מיטב לוגו

מיטב גמל אג"ח ממשלות

מיטב גמל אג"ח ממשלות מדורג במקום 5 מתוך 6 בקופות גמל במסלול אג"ח ממשלות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎4.55%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־4 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.3%
מתחילת השנהתשואה2.26%
3 שניםתשואה מצטברת15.13%
5 שניםתשואה מצטברת15.11%
דמי ניהולמצבירה0.52%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח120.01
תאריך פתיחהוותק הקופהאוקטובר 2008

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • דמי הניהול הממוצעים מהצבירה במסלול הם ‎‎0.52%‎‎, נמוכים ב־‎0.05‎ נקודות אחוז מממוצע קופות גמל במסלול אג"ח ממשלות.

מה כדאי להביא בחשבון

  • מיטב גמל אג"ח ממשלות הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎4.55%‎‎, קרובה לממוצע בקופות גמל במסלול אג"ח ממשלות בפער של ‎-0.23‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 5 מתוך 6. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־4 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.3%
תשואה מתחילת השנה
2.26%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
15.13%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
15.11%
תשואה ממוצעת 3 שנים
4.81%
תשואה ממוצעת 5 שנים
2.85%
מדד שארפ ?
0.01
אלפא ?
0.48%
סטיית תקן ?
2.88%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.52%
דמי ניהול מהפקדה
0.03%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
120 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-3 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
96.4%

חשיפות ההשקעה

0%חשיפה למניות
6.83%חשיפה לחו"ל
3.84%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מיטב גמל אג"ח ממשלות היא קופת גמל המתמקדת באג״ח ובאשראי בניהול מיטב גמל ופנסיה בע"מ. מקורות הביצוע המרכזיים הם ריבית, הצמדה ומרווחי אשראי, ולא עליית שווי מניות כמנוע עיקרי. ההבדלים בין מסלולים בקבוצה זו נובעים מהחלוקה בין אג״ח ממשלתיות לקונצרניות, איכות המנפיקים, המח״מ והיקף האשראי הלא סחיר. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI ACWI, ת"א 125, מדד אג״ח ממשלתי כללי ו־Barclays Global Aggregate Corporate Bond Index.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

מסלול אג״חי אינו חסר סיכון: עליית ריבית עלולה להפחית את שווי האג״ח, והרעה ביכולת ההחזר של מנפיקים עלולה להרחיב מרווחי אשראי ולגרום להפסדים. הרכב הנכסים האחרון משלב אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, ולכן הוא חשוף הן לסיכון ריבית והן לסיכון אשראי.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל · אג"ח ממשלותהמסלול הנוכחימיטב גמל אג"ח ממשלות
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
19חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 2.13%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה פברואר 2023, עם ירידה של 1.99%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.3%
יולי 2026-0.44%
יוני 2026+0.68%
מאי 2026+1.16%
אפריל 2026+0.85%
מרץ 2026-1%
פברואר 2026+0.24%
ינואר 2026+0.47%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.22%
נובמבר 2025+0.18%
אוקטובר 2025+1.02%
ספטמבר 2025+0.8%
אוגוסט 2025+0.76%
יולי 2025+0.14%
יוני 2025+1.74%
מאי 2025-0.57%
אפריל 2025+0.78%
מרץ 2025-0.25%
פברואר 2025+0.78%
ינואר 2025+0.28%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.53%
נובמבר 2024+1.45%
אוקטובר 2024+0.03%
ספטמבר 2024+0.53%
אוגוסט 2024+1.17%
יולי 2024+1.21%
יוני 2024+0.53%
מאי 2024-0.34%
אפריל 2024-0.96%
מרץ 2024+0.28%
פברואר 2024+0.13%
ינואר 2024-0.09%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.41%
נובמבר 2023+2.13%
אוקטובר 2023-0.85%
ספטמבר 2023-1.08%
אוגוסט 2023+0.39%
יולי 2023+0.18%
יוני 2023+0.41%
מאי 2023+0.84%
אפריל 2023+0.11%
מרץ 2023+1.34%
פברואר 2023-1.99%
ינואר 2023+1.04%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.61%
נובמבר 2022+0.44%
אוקטובר 2022+0.65%
ספטמבר 2022-0.94%
אוגוסט 2022-0.81%
יולי 2022+1.08%
יוני 2022+0.16%
מאי 2022-1.87%
אפריל 2022-0.19%
מרץ 2022+0.28%
פברואר 2022-0.67%
ינואר 2022-1%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021-0.2%
נובמבר 2021+0.69%
אוקטובר 2021+0.78%
ספטמבר 2021-0.04%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מיטב גמל אג"ח ממשלות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות78.28%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות19.1%
מזומנים ושווי מזומנים1.19%
אג"ח קונצרניות לא סחירות1%
נכסים אחרים0.43%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים98.85%
נכסים לא סחירים1.15%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ91.7%
נכסים בחו"ל ובמט"ח8.3%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל במסלול אג"ח ממשלות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 6 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — מיטב גמל ופנסיה בע"מ

לפי המידע הזמין, מיטב גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
70%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
במסלולים מנייתיים
30%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.52%‎‎, לעומת ‎‎0.57%‎‎ בממוצע בקרב 5 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.05‎ נקודות אחוז.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎4.55%‎‎, לעומת ‎‎4.78%‎‎ בממוצע בקרב 5 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎-0.23‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 5 מתוך 6. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־4 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.