לוגו של מור פנסיה וגמל

מור פנסיה כללית - מסלול בסיסי למקבלי קצבה

  • מ.ה.13927
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון נמוךעד 25% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 12 מתוך 19 במסלול כללי

מור פנסיה כללית - מסלול בסיסי למקבלי קצבה מדורג במקום 6 מתוך 19 בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎10.72%‎‎, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.46%
מתחילת השנהתשואה7.18%
3 שניםתשואה מצטברת33.01%
דמי ניהולמצבירה0.18%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח42.24
תאריך פתיחהוותק הקופהפברואר 2022

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • מור פנסיה כללית - מסלול בסיסי למקבלי קצבה הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎10.72%‎‎, מעל הממוצע בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול כללי בפער של ‎+2.53‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 6 מתוך 19 (במחצית העליונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • היקף הנכסים המנוהלים במסלול הוא 42.2 מיליון ₪, מקום 15 מתוך 19 בקבוצת ההשוואה (ברבעון התחתון). היקף נכסים מתאר את גודל המסלול, אך אינו מעיד לבדו על איכות או התאמה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.46%
תשואה מתחילת השנה
7.18%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
33.01%
תשואה ממוצעת 3 שנים
9.98%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.18%
דמי ניהול מהפקדה
1.07%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
42 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
2 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
90.4%

חשיפות ההשקעה

24.95%חשיפה למניות
15.84%חשיפה לחו"ל
12.42%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מור פנסיה כללית - מסלול בסיסי למקבלי קצבה הוא מסלול פנסיה בניהול אקטיבי של מור גמל ופנסיה בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי מוגבל, חשיפה מסוימת לשווקים בחו"ל, משקל בולט לאג"ח ממשלתיות. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה כלליות / משלימות · כלליהמסלול הנוכחימור פנסיה כללית – מסלול בסיסי למקבלי קצבה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: דצמבר 2022 – אוגוסט 2026
45חודשים זמינים
35חודשים חיוביים
9חודשים שליליים
1ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2025, עם תשואה של 2.39%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה אוקטובר 2023, עם ירידה של 1.02%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.46%
יולי 2026+0.76%
יוני 2026-0.06%
מאי 2026+1.49%
אפריל 2026+1.78%
מרץ 2026-0.16%
פברואר 2026+0.55%
ינואר 2026+2.17%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.7%
נובמבר 2025+0.65%
אוקטובר 2025+0.76%
ספטמבר 2025+1.15%
אוגוסט 2025+0.78%
יולי 2025+0.83%
יוני 2025+2.39%
מאי 2025+1.26%
אפריל 2025+0.98%
מרץ 2025-0.89%
פברואר 2025+0.65%
ינואר 2025+2.1%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+1.22%
נובמבר 2024+1.94%
אוקטובר 2024+0.64%
ספטמבר 2024+1.39%
אוגוסט 2024+1.17%
יולי 2024+0.89%
יוני 2024+0.13%
מאי 2024+0.11%
אפריל 2024-0.37%
מרץ 2024+1.02%
פברואר 2024+0.98%
ינואר 2024-0.04%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.07%
נובמבר 2023+1.93%
אוקטובר 2023-1.02%
ספטמבר 2023-0.65%
אוגוסט 2023+0.37%
יולי 2023+1.11%
יוני 2023+0.66%
מאי 2023+0.18%
אפריל 2023+0.91%
מרץ 2023-0.05%
פברואר 2023-0.07%
ינואר 2023+0.08%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 20220%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מור פנסיה כללית – מסלול בסיסי למקבלי קצבה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות47.69%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות28.38%
מזומנים ושווי מזומנים16.56%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות16.4%
אג"ח קונצרניות לא סחירות1.2%
קרנות נאמנות1.14%
הלוואות0.06%
נכסים אחרים-11.42%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים110.13%
נכסים לא סחירים-10.13%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ92.83%
נכסים בחו"ל ובמט"ח7.17%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות64.25%
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת24.85%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות17.54%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת-6.64%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה כלליות / משלימות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 19 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 12 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.

השוואת קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול כללי
1מסלול בסיסי למקבלי קצבה1.22%6.67%0.00%0.00%0.17%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
2אלטשולר שחם פנסיה כללית למקבלי קצבה קיימים1.13%3.94%14.72%6.26%0.18%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
3אלטשולר שחם פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה1.08%3.76%16.54%7.38%0.18%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
4מיטב פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה1.08%5.52%36.16%35.51%0.14%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
5הראל פנסיה כללית - כללי0.95%6.58%35.85%38.28%0.15%הראל פנסיה וגמל בע"מ
6כלל פנסיה משלימה - כללי0.87%8.31%43.46%44.93%0.19%כלל פנסיה וגמל בע"מ
7כלל פנסיה משלימה בסיסי למקבלי קצבה0.84%7.00%37.63%37.52%0.19%כלל פנסיה וגמל בע"מ
8מגדל מקפת משלימה כללי0.82%6.95%41.26%43.46%0.18%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
9מנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבה0.70%4.55%26.49%27.81%0.26%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
10הראל פנסיה כללית - בסיסי למקבלי קצבה0.68%5.00%34.20%33.96%0.15%הראל פנסיה וגמל בע"מ
11מגדל מקפת משלימה בסיסי למקבלי קצבה0.60%5.56%29.54%27.52%0.18%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
13מנורה מבטחים משלימה - מקבלי קצבה קיימים0.32%1.23%6.44%-0.50%0.26%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
14הפניקס פנסיה משלימה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה0.30%2.21%22.46%20.94%0.13%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
15הראל פנסיה כללית - מקבלי קצבה קיימים0.28%1.27%8.80%2.97%0.15%הראל פנסיה וגמל בע"מ
16מיטב פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים0.25%1.13%7.14%-1.38%0.14%מיטב גמל ופנסיה בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202212 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 42.2 מיליון ₪ ומדורג במקום 15 מתוך 19 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎10.72%‎‎, לעומת ‎‎8.19%‎‎ בממוצע בקרב 18 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+2.53‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 6 מתוך 19 (במחצית העליונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־6 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.