אלטשולר-שחם קופת גמל, קרן השתלמות, פוליסת חיסכון, קרן פנסיה

אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות

אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות מדורג במקום 4 מתוך 10 בקופות גמל במסלול עוקב מדדי מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎18.19%‎‎, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.47%
מתחילת השנהתשואה12.86%
3 שניםתשואה מצטברת58.45%
5 שניםתשואה מצטברת57.46%
דמי ניהולמצבירה0.56%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח843.26
תאריך פתיחהוותק הקופהאפריל 2004

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎18.19%‎‎, מעל הממוצע בקופות גמל במסלול עוקב מדדי מניות בפער של ‎+1.80‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 4 מתוך 10 (במחצית העליונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו שלילית של 10.8 מיליון ₪, מקום 11 מתוך 11 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.47%
תשואה מתחילת השנה
12.86%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
58.45%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
57.46%
תשואה ממוצעת 3 שנים
16.58%
תשואה ממוצעת 5 שנים
9.51%
מדד שארפ ?
0.73
אלפא ?
0.96%
סטיית תקן ?
12.66%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.56%
דמי ניהול מהפקדה
0.05%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
843 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-11 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
98.2%

חשיפות ההשקעה

99.37%חשיפה למניות
146.54%חשיפה לחו"ל
98.69%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות היא קופת גמל במסלול עוקב מדדים בגישה גמישה של אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ. המסלול אינו מוגבל למדד יחיד, אלא יכול לשלב מדדי מניות ואג״ח ולשנות את המשקל ביניהם במסגרת מדיניות ההשקעה. בחירת המדדים והמשקל שניתן לכל אחד מהם הם החלטת ניהול מהותית.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הסיכון תלוי לא רק בביצועי המדדים עצמם, אלא גם בתמהיל ביניהם ובקצב השינויים בהקצאה. הרכיב המנייתי דומיננטי בתקופת הדיווח האחרונה. חלק מהחשיפה נוצר בחו״ל, כך שהביצועים מושפעים גם משווקים בינלאומיים. חשיפה למטבע חוץ מוסיפה רגישות לשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל · עוקב מדדי מניותהמסלול הנוכחיאלטשולר שחם עוקב מדדי מניות
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
33חודשים חיוביים
27חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יולי 2022, עם תשואה של 7.89%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 7.58%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.47%
יולי 2026-3.11%
יוני 2026+6.82%
מאי 2026+4.6%
אפריל 2026+7.44%
מרץ 2026-4.31%
פברואר 2026-0.81%
ינואר 2026+0.75%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-1.84%
נובמבר 2025-0.79%
אוקטובר 2025+2.7%
ספטמבר 2025+4.71%
אוגוסט 2025-0.33%
יולי 2025+2.64%
יוני 2025+2.26%
מאי 2025+4.98%
אפריל 2025-1.16%
מרץ 2025-1.12%
פברואר 2025-4.17%
ינואר 2025+1%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.11%
נובמבר 2024+1.53%
אוקטובר 2024-1.31%
ספטמבר 2024+4.76%
אוגוסט 2024-1.96%
יולי 2024-1.05%
יוני 2024+6.62%
מאי 2024+5.35%
אפריל 2024-2.67%
מרץ 2024+5.32%
פברואר 2024+4.55%
ינואר 2024+2.11%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.82%
נובמבר 2023+4.65%
אוקטובר 2023-1.01%
ספטמבר 2023-3.32%
אוגוסט 2023-0.59%
יולי 2023+4.73%
יוני 2023+3.79%
מאי 2023+1.88%
אפריל 2023+3.12%
מרץ 2023+0.03%
פברואר 2023-0.85%
ינואר 2023+4.85%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-4.22%
נובמבר 2022+4.01%
אוקטובר 2022+3.81%
ספטמבר 2022-7.58%
אוגוסט 2022-2.83%
יולי 2022+7.89%
יוני 2022-6.69%
מאי 2022-3.55%
אפריל 2022-4.03%
מרץ 2022+0.9%
פברואר 2022-1.99%
ינואר 2022-4.02%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+2.33%
נובמבר 2021-0.84%
אוקטובר 2021+4.05%
ספטמבר 2021-2.94%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות54.88%
אג"ח ממשלתיות סחירות44.81%
נכסים אחרים0.93%
מזומנים ושווי מזומנים-0.62%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים96.21%
נכסים לא סחירים3.79%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בחו"ל ובמט"ח51.52%
נכסים בארץ48.48%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל במסלול עוקב מדדי מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 8 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ

לפי המידע הזמין, אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

בלון/ גרייס/ שפיצר בריבית פריים — 36 חודשים

שיעור מימון מרבי
78%
ריבית
ריבית פריים
תקופת ההלוואה
36 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
500,000 ₪

הערות: מיתרת מהכספים הנזילים. לא יותר ממיליון ש"ח במצטבר.

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו שלילית של 10.8 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 11 מתוך 11; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎146.54%‎‎. ‎50.76‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 843 מיליון ₪ ומדורג במקום 2 מתוך 11 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.