מנורה לוגו

מור מנורה מבטחים עוקב מדדים גמיש

החשיפה לחו״ל היא ‎‎36.69%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎27.63%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.47%
מתחילת השנהתשואה6.1%
3 שניםתשואה מצטברת36.43%
דמי ניהולמצבירה0.22%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח14.92
תאריך פתיחהוותק הקופהינואר 2023

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎36.69%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎27.63%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
  • התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים היא ‎‎11.56%‎‎. התוצאה מסכמת את התקופה ואינה מגלה את עומק הירידות או התנודות שהתרחשו במהלכה.
  • במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.22%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎1.23%‎‎. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.47%
תשואה מתחילת השנה
6.1%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
36.43%
תשואה ממוצעת 3 שנים
10.91%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.22%
דמי ניהול מהפקדה
1.23%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
15 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
0 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
98.4%

חשיפות ההשקעה

50.01%חשיפה למניות
36.69%חשיפה לחו"ל
27.63%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מור מנורה מבטחים עוקב מדדים גמיש היא קופת גמל במסלול עוקב מדדים בגישה גמישה של מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ. המסלול אינו מוגבל למדד יחיד, אלא יכול לשלב מדדי מניות ואג״ח ולשנות את המשקל ביניהם במסגרת מדיניות ההשקעה. בחירת המדדים והמשקל שניתן לכל אחד מהם הם החלטת ניהול מהותית.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הסיכון תלוי לא רק בביצועי המדדים עצמם, אלא גם בתמהיל ביניהם ובקצב השינויים בהקצאה. הרכיב המנייתי משמעותי אך אינו מלא. חלק מהחשיפה נוצר בחו״ל, כך שהביצועים מושפעים גם משווקים בינלאומיים. חשיפה למטבע חוץ מוסיפה רגישות לשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל · עוקב מדדים - גמישהמסלול הנוכחימור מנורה מבטחים עוקב מדדים גמיש
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: מרץ 2023 – אוגוסט 2026
42חודשים זמינים
34חודשים חיוביים
7חודשים שליליים
1ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 3.77%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה אוקטובר 2023, עם ירידה של 2.85%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.47%
יולי 2026+0.61%
יוני 2026-0.05%
מאי 2026+0.96%
אפריל 2026+2.56%
מרץ 2026-2.18%
פברואר 2026+0.42%
ינואר 2026+2.23%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.06%
נובמבר 2025+0.75%
אוקטובר 2025+1.37%
ספטמבר 2025+1.87%
אוגוסט 2025+0.59%
יולי 2025+1.03%
יוני 2025+2.72%
מאי 2025+2.18%
אפריל 2025+0.17%
מרץ 2025-1.51%
פברואר 2025+0.88%
ינואר 2025+1.68%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.43%
נובמבר 2024+1.69%
אוקטובר 2024+0.77%
ספטמבר 2024+1.74%
אוגוסט 2024+0.87%
יולי 2024+0.43%
יוני 2024+0.62%
מאי 2024-0.08%
אפריל 2024-1.13%
מרץ 2024+2.77%
פברואר 2024+1.68%
ינואר 2024+0.28%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.83%
נובמבר 2023+3.77%
אוקטובר 2023-2.85%
ספטמבר 2023-1.08%
אוגוסט 20230%
יולי 2023+2.26%
יוני 2023+1.61%
מאי 2023+0.11%
אפריל 2023+1.47%
מרץ 2023+0.74%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מור מנורה מבטחים עוקב מדדים גמיש מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות46.27%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות36.7%
קרנות נאמנות15.89%
מזומנים ושווי מזומנים1.16%
נכסים אחרים-0.02%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים100.02%
נכסים לא סחירים-0.02%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ99.05%
נכסים בחו"ל ובמט"ח0.95%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 2 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל במסלול עוקב מדדים - גמיש
2אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש1.46%12.78%50.36%0.00%0.29%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202303 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — אין הגבלה

שיעור מימון מרבי
78%
במסלולים מנייתיים
48%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים
תקופת ההלוואה
אין הגבלה
סכום מינימלי
10,000 ₪
עמלה
גביית עמלה של 4 ₪ לכל החזר חודשי

הערות: ניתן לקבל גרייס; מעל 500,000 ₪ נדרש משכון

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — אין הגבלה

שיעור מימון מרבי
28%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים
תקופת ההלוואה
אין הגבלה
סכום מינימלי
10,000 ₪
עמלה
גביית עמלה של 4 ₪ לכל החזר חודשי

הערות: ניתן לקבל גרייס; מעל 500,000 ₪ נדרש משכון

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם תשואת התקופה מספיקה להבנת הסיכון?

התשואה ב־12 החודשים האחרונים היא ‎‎11.56%‎‎. לבחינת הדרך לתוצאה יש לעיין גם בתשואות החודשיות ובמדדי הסיכון הזמינים. תוצאה לתקופה אחת אינה תחזית לתקופה הבאה.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.22%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎1.23%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎36.69%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎27.63%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.