מנורה לוגו

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ אג"ח ממשלתי סחיר

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ אג"ח ממשלתי סחיר מדורג במקום 3 מתוך 5 בפוליסות חיסכון במסלול אג"ח סחיר לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎5.27%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול מהצבירה במנורה מבטחים ביטוח בע"מ אג"ח ממשלתי סחיר הם ‎‎0.94%‎‎, לעומת ממוצע של ‎‎0.61%‎‎ בקבוצה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.37%
מתחילת השנהתשואה2.71%
3 שניםתשואה מצטברת12.69%
5 שניםתשואה מצטברת5.52%
דמי ניהולמצבירה0.94%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח155.96

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. הפערים הם ‎+2.90‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎+0.33‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.37%
תשואה מתחילת השנה
2.71%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
12.69%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
5.52%
תשואה ממוצעת 3 שנים
4.06%
תשואה ממוצעת 5 שנים
1.08%
מדד שארפ ?
-0.28
אלפא ?
-0.84%
סטיית תקן ?
4.09%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.94%
דמי ניהול מהפקדה
0%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
156 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
99.7%

חשיפות ההשקעה

7.8%חשיפה לחו"ל
-0.02%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ אג"ח ממשלתי סחיר הוא מסלול בפוליסת חיסכון המתמקד באג״ח ובאשראי בניהול מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ. מקורות הביצוע המרכזיים הם ריבית, הצמדה ומרווחי אשראי, ולא עליית שווי מניות כמנוע עיקרי. ההבדלים בין מסלולים בקבוצה זו נובעים מהחלוקה בין אג״ח ממשלתיות לקונצרניות, איכות המנפיקים, המח״מ והיקף האשראי הלא סחיר.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

מסלול אג״חי אינו חסר סיכון: עליית ריבית עלולה להפחית את שווי האג״ח, והרעה ביכולת ההחזר של מנפיקים עלולה להרחיב מרווחי אשראי ולגרום להפסדים.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
פוליסות חיסכון · אג"ח סחירהמסלול הנוכחימנורה מבטחים ביטוח בע"מ אג"ח ממשלתי סחיר
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
35חודשים חיוביים
25חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 3.08%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה אוקטובר 2023, עם ירידה של 2.67%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.37%
יולי 2026-0.56%
יוני 2026+0.45%
מאי 2026+1.63%
אפריל 2026+1.14%
מרץ 2026-1.24%
פברואר 2026+0.27%
ינואר 2026+0.65%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.1%
נובמבר 2025+0.17%
אוקטובר 2025+1.25%
ספטמבר 2025+0.95%
אוגוסט 2025+0.94%
יולי 2025-0.18%
יוני 2025+2.18%
מאי 2025-0.57%
אפריל 2025+1.36%
מרץ 2025-0.87%
פברואר 2025+0.81%
ינואר 2025+0.35%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.67%
נובמבר 2024+2.01%
אוקטובר 2024+0.29%
ספטמבר 2024+0.14%
אוגוסט 2024+1.23%
יולי 2024+1.03%
יוני 2024+0.06%
מאי 2024-0.84%
אפריל 2024-1.22%
מרץ 2024-0.45%
פברואר 2024+0.22%
ינואר 2024-0.39%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.38%
נובמבר 2023+3.08%
אוקטובר 2023-2.67%
ספטמבר 2023-1.55%
אוגוסט 2023+0.06%
יולי 2023-0.05%
יוני 2023+0.52%
מאי 2023+1.08%
אפריל 2023-0.55%
מרץ 2023+1.44%
פברואר 2023-2.62%
ינואר 2023+1.3%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.09%
נובמבר 2022+0.14%
אוקטובר 2022+0.62%
ספטמבר 2022-1.75%
אוגוסט 2022-1.65%
יולי 2022+1.35%
יוני 2022-0.03%
מאי 2022-1.96%
אפריל 2022-0.47%
מרץ 2022-0.48%
פברואר 2022-1.61%
ינואר 2022-1.56%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021-0.41%
נובמבר 2021+1.21%
אוקטובר 2021+0.46%
ספטמבר 2021-0.36%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים ביטוח בע"מ אג"ח ממשלתי סחיר מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות90.34%
מזומנים ושווי מזומנים9.1%
נכסים אחרים0.61%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות-0.04%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.38%
נכסים לא סחירים0.62%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ95.13%
נכסים בחו"ל ובמט"ח4.87%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה

השוו בין פוליסות חיסכון במסלול אג"ח סחיר לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 5 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת פוליסות חיסכון במסלול אג"ח סחיר
2הראל מסלול אג"ח סחיר0.35%3.28%0.00%0.00%0.76%הראל חברה לביטוח בע"מ
3איילון חברה לביטוח בע"מ אג"ח ממשלתי סחיר0.34%2.39%0.00%0.00%0.58%איילון חברה לביטוח בע"מ
4כלל חברה לביטוח בע"מ אג"ח סחיר0.17%3.32%0.00%0.00%0.5%כלל חברה לביטוח בע"מ
5הפניקס אג"ח סחיר-1.41%-3.88%3.91%13.90%0.59%הפניקס חברה לביטוח בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־7 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

מה בולט בחשיפה של המסלול למט״ח?

החשיפה למט״ח עומדת על ‎‎-0.02%‎‎. ‎25.53‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למט״ח עשויה להשפיע על התשואה, אך אינה זהה לחשיפה לנכסים בחו״ל.