הראל ביטוח לוגו

הראל קופה לפנסיה תקציבית

  • מ.ה.1296
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 7 מתוך 20 במסלול כללי

הראל קופה לפנסיה תקציבית מדורג במקום 1 מתוך 20 בקופות גמל מרכזיות לפיצויים במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎14.19%‎‎, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול מהצבירה בהראל קופה לפנסיה תקציבית הם ‎‎1.33%‎‎, לעומת ממוצע של ‎‎0.51%‎‎ בקבוצה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.12%
מתחילת השנהתשואה7.39%
3 שניםתשואה מצטברת41.07%
5 שניםתשואה מצטברת41.72%
דמי ניהולמצבירה1.33%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח40.17
תאריך פתיחהוותק הקופהינואר 2008

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־9 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. הפערים הם ‎+3.53‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎+0.82‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • החשיפה למניות עומדת על ‎‎57.15%‎‎; ‎18.83‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.12%
תשואה מתחילת השנה
7.39%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
41.07%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
41.72%
תשואה ממוצעת 3 שנים
12.15%
תשואה ממוצעת 5 שנים
7.22%
מדד שארפ ?
0.87
אלפא ?
0.36%
סטיית תקן ?
6.59%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
1.33%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
40 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
0 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
86.3%

חשיפות ההשקעה

57.15%חשיפה למניות
50.31%חשיפה לחו"ל
18.06%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הראל קופה לפנסיה תקציבית היא קופת גמל בניהול אקטיבי של הראל פנסיה וגמל בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי דומיננטי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין, שילוב נכסים לא סחירים. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל מרכזיות לפיצויים · כלליהמסלול הנוכחיהראל קופה לפנסיה תקציבית
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
19חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 5.51%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.29%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.12%
יולי 2026-1.54%
יוני 2026-0.79%
מאי 2026+2.79%
אפריל 2026+5.51%
מרץ 2026-3.27%
פברואר 2026+0.75%
ינואר 2026+2.86%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.97%
נובמבר 2025+1.12%
אוקטובר 2025+1.83%
ספטמבר 2025+2.28%
אוגוסט 2025+1.1%
יולי 2025+0.86%
יוני 2025+3.31%
מאי 2025+2.3%
אפריל 2025+0.88%
מרץ 2025-1.35%
פברואר 2025-0.21%
ינואר 2025+1.42%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.53%
נובמבר 2024+2.01%
אוקטובר 2024+0.22%
ספטמבר 2024+1.64%
אוגוסט 2024+1.25%
יולי 2024+1.59%
יוני 2024+0.57%
מאי 2024+0.89%
אפריל 2024-1.54%
מרץ 2024+2.14%
פברואר 2024+2.05%
ינואר 2024+0.11%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.42%
נובמבר 2023+3.56%
אוקטובר 2023-2.94%
ספטמבר 2023-1.3%
אוגוסט 2023-0.42%
יולי 2023+2.38%
יוני 2023+1.71%
מאי 2023+0.85%
אפריל 2023+1.53%
מרץ 2023+0.29%
פברואר 2023-1.69%
ינואר 2023+2.41%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.87%
נובמבר 2022+1.39%
אוקטובר 2022+2.1%
ספטמבר 2022-4.29%
אוגוסט 2022-1.32%
יולי 2022+3.11%
יוני 2022-2.16%
מאי 2022-2.86%
אפריל 2022-1.38%
מרץ 2022+0.36%
פברואר 2022-0.87%
ינואר 2022-1.88%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.6%
נובמבר 2021+0.2%
אוקטובר 2021+2.31%
ספטמבר 2021-0.6%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל קופה לפנסיה תקציבית מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות37.48%
אג"ח ממשלתיות סחירות25.16%
הלוואות12.54%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות10.29%
מזומנים ושווי מזומנים8.27%
נכסים אחרים3.1%
קרנות נאמנות2.77%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.39%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים84.14%
נכסים לא סחירים15.86%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ67.69%
נכסים בחו"ל ובמט"ח32.31%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל מרכזיות לפיצויים באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל מרכזיות לפיצויים במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 27 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 7 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.

השוואת קופות גמל מרכזיות לפיצויים במסלול כללי
1אלטשולר שחם לפנסיה תקציבית מסלול כללי1.88%6.22%37.90%32.95%0.14%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
2אלטשולר שחם פיצויים כללי1.80%5.89%34.88%33.40%0.64%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
3מיטב פיצויים - כללי1.35%6.42%42.65%45.35%0.71%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
4מנורה מרכזית לפיצויים כללי1.25%6.72%42.27%41.10%0.34%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
5הראל קמ"פ מסלול כללי1.20%7.49%39.56%41.31%0.63%הראל פנסיה וגמל בע"מ
6ילין לפידות קופה מרכזית לפיצויים כללי ב'1.19%5.77%37.02%40.05%0.35%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
8קופה כללית לפיצויים1.11%7.73%41.54%40.04%0.9%כלל פנסיה וגמל בע"מ
9מנורה מבטחים משתתפת בפנסיה תקציבית1.08%5.50%30.86%32.27%0.3%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
10מגדל-קופ"ג מרכזית לפיצויים1.03%6.30%39.79%39.28%0.85%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
11כלל פיצויים למעסיק0.96%7.49%41.41%42.40%0.78%כלל פנסיה וגמל בע"מ
12הפניקס מרכזית לפיצויים0.93%5.35%39.14%39.24%0.55%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
13מבטחים מרכזית לפיצויים0.92%5.40%32.17%29.40%0.78%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
14הפניקס מרכזית לפיצויים מחקה מדדים0.87%5.68%38.68%38.13%0.58%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
15מיטב מרכזית להשתתפות בפנסיה תקציבית כללי0.83%4.23%29.21%32.02%1.71%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
16ילין לפידות קופה מרכזית לפיצויים0.69%3.58%23.63%25.28%0.62%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — הראל פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, הראל פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.2% עד פריים מינוס 0.5% או ריבית קבועה צמודה 2.5%
תקופת ההלוואה
12 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
20,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
במסלולים מנייתיים
30%
ריבית
פריים+0.5% עד פריים + 1.5% או ריבית קבועה צמודה 2.5%/3.5%
תקופת ההלוואה
12 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
20,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס; ללא מרכיב פיצויים

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־9 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎57.15%‎‎. ‎18.83‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.