מיטב לוגו

מיטב השתלמות בניהול אישי

  • מ.ה.1487
  • מסלול השקעהניהול אישי / IRA
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 6 מתוך 7 במסלול IRA

מיטב השתלמות בניהול אישי מדורג במקום 2 מתוך 7 בקרנות השתלמות בניהול אישי (IRA) במסלול IRA לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎0.00%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־4 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0%
מתחילת השנהתשואה0%
3 שניםתשואה מצטברת0%
5 שניםתשואה מצטברת0%
דמי ניהולמצבירה0.3%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח4,787.64
תאריך פתיחהוותק הקופהדצמבר 2009

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • מיטב השתלמות בניהול אישי הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎0.00%‎‎, מתחת לממוצע בקרנות השתלמות בניהול אישי (IRA) במסלול IRA בפער של ‎-1.19‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 2 מתוך 7. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־4 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
  • במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.30%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0%
תשואה מתחילת השנה
0%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
0%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
0%
תשואה ממוצעת 3 שנים
0%
תשואה ממוצעת 5 שנים
0%
מדד שארפ ?
-9.24
אלפא ?
-3.12%
סטיית תקן ?
0%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.3%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
4,788 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
17 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
76.3%

חשיפות ההשקעה

49.5%חשיפה למניות
37.23%חשיפה לחו"ל
40.7%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מיטב השתלמות בניהול אישי היא קרן השתלמות בניהול אישי של מיטב גמל ופנסיה בע"מ. בניגוד למסלול מנוהל רגיל, אין מדיניות השקעה אחידה שמכתיבה תמהיל זהה לכל החוסכים; הרכב הנכסים נקבע לפי החלטות בעל החשבון או מנהל ההשקעות מטעמו, בכפוף למגבלות הדין וההסכם.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הגמישות מאפשרת לבנות אסטרטגיה אישית, אך איכות התוצאה תלויה בהקצאת הנכסים, בפיזור, בשליטה בעלויות ובמעקב אחר התיק. נתוני החשיפה המצרפיים של המוצר אינם בהכרח משקפים את הסיכון של חשבון מסוים, ולכן אין להסיק מהם על כל עמית בנפרד.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות השתלמות בניהול אישי (IRA) · IRAהמסלול הנוכחימיטב השתלמות בניהול אישי
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
0חודשים חיוביים
0חודשים שליליים
60ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אוגוסט 2026, עם תשואה של 0%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה אוגוסט 2026, עם תשואה של 0%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 20260%
יולי 20260%
יוני 20260%
מאי 20260%
אפריל 20260%
מרץ 20260%
פברואר 20260%
ינואר 20260%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 20250%
נובמבר 20250%
אוקטובר 20250%
ספטמבר 20250%
אוגוסט 20250%
יולי 20250%
יוני 20250%
מאי 20250%
אפריל 20250%
מרץ 20250%
פברואר 20250%
ינואר 20250%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 20240%
נובמבר 20240%
אוקטובר 20240%
ספטמבר 20240%
אוגוסט 20240%
יולי 20240%
יוני 20240%
מאי 20240%
אפריל 20240%
מרץ 20240%
פברואר 20240%
ינואר 20240%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 20230%
נובמבר 20230%
אוקטובר 20230%
ספטמבר 20230%
אוגוסט 20230%
יולי 20230%
יוני 20230%
מאי 20230%
אפריל 20230%
מרץ 20230%
פברואר 20230%
ינואר 20230%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 20220%
נובמבר 20220%
אוקטובר 20220%
ספטמבר 20220%
אוגוסט 20220%
יולי 20220%
יוני 20220%
מאי 20220%
אפריל 20220%
מרץ 20220%
פברואר 20220%
ינואר 20220%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 20210%
נובמבר 20210%
אוקטובר 20210%
ספטמבר 20210%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מיטב השתלמות בניהול אישי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות49.55%
נכסים אחרים26.87%
קרנות נאמנות12.23%
מזומנים ושווי מזומנים7.05%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות3.63%
אג"ח ממשלתיות סחירות0.67%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.01%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים75.6%
נכסים לא סחירים24.4%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ67.36%
נכסים בחו"ל ובמט"ח32.64%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות השתלמות בניהול אישי (IRA) באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות השתלמות בניהול אישי (IRA) במסלול IRA לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 7 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 6 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קרנות השתלמות בניהול אישי (IRA) במסלול IRA
1אקטיון השתלמות IRA2.35%5.46%0.00%0.00%0.26%אקטיון בע"מ
2גלובל נט השתלמות IRA0.00%0.00%0.00%-3.22%0.29%גלובלנט ניהול קופות גמל בע"מ
3גלובל נט השתלמות בניהול אישי0.00%0.00%0.00%0.00%0.31%גלובלנט ניהול קופות גמל בע"מ
4הפניקס השתלמות בניהול אישי0.00%0.00%0.00%0.00%0.24%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
5מגדל השתלמות בניהול אישי IRA0.00%0.00%0.00%0.00%0.36%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
7סלייס השתלמות בניהול אישי0.00%0.00%0.00%0.00%0.34%סלייס גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — מיטב גמל ופנסיה בע"מ

לפי המידע הזמין, מיטב גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
50%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎37.23%‎‎. ‎29.18‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.30%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎0.00%‎‎, לעומת ‎‎1.19%‎‎ בממוצע בקרב 6 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎-1.19‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 2 מתוך 7. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.