
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות
- מ.ה.15310
- מסלול השקעהעוקבי מדדים / עוקב מדדי מניות
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה מאודמעל 75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 5 מתוך 10 במסלול עוקב מדדי מניות
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות מדורג במקום 3 מתוך 10 בקופות גמל במסלול עוקב מדדי מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (22.19%, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־8 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 22.19%, מעל הממוצע בקופות גמל במסלול עוקב מדדי מניות בפער של +6.24 נקודות אחוז ומדורג במקום 3 מתוך 10 (במחצית העליונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
מה כדאי להביא בחשבון
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־8 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו חיובית של 25.5 מיליון ₪, מקום 2 מתוך 11 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 2.38%
- תשואה מתחילת השנה
- 15.64%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.59%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 307 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 26 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 99.7%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות היא קופת גמל במסלול עוקב מדדים בגישה גמישה של אנליסט קופות גמל בע"מ. המסלול אינו מוגבל למדד יחיד, אלא יכול לשלב מדדי מניות ואג״ח ולשנות את המשקל ביניהם במסגרת מדיניות ההשקעה. בחירת המדדים והמשקל שניתן לכל אחד מהם הם החלטת ניהול מהותית. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים S&P 500 ו־Nasdaq 100. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה ונדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הסיכון תלוי לא רק בביצועי המדדים עצמם, אלא גם בתמהיל ביניהם ובקצב השינויים בהקצאה. הרכיב המנייתי דומיננטי בתקופת הדיווח האחרונה. חלק מהחשיפה נוצר בחו״ל, כך שהביצועים מושפעים גם משווקים בינלאומיים. חשיפה למטבע חוץ מוסיפה רגישות לשערי החליפין.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 11.08%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה יולי 2026, עם ירידה של 5.73%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +2.38% |
| יולי 2026 | -5.73% |
| יוני 2026 | +6.35% |
| מאי 2026 | +7.76% |
| אפריל 2026 | +11.08% |
| מרץ 2026 | -4.85% |
| פברואר 2026 | -1.88% |
| ינואר 2026 | +0.81% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | -1.44% |
| נובמבר 2025 | -2.18% |
| אוקטובר 2025 | +3.7% |
| ספטמבר 2025 | +5.69% |
| אוגוסט 2025 | -1.02% |
| יולי 2025 | +3.18% |
| יוני 2025 | +3.76% |
| מאי 2025 | +6.56% |
| אפריל 2025 | -1.26% |
| מרץ 2025 | -3.94% |
| פברואר 2025 | -3.75% |
| ינואר 2025 | -0.05% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +1.23% |
| נובמבר 2024 | +1.4% |
| אוקטובר 2024 | -0.63% |
| ספטמבר 2024 | +3.87% |
| אוגוסט 2024 | -2.45% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 80.71% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 12.23% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 7.79% |
| נכסים אחרים | -0.73% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 100.04% |
| נכסים לא סחירים | -0.04% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 59.05% |
| נכסים בארץ | 40.95% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל במסלול עוקב מדדי מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 4.47% | 14.51% | 84.04% | 113.24% | 0.6% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 3.71% | 5.43% | 0.00% | 0.00% | 0.53% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 3 | 3.49% | 14.22% | 44.11% | 58.37% | 0.59% | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | |
| 4 | 2.63% | 22.91% | 0.00% | 0.00% | 0.56% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 6 | 2.23% | 7.35% | 0.00% | 0.00% | 0.52% | כלל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 7 | 1.53% | 5.11% | 0.00% | 0.00% | 0.58% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | |
| 8 | 1.47% | 12.86% | 58.45% | 57.46% | 0.56% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 9 | 1.10% | 7.18% | 0.00% | 0.00% | 0.5% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 10 | 0.96% | 9.55% | 0.00% | 0.00% | 0.66% | מור גמל ופנסיה בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמלמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202408 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — אנליסט קופות גמל בע"מ
לפי המידע הזמין, אנליסט קופות גמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
נזיל/לא נזיל
שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.25% עד פריים + 1%
- תקופת ההלוואה
- 12 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- בין 20-30 אלף ללקוח ו-7 אלף ₪ לחשבון
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
הערות: ניתן לקבל גרייס
הלוואה כנגד כספים נזילים
בלון בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.5% עד פריים+0.5%
- תקופת ההלוואה
- 6 עד 36 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
בלון בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.4% עד פריים+0.5%
- תקופת ההלוואה
- 37 עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
בלון בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.3% עד פריים+0.5%
- תקופת ההלוואה
- 61 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים+0.25% עד פריים+1%
- תקופת ההלוואה
- 12 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- בין 20-30 אלף ללקוח ו-7 אלף ₪ לחשבון
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר בריבית פריים — 12 עד 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.6% עד פריים+0.4%
- תקופת ההלוואה
- 12 עד 36 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
שפיצר בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.5% עד פריים+0.4%
- תקופת ההלוואה
- 37 עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
שפיצר בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 75%
- במסלולים מנייתיים
- 50%
- ריבית
- פריים מינוס 0.4% עד פריים+0.4%
- תקופת ההלוואה
- 61 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים
שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- ריבית
- פריים +1%
- תקופת ההלוואה
- 12 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- בין 20-30 אלף ללקוח ו-7 אלף ₪ לחשבון
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- ריבית
- פריים +0.5% עד פריים + 1%
- תקופת ההלוואה
- 12 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 30,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
הערות: ניתן לקבל גרייס
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?
בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 25.5 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 2 מתוך 11; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.
מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?
החשיפה לחו״ל עומדת על 111.15%. 11.83 נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 22.19%, לעומת 15.95% בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של +6.24 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 3 מתוך 10 (במחצית העליונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
המשיכו לקרוא על קופות גמל
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קופת גמל ללא מס
משיכת קופת גמל ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על כספי תגמולים, פיצויים, קופת גמל להשקעה, תיקון 190, פטורים, מס 35% ומה לבדוק…
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
מסלול הלכה קופת גמל – השוואת תשואות ודמי ניהול
מסלול הלכה בקופת גמל מנוהל בהתאם להלכה היהודית. השוואת תשואות, דמי ניהול ובתי ההשקעות המובילים במסלול הכשר.
קראו עוד ←





