
אינפיניטי גמל אג"ח ממשלות
- מ.ה.1209
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / אג"ח ממשלות
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןללא חשיפה למניות0% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 2 מתוך 6 במסלול אג"ח ממשלות
אינפיניטי גמל אג"ח ממשלות מדורג במקום 3 מתוך 6 בקופות גמל במסלול אג"ח ממשלות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (4.98%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם +0.28 נקודות אחוז בתשואה ו־-0.08 נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
מה כדאי להביא בחשבון
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- החשיפה לחו״ל היא 3.12% והחשיפה למט״ח היא 0.00%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.4%
- תשואה מתחילת השנה
- 3.02%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 13.18%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 8.59%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 4.21%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 1.66%
- מדד שארפ ?
- -0.4
- אלפא ?
- -0.96%
- סטיית תקן ?
- 2.29%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.5%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0.13%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 25 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- -1 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 96.9%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
אינפיניטי גמל אג"ח ממשלות היא קופת גמל המתמקדת באג״ח ובאשראי בניהול אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ. מקורות הביצוע המרכזיים הם ריבית, הצמדה ומרווחי אשראי, ולא עליית שווי מניות כמנוע עיקרי. ההבדלים בין מסלולים בקבוצה זו נובעים מהחלוקה בין אג״ח ממשלתיות לקונצרניות, איכות המנפיקים, המח״מ והיקף האשראי הלא סחיר. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם הלוואות לעמיתים, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
מסלול אג״חי אינו חסר סיכון: עליית ריבית עלולה להפחית את שווי האג״ח, והרעה ביכולת ההחזר של מנפיקים עלולה להרחיב מרווחי אשראי ולגרום להפסדים. הרכב הנכסים האחרון משלב אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, ולכן הוא חשוף הן לסיכון ריבית והן לסיכון אשראי.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה מאי 2026, עם תשואה של 1.46%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה פברואר 2023, עם ירידה של 1.57%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.4% |
| יולי 2026 | -0.44% |
| יוני 2026 | +0.39% |
| מאי 2026 | +1.46% |
| אפריל 2026 | +0.99% |
| מרץ 2026 | -0.71% |
| פברואר 2026 | +0.27% |
| ינואר 2026 | +0.64% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.33% |
| נובמבר 2025 | +0.18% |
| אוקטובר 2025 | +0.7% |
| ספטמבר 2025 | +0.68% |
| אוגוסט 2025 | +0.78% |
| יולי 2025 | +0.07% |
| יוני 2025 | +1.29% |
| מאי 2025 | -0.14% |
| אפריל 2025 | +1.01% |
| מרץ 2025 | -0.33% |
| פברואר 2025 | +0.54% |
| ינואר 2025 | +0.26% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.43% |
| נובמבר 2024 | +1.08% |
| אוקטובר 2024 | -0.02% |
| ספטמבר 2024 | +0.48% |
| אוגוסט 2024 | +0.63% |
| יולי 2024 | +0.75% |
| יוני 2024 | +0.11% |
| מאי 2024 | -0.17% |
| אפריל 2024 | -0.39% |
| מרץ 2024 | -0.09% |
| פברואר 2024 | +0.12% |
| ינואר 2024 | +0.12% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +0.71% |
| נובמבר 2023 | +1.15% |
| אוקטובר 2023 | -0.19% |
| ספטמבר 2023 | -0.64% |
| אוגוסט 2023 | +0.28% |
| יולי 2023 | +0.14% |
| יוני 2023 | +0.2% |
| מאי 2023 | +0.83% |
| אפריל 2023 | -0.01% |
| מרץ 2023 | +1.2% |
| פברואר 2023 | -1.57% |
| ינואר 2023 | +0.79% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -0.59% |
| נובמבר 2022 | -0.03% |
| אוקטובר 2022 | +0.07% |
| ספטמבר 2022 | -1.21% |
| אוגוסט 2022 | -1.44% |
| יולי 2022 | +0.5% |
| יוני 2022 | 0% |
| מאי 2022 | -1.01% |
| אפריל 2022 | -0.21% |
| מרץ 2022 | -0.49% |
| פברואר 2022 | -0.65% |
| ינואר 2022 | -0.99% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | -0.07% |
| נובמבר 2021 | +0.43% |
| אוקטובר 2021 | +0.07% |
| ספטמבר 2021 | -0.31% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי אינפיניטי גמל אג"ח ממשלות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 85.6% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 6.57% |
| הלוואות | 6.46% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.42% |
| נכסים אחרים | -0.04% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 93.58% |
| נכסים לא סחירים | 6.42% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 100% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל במסלול אג"ח ממשלות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 6 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 2 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 0.46% | 2.82% | 15.50% | 14.96% | 0.62% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 3 | 0.38% | 2.87% | 11.99% | 8.10% | 0.62% | ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ | |
| 4 | 0.30% | 3.21% | 14.65% | 10.29% | 0.55% | אנליסט קופות גמל בע"מ | |
| 5 | 0.30% | 2.26% | 15.13% | 15.11% | 0.52% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 6 | 0.27% | 2.08% | 10.80% | 3.62% | 0.57% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמלמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?
התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 0.50%, לעומת 0.58% בממוצע בקרב 5 מסלולים אחרים. מדובר בפער של -0.08 נקודות אחוז.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 3.12% וחשיפה למט״ח של 0.00%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על קופות גמל
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קופת גמל ללא מס
משיכת קופת גמל ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על כספי תגמולים, פיצויים, קופת גמל להשקעה, תיקון 190, פטורים, מס 35% ומה לבדוק…
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
מסלול הלכה קופת גמל – השוואת תשואות ודמי ניהול
מסלול הלכה בקופת גמל מנוהל בהתאם להלכה היהודית. השוואת תשואות, דמי ניהול ובתי ההשקעות המובילים במסלול הכשר.
קראו עוד ←





