מנורה לוגו

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ עוקב מדדי אג"ח

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ עוקב מדדי אג"ח מדורג במקום 3 מתוך 5 בפוליסות חיסכון במסלול עוקב מדדי אג"ח לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎3.69%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.23%
מתחילת השנהתשואה1.88%
דמי ניהולמצבירה0.69%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח143.72

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • מנורה מבטחים ביטוח בע"מ עוקב מדדי אג"ח הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎3.69%‎‎, מעל הממוצע בפוליסות חיסכון במסלול עוקב מדדי אג"ח בפער של ‎+4.93‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 3 מתוך 5. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎9.74%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎9.74%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.23%
תשואה מתחילת השנה
1.88%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.69%
דמי ניהול מהפקדה
1.88%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
144 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
97.5%

חשיפות ההשקעה

9.74%חשיפה לחו"ל
9.74%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ עוקב מדדי אג"ח הוא מסלול בפוליסת חיסכון של מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ שנועד לעקוב אחר מדדי אג״ח. בניגוד למסלול אג״חי אקטיבי, בחירת ניירות הערך נגזרת בעיקר מהרכב המדדים וכללי המעקב, ולכן איכות המוצר נבחנת גם לפי המדדים שנבחרו, עלויות המעקב וסטיית העקיבה. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים מדד אג״ח ממשלתי כללי.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

רמת הסיכון מושפעת מאיכות האשראי של המנפיקים במדדים, מהמח״מ ומשינויים במרווחי האשראי ובריבית. פיזור רחב במדד מפחית תלות במנפיק יחיד, אך אינו מבטל ירידות רוחביות בשוק האשראי.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
פוליסות חיסכון · עוקב מדדי אג"חהמסלול הנוכחימנורה מבטחים ביטוח בע"מ עוקב מדדי אג"ח
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: פברואר 2024 – אוגוסט 2026
31חודשים זמינים
25חודשים חיוביים
6חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2026, עם תשואה של 1.28%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 0.57%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.23%
יולי 2026-0.22%
יוני 2026+1.28%
מאי 2026+0.29%
אפריל 2026+0.67%
מרץ 2026-0.57%
פברואר 2026+0.09%
ינואר 2026+0.11%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.26%
נובמבר 2025+0.18%
אוקטובר 2025+0.71%
ספטמבר 2025+0.61%
אוגוסט 2025+0.72%
יולי 2025+0.27%
יוני 2025+1.16%
מאי 2025-0.11%
אפריל 2025+0.47%
מרץ 2025-0.04%
פברואר 2025+0.82%
ינואר 2025+0.09%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.62%
נובמבר 2024+0.87%
אוקטובר 2024+0.03%
ספטמבר 2024+0.67%
אוגוסט 2024+1.09%
יולי 2024+0.8%
יוני 2024+0.54%
מאי 2024-0.12%
אפריל 2024-0.37%
מרץ 2024+0.83%
פברואר 2024+0.1%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים ביטוח בע"מ עוקב מדדי אג"ח מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות74.67%
קרנות נאמנות24.71%
מזומנים ושווי מזומנים0.62%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים100%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ100%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה

השוו בין פוליסות חיסכון במסלול עוקב מדדי אג"ח לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 5 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת פוליסות חיסכון במסלול עוקב מדדי אג"ח
1הפניקס עוקב מדדי אג"ח0.30%3.12%0.00%0.00%0.76%הפניקס חברה לביטוח בע"מ
2איילון חברה לביטוח בע"מ עוקב מדדי אג"ח0.24%3.28%0.00%0.00%0.68%איילון חברה לביטוח בע"מ
4מגדל עוקב מדדי אג"ח-1.49%-6.08%0.00%0.00%—מגדל חברה לביטוח בע"מ
5הראל מסלול עוקב מדדי אג"ח-2.06%-5.59%-6.86%-10.55%0.61%הראל חברה לביטוח בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202402 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎9.74%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎9.74%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.69%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎1.88%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎3.69%‎‎, לעומת ‎‎-1.24%‎‎ בממוצע בקרב 4 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+4.93‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 3 מתוך 5. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.