החברה המנהלת של מינהל קרן ההשתלמות לפקידים עובדי המנהל והשירותים

מינהל - קרן ההשתלמות לפקידים עובדי המינהל והשרותים - מסלול הלכה

מינהל - קרן ההשתלמות לפקידים עובדי המינהל והשרותים - מסלול הלכה מדורג במקום 1 מתוך 9 בקרנות השתלמות במסלול הלכה יהודית לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎12.99%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול מהצבירה במינהל - קרן ההשתלמות לפקידים עובדי המינהל והשרותים - מסלול הלכה הם ‎‎0.55%‎‎, לעומת ממוצע של ‎‎0.19%‎‎ בקבוצה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.07%
מתחילת השנהתשואה6.72%
דמי ניהולמצבירה0.55%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח2.56
תאריך פתיחהוותק הקופהספטמבר 2022

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. הפערים הם ‎+1.39‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎+0.36‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־8 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎25.31%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎17.20%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.07%
תשואה מתחילת השנה
6.72%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.55%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
3 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
0 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
100%

חשיפות ההשקעה

49.56%חשיפה למניות
25.31%חשיפה לחו"ל
17.2%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מינהל - קרן ההשתלמות לפקידים עובדי המינהל והשרותים - מסלול הלכה היא קרן השתלמות של החברה המנהלת של מינהל קרן ההשתלמות לפקידים עובדי המנהל והשירותים בע"מ המנוהלת בהתאם לכללי הלכה יהודית ולפיקוח ההלכתי החל על המוצר. הסינון ההלכתי משפיע על סוגי החברות, ניירות הערך והמכשירים שבהם ניתן להשקיע, אך אינו מגדיר רמת סיכון קבועה. רמת הסיכון נקבעת לפי הרכב הנכסים בפועל.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

חשוב להפריד בין התאמה לכללים הלכתיים לבין מאפייני הסיכון הפיננסיים. קיים רכיב מנייתי משמעותי לצד נכסים נוספים. יש להביא בחשבון גם את השפעת שערי המטבע. לצד בדיקת הפיקוח ההלכתי, יש לבחון את החשיפות כמו בכל מסלול אחר.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות השתלמות · הלכה יהודיתהמסלול הנוכחימינהל – קרן ההשתלמות לפקידים עובדי המינהל והשרותים – מסלול הלכה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: דצמבר 2023 – אוגוסט 2026
33חודשים זמינים
27חודשים חיוביים
6חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 3.65%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 2%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.07%
יולי 2026-0.06%
יוני 2026-1.55%
מאי 2026+2.08%
אפריל 2026+3.65%
מרץ 2026-2%
פברואר 2026+0.85%
ינואר 2026+2.63%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.29%
נובמבר 2025+1.07%
אוקטובר 2025+1.55%
ספטמבר 2025+1.84%
אוגוסט 2025+0.57%
יולי 2025+1.36%
יוני 2025+2.68%
מאי 2025+2.35%
אפריל 2025+0.32%
מרץ 2025-1.33%
פברואר 2025-0.29%
ינואר 2025+0.74%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.42%
נובמבר 2024+1.14%
אוקטובר 2024+0.53%
ספטמבר 2024+1.27%
אוגוסט 2024+0.82%
יולי 2024+0.03%
יוני 2024+2.18%
מאי 2024+1.05%
אפריל 2024-0.46%
מרץ 2024+1.72%
פברואר 2024+1.15%
ינואר 2024+0.47%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+0.35%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מינהל – קרן ההשתלמות לפקידים עובדי המינהל והשרותים – מסלול הלכה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות70.11%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות25.49%
מזומנים ושווי מזומנים4.44%
נכסים אחרים-0.04%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים100.04%
נכסים לא סחירים-0.04%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ100%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות השתלמות במסלול הלכה יהודית לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קרנות השתלמות במסלול הלכה יהודית
1קרן השתלמות לעובדי המדינה הלכתי הלכה יהודית1.26%6.55%37.03%38.01%0.38%החברה לניהול קרן ההשתלמות לעובדי המדינה בע"מ
2קרן השתלמות למורים בבתיה"ס העי"ס במכללות ובסמינרים מסלול הלכה1.16%6.28%35.00%36.68%0.2%עגור חברה לניהול קופות גמל וקרנות השתלמות בע"מ
3קרן השתלמות למורים בבתיה"ס העי"ס במכללות ובסמינרים (מקוצר) מסלול הלכה1.15%6.65%36.35%38.11%0.17%עגור חברה לניהול קופות גמל וקרנות השתלמות בע"מ
4רום קרן השתלמות לעובדי הרשויות המקומיות מסלול רום הלכה1.10%6.21%35.16%36.91%0.31%החברה המנהלת של רום קרן ההשתלמות לעובדי הרשויות המקומיות בע"מ
6קרן השתלמות מורים וגננות המסלול הרגיל - מסלול הלכה1.03%5.93%36.35%35.42%0.12%קרנות השתלמות למורים ולגננות - חברה מנהלת בע"מ
7קרן השתלמות למורים וגננות מסלול מקוצר - מסלול הלכה1.01%6.01%36.64%36.44%0.12%קרנות השתלמות למורים ולגננות - חברה מנהלת בע"מ
8קרן השתלמות למורים תיכוניים מסלול מקוצר מסלול הלכה1.01%5.85%36.60%36.33%0.12%קרנות השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים - חברה מנהלת בע"מ
9קרן השתלמות למורים תיכוניים מסלול רגיל- מסלול הלכה1.00%5.85%35.89%36.04%0.12%קרנות השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים - חברה מנהלת בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202312 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — החברה המנהלת של מינהל קרן ההשתלמות לפקידים עובדי המנהל והשירותים בע"מ

לפי המידע הזמין, החברה המנהלת של מינהל קרן ההשתלמות לפקידים עובדי המנהל והשירותים בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

בלון בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
ריבית
החל מריבית פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים

הערות: מיתרת מהכספים הנזילים.

שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
ריבית
החל מריבית פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 84 חודשים

הערות: מיתרת מהכספים הנזילים.

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

בלון בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
50%
ריבית
החל מריבית פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים

הערות: מיתרת מהכספים הנזילים.

שפיצר בריבית פריים — עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
50%
ריבית
החל מריבית פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 84 חודשים

הערות: מיתרת מהכספים הנזילים.

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־8 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎25.31%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎17.20%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.