
מיטב פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים
- מ.ה.2160
- מסלול השקעהכללי
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןללא חשיפה למניות0% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 16 מתוך 19 במסלול כללי
מיטב פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים מדורג במקום 18 מתוך 19 בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (3.40%, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־3 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- מיטב פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 3.40%, מתחת לממוצע בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול כללי בפער של -5.20 נקודות אחוז ומדורג במקום 18 מתוך 19 (ברבעון התחתון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־3 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
- במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.14% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 1.07%. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.25%
- תשואה מתחילת השנה
- 1.13%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 7.14%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- -1.38%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 2.33%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- -0.28%
- מדד שארפ ?
- -0.44
- אלפא ?
- -1.08%
- סטיית תקן ?
- 6.17%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.14%
- דמי ניהול מהפקדה
- 1.07%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 40 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 0 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 98.9%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
מיטב פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים היא קרן פנסיה בניהול אקטיבי של מיטב גמל ופנסיה בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים מדד אג״ח ממשלתי כללי, Barclays Global Aggregate Corporate Bond Index ו־מדד המק״מ. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם אג״ח קונצרניות לא סחירות, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים ללא רכיב מנייתי מדווח, משקל בולט לאג"ח ממשלתיות. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 4.71%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה אוקטובר 2023, עם ירידה של 5.72%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.25% |
| יולי 2026 | -0.27% |
| יוני 2026 | +0.13% |
| מאי 2026 | +1.66% |
| אפריל 2026 | +0.92% |
| מרץ 2026 | -1.26% |
| פברואר 2026 | -0.4% |
| ינואר 2026 | +0.12% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | -0.09% |
| נובמבר 2025 | +0.02% |
| אוקטובר 2025 | +1.18% |
| ספטמבר 2025 | +1.12% |
| אוגוסט 2025 | +0.66% |
| יולי 2025 | +0.11% |
| יוני 2025 | +2.73% |
| מאי 2025 | -0.93% |
| אפריל 2025 | +1.03% |
| מרץ 2025 | -1.42% |
| פברואר 2025 | +0.84% |
| ינואר 2025 | -0.04% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.7% |
| נובמבר 2024 | +1.68% |
| אוקטובר 2024 | -0.19% |
| ספטמבר 2024 | +0.04% |
| אוגוסט 2024 | +2.41% |
| יולי 2024 | +1.13% |
| יוני 2024 | -0.38% |
| מאי 2024 | -1.18% |
| אפריל 2024 | -1.36% |
| מרץ 2024 | -0.19% |
| פברואר 2024 | +0.55% |
| ינואר 2024 | -0.96% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +1.91% |
| נובמבר 2023 | +4.71% |
| אוקטובר 2023 | -5.72% |
| ספטמבר 2023 | -2.12% |
| אוגוסט 2023 | -0.49% |
| יולי 2023 | -0.51% |
| יוני 2023 | +0.69% |
| מאי 2023 | +1.89% |
| אפריל 2023 | -1.33% |
| מרץ 2023 | +1.67% |
| פברואר 2023 | -3.72% |
| ינואר 2023 | +2.07% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -1.88% |
| נובמבר 2022 | +0.4% |
| אוקטובר 2022 | +0.95% |
| ספטמבר 2022 | -2.85% |
| אוגוסט 2022 | -2.14% |
| יולי 2022 | +1.8% |
| יוני 2022 | +0.4% |
| מאי 2022 | -3.27% |
| אפריל 2022 | -0.61% |
| מרץ 2022 | +0.7% |
| פברואר 2022 | -3.52% |
| ינואר 2022 | -1.71% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | -1.08% |
| נובמבר 2021 | +2.6% |
| אוקטובר 2021 | +2.27% |
| ספטמבר 2021 | -0.17% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי מיטב פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 95.37% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.36% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 1.97% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 0.3% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 98.03% |
| נכסים לא סחירים | 1.97% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 99.68% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 0.32% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מזומנים ואג"ח ממשלתיות | 97.73% |
| אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת | 2.27% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות פנסיה כלליות / משלימות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 19 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 16 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות פנסיה כלליות / משלימותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קרן הפנסיה — מיטב גמל ופנסיה בע"מ
לפי המידע הזמין, מיטב גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים
שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- במסלולים מנייתיים
- 30%
- ריבית
- פריים + 0.6%
- תקופת ההלוואה
- עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- במסלולים מנייתיים
- 30%
- ריבית
- פריים + 0.6%
- תקופת ההלוואה
- עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 100,000 ₪
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?
החשיפה למניות עומדת על 0.00%. 23.76 נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.
מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?
המסלול מנהל 39.8 מיליון ₪ ומדורג במקום 16 מתוך 19 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.14% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 1.07%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
המשיכו לקרוא על קרנות פנסיה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קרן פנסיה ללא מס
משיכת קרן פנסיה ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על תגמולים, פיצויים, מס 35%, מיעוט הכנסות, נכות, הוצאות רפואיות ומה לבדוק לפני משיכה.
קראו עוד ←
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית?
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית? מדריך עם נוסחת חישוב, דוגמאות, מקדם מובטח, ביטוח מנהלים ומה חשוב לבדוק לפני פרישה.
קראו עוד ←
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת? מדריך על חישוב הקצבה, ותק, משכורת קובעת, זכויות שאירים, מס, פרישה וההבדל מול פנסיה צוברת.
קראו עוד ←





