
מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים - הלכה
- מ.ה.15883
- מסלול השקעההלכתי / הלכה יהודית
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה מאודמעל 75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 1 מתוך 9 במסלול הלכה יהודית
מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים - הלכה מדורג במקום 9 מתוך 9 בקרנות השתלמות במסלול הלכה יהודית לפי התשואה המדווחת מתחילת השנה (0.00%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים - הלכה הציג תשואה מדווחת מתחילת השנה של 0.00%, מתחת לממוצע בקרנות השתלמות במסלול הלכה יהודית בפער של -6.40 נקודות אחוז ומדורג במקום 9 מתוך 9. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- החשיפה למניות עומדת על 95.42%; 44.78 נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.
- במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 2.53%
דמי ניהול
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 14 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 0 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 93.6%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים - הלכה היא קרן השתלמות של מור גמל ופנסיה בע"מ המנוהלת בהתאם לכללי הלכה יהודית ולפיקוח ההלכתי החל על המוצר. הסינון ההלכתי משפיע על סוגי החברות, ניירות הערך והמכשירים שבהם ניתן להשקיע, אך אינו מגדיר רמת סיכון קבועה. רמת הסיכון נקבעת לפי הרכב הנכסים בפועל.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
חשוב להפריד בין התאמה לכללים הלכתיים לבין מאפייני הסיכון הפיננסיים. הרכב הנכסים מצביע על רכיב מנייתי גבוה, ולכן ההגדרה ההלכתית אינה הופכת את המוצר לסולידי. לצד בדיקת הפיקוח ההלכתי, יש לבחון את החשיפות כמו בכל מסלול אחר.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
לקופה זו זמינים נתונים עבור 2 חודשים בלבד. זו תקופה קצרה, ולכן הנתונים מתארים את החודשים הזמינים בלבד ואינם מספיקים לבחינת ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: היסטוריה קצרה אינה מספיקה להערכת עקביות או ביצועים ארוכי טווח.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +2.53% |
| יולי 2026 | +1.95% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי מור קרן השתלמות לשכירים ולעצמאים – הלכה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 81.01% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 19.13% |
| נכסים אחרים | -0.14% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 100.14% |
| נכסים לא סחירים | -0.14% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 100% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות השתלמות במסלול הלכה יהודית לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 2 | 1.99% | 6.08% | 36.28% | 32.51% | 0.74% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 3 | 1.49% | 6.81% | 0.00% | 0.00% | 0.54% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 4 | 1.23% | 7.17% | 39.55% | 40.73% | 0.67% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 5 | 1.21% | 6.57% | 40.25% | 41.54% | 0.66% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | |
| 6 | 1.21% | 6.15% | 38.20% | 37.88% | 0.59% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 7 | 1.00% | 5.99% | 37.20% | 37.48% | 0.72% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 8 | 0.95% | 6.64% | 38.68% | 39.37% | 0.56% | כלל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 9 | 0.92% | 5.79% | 29.87% | 0.00% | 0.63% | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות השתלמותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202607 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — מור גמל ופנסיה בע"מ
לפי המידע הזמין, מור גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- פריים מינוס 0.25%
- תקופת ההלוואה
- עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר בריבית פריים — 60 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- פריים מינוס 0.75%
- תקופת ההלוואה
- 60 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר צמוד מדד — עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- צמוד מדד + 2.75%
- תקופת ההלוואה
- עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר צמוד מדד — 60 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- צמוד מדד + 3.25%
- תקופת ההלוואה
- 60 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים
שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 50%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- פריים מינוס 0.75%
- תקופת ההלוואה
- עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר בריבית פריים — 60 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 50%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- פריים מינוס 0.25%
- תקופת ההלוואה
- 60 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר בהצמדה — עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 50%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- צמוד + 2.75%
- תקופת ההלוואה
- עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
שפיצר בהצמדה — 60 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 50%
- במסלולים מנייתיים
- 40%
- ריבית
- צמוד + 3.25%
- תקופת ההלוואה
- 60 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,000,000 ₪
- תקופה מינימלית
- 6 חודשים
- עמלה
- ללא עמלת פתיחת תיק
הערות: ניתן לקבל גרייס
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?
החשיפה למניות עומדת על 95.42%. 44.78 נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.
מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?
המסלול מנהל 14.1 מיליון ₪ ומדורג במקום 9 מתוך 10 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
המשיכו לקרוא על קרנות השתלמות
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קרן השתלמות IRA – המדריך המלא לניהול אישי, דמי ניהול והשוואה
קרן השתלמות IRA מאפשרת לנהל את כספי ההשתלמות באופן אישי ולבחור ניירות ערך, קרנות סל ומדדים. כך בודקים התאמה, דמי ניהול, יתרונות, חסרונות וסיכונים.
קראו עוד ←
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק?
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק? מדריך מעשי לשכירים עם ניסוח מייל, טיפים למשא ומתן, זכאות, הפקדות, תקרות 2026 ומה לבדוק לפני שבוחרים קרן.
קראו עוד ←
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי?
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי? מדריך מלא על תקרות 2026, מיסוי, הפקדות לשכירים ולעצמאים, חלופות השקעה ומה חשוב לבדוק לפני…
קראו עוד ←





