אלטשולר-שחם קופת גמל, קרן השתלמות, פוליסת חיסכון, קרן פנסיה

אלטשולר שחם גמל עוקב מדדים- גמיש

אלטשולר שחם גמל עוקב מדדים- גמיש מדורג במקום 6 מתוך 10 בקופות גמל במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎3.94%‎‎, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־5 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה-0.63%
מתחילת השנהתשואה2.57%
3 שניםתשואה מצטברת21.03%
דמי ניהולמצבירה0.57%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח112.54
תאריך פתיחהוותק הקופהינואר 2023

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • אלטשולר שחם גמל עוקב מדדים- גמיש הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎3.94%‎‎, מתחת לממוצע בקופות גמל במסלול עוקב מדדים - גמיש בפער של ‎-3.69‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 6 מתוך 10 (במחצית התחתונה). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.57%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.06%‎‎. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
-0.63%
תשואה מתחילת השנה
2.57%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
21.03%
תשואה ממוצעת 3 שנים
6.57%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.57%
דמי ניהול מהפקדה
0.06%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
113 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-4 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
100%

חשיפות ההשקעה

51.15%חשיפה למניות
99.28%חשיפה לחו"ל
99.28%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

אלטשולר שחם גמל עוקב מדדים- גמיש היא קופת גמל במסלול עוקב מדדים בגישה גמישה של אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ. המסלול אינו מוגבל למדד יחיד, אלא יכול לשלב מדדי מניות ואג״ח ולשנות את המשקל ביניהם במסגרת מדיניות ההשקעה. בחירת המדדים והמשקל שניתן לכל אחד מהם הם החלטת ניהול מהותית.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הסיכון תלוי לא רק בביצועי המדדים עצמם, אלא גם בתמהיל ביניהם ובקצב השינויים בהקצאה. הרכיב המנייתי משמעותי אך אינו מלא. חלק מהחשיפה נוצר בחו״ל, כך שהביצועים מושפעים גם משווקים בינלאומיים. חשיפה למטבע חוץ מוסיפה רגישות לשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל · עוקב מדדים - גמישהמסלול הנוכחיאלטשולר שחם גמל עוקב מדדים- גמיש
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: פברואר 2023 – אוגוסט 2026
43חודשים זמינים
26חודשים חיוביים
17חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2026, עם תשואה של 6.79%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 2.14%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026-0.63%
יולי 2026+0.35%
יוני 2026+6.79%
מאי 2026-0.92%
אפריל 2026-0.86%
מרץ 2026-2.14%
פברואר 2026+1.51%
ינואר 2026-1.29%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-1.95%
נובמבר 2025+0.28%
אוקטובר 2025+0.76%
ספטמבר 2025+2.29%
אוגוסט 2025-0.05%
יולי 2025+1.31%
יוני 2025-0.21%
מאי 2025+0.18%
אפריל 2025-0.81%
מרץ 2025+2.48%
פברואר 2025-1.83%
ינואר 2025-0.14%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.15%
נובמבר 2024+1.57%
אוקטובר 2024-0.31%
ספטמבר 2024+2.02%
אוגוסט 2024+0.72%
יולי 2024+0.83%
יוני 2024+1.78%
מאי 2024+1.88%
אפריל 2024-1.5%
מרץ 2024+2.51%
פברואר 2024+1.99%
ינואר 2024+0.6%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.37%
נובמבר 2023+3.36%
אוקטובר 2023-2.07%
ספטמבר 2023-1.3%
אוגוסט 2023-0.33%
יולי 2023+2.5%
יוני 2023+1.81%
מאי 2023+1.01%
אפריל 2023+1.76%
מרץ 2023+1.2%
פברואר 2023-1.21%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי אלטשולר שחם גמל עוקב מדדים- גמיש מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות51.15%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות47.97%
מזומנים ושווי מזומנים0.92%
נכסים אחרים-0.04%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים100.04%
נכסים לא סחירים-0.04%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בחו"ל ובמט"ח99.12%
נכסים בארץ0.88%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 8 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל במסלול עוקב מדדים - גמיש
1מיטב גמל עוקב מדדים גמיש2.21%3.22%26.68%0.00%0.61%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
2מנורה מבטחים תגמולים ופיצויים מסלול עוקב מדדים גמיש1.55%6.54%37.14%0.00%0.58%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
3הראל גמל - עוקב מדדים גמיש1.49%7.03%42.30%0.00%0.43%הראל פנסיה וגמל בע"מ
4אינפיניטי גמל עוקב מדדים גמיש1.36%5.48%0.00%0.00%0.62%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
5אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדים - גמיש0.77%4.98%126.78%0.00%0.61%אנליסט קופות גמל בע"מ
6ילין לפידות קופת גמל מסלול עוקב מדדים גמיש0.11%0.74%17.23%0.00%0.61%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
7הפניקס גמל עוקב מדדים - גמיש-0.19%1.17%0.00%0.00%0.62%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
9מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול עוקב מדדים - גמיש-0.69%-0.24%7.13%0.00%0.53%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
10אלפא מור קופת גמל לחיסכון, קופת גמל לתגמולים וקופת גמל אישית לפיצויים - עוקב מדדים גמיש-0.98%0.47%8.09%0.00%0.64%מור גמל ופנסיה בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202302 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ

לפי המידע הזמין, אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

בלון/ גרייס/ שפיצר בריבית פריים — 36 חודשים

שיעור מימון מרבי
78%
ריבית
ריבית פריים
תקופת ההלוואה
36 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
500,000 ₪

הערות: מיתרת מהכספים הנזילים. לא יותר ממיליון ש"ח במצטבר.

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎51.15%‎‎. ‎13.62‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.57%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.06%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎3.94%‎‎, לעומת ‎‎7.63%‎‎ בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎-3.69‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 6 מתוך 10 (במחצית התחתונה). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.