| ספטמבר 2024 | +0.73% |
| אוגוסט 2024 | +0.54% |
| יולי 2024 | +0.71% |
| יוני 2024 | +0.21% |
| מאי 2024 | +0.31% |
| אפריל 2024 | -0.34% |
| מרץ 2024 | +0.1% |
| פברואר 2024 | -0.26% |
| ינואר 2024 | +0.24% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +0.98% |
| נובמבר 2023 | +1.36% |
| אוקטובר 2023 | -0.25% |
| ספטמבר 2023 | -0.82% |
| אוגוסט 2023 | +0.25% |
| יולי 2023 | +0.08% |
| יוני 2023 | +0.16% |
| מאי 2023 | +0.76% |
| אפריל 2023 | +0.23% |
| מרץ 2023 | +1% |
| פברואר 2023 | -0.99% |
| ינואר 2023 | +0.56% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -0.15% |
| נובמבר 2022 | +0.35% |
| אוקטובר 2022 | +0.07% |
| ספטמבר 2022 | -1.1% |
| אוגוסט 2022 | -0.62% |
| יולי 2022 | +0.58% |
| יוני 2022 | +0.16% |
| מאי 2022 | -0.69% |
| אפריל 2022 | +0.11% |
| מרץ 2022 | -0.07% |
| פברואר 2022 | -0.51% |
| ינואר 2022 | -0.94% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +0.8% |
| נובמבר 2021 | +0.51% |
| אוקטובר 2021 | +0.56% |
| ספטמבר 2021 | -0.14% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי הכשרה חברה לביטוח בע"מ – אג"ח ממשלות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 72.17% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 8.12% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 7.14% |
| נכסים אחרים | 7.11% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 3.42% |
| קרנות נאמנות | 1.19% |
| הלוואות | 0.85% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 87.01% |
| נכסים לא סחירים | 12.99% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 91.39% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 8.61% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה
השוו בין פוליסות חיסכון במסלול אג"ח ממשלות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 8 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 0.47% | 2.94% | 13.38% | 10.39% | 0.84% | הכשרה חברה לביטוח בע"מ | |
| 2 | 0.35% | 2.83% | 14.94% | 17.03% | 0.96% | ישיר -איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ | |
| 3 | 0.32% | 2.21% | 14.69% | 12.95% | 0.84% | הכשרה חברה לביטוח בע"מ | |
| 4 | 0.28% | 2.47% | 12.68% | 10.72% | 0.84% | הכשרה חברה לביטוח בע"מ | |
| 5 | 0.28% | 2.87% | 13.75% | 0.00% | 0.83% | הכשרה חברה לביטוח בע"מ | |
| 6 | 0.21% | 2.06% | 10.77% | 3.71% | 1.05% | מגדל חברה לביטוח בע"מ | |
| 7 | 0.15% | 1.86% | 10.19% | 29.11% | 0.74% | מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ | |
| 9 | 0.02% | 2.22% | 13.83% | 9.98% | 0.84% | הכשרה חברה לביטוח בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל פוליסות חיסכוןמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
האם מיקום המסלול משתנה בין טווחי הזמן?
לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים המסלול מדורג במקום 7 מתוך 9, ולפי 5 שנים במקום 4 מתוך 8. הפער מלמד שהתמונה היחסית תלויה בטווח המדידה; שני המיקומים מבוססים על תשואה מדווחת ואינם מותאמים לסיכון.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 14.22% וחשיפה למט״ח של 6.36%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.83% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 3.56%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
המשיכו לקרוא על ביטוחי מנהלים
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים – מה עדיף?
קרן פנסיה או ביטוח מנהלים – מה עדיף? מדריך מלא על דמי ניהול, מקדם קצבה, כיסוי ביטוחי, יתרונות וחסרונות, ומתי כדאי לשמור ביטוח מנהלים…
קראו עוד ←
ביטוח מנהלים – המדריך המלא: מה זה, איך עובד, ולמי זה מתאים
ביטוח מנהלים - מה זה, איך עובד ולמי זה מתאים? מדריך מקיף על מקדם קצבה מובטח, דמי ניהול, השוואה לקרן פנסיה וכל מה שחשוב…
קראו עוד ←





