לוגו של מגדל ביטוח

מגדל מקפת אישית הלכה למקבלי קצבה

  • מ.ה.12146
  • מסלול השקעההלכתי / הלכה יהודית
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון נמוךעד 25% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 9 מתוך 17 במסלול הלכה יהודית

מגדל מקפת אישית הלכה למקבלי קצבה מדורג במקום 9 מתוך 16 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול הלכה יהודית לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎9.24%‎‎, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול במגדל מקפת אישית הלכה למקבלי קצבה הם ‎‎0.14%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.56%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.14%‎‎ ו־‎‎1.42%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.72%
מתחילת השנהתשואה5.52%
3 שניםתשואה מצטברת31.44%
5 שניםתשואה מצטברת48.34%
דמי ניהולמצבירה0.14%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח197.7
תאריך פתיחהוותק הקופהינואר 2018

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה לקרנות פנסיה מקיפות במסלול הלכה יהודית, פער התשואה המדווחת הוא ‎-0.70‎ נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא ‎0.00‎ נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא ‎+0.14‎ נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־4 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.72%
תשואה מתחילת השנה
5.52%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
31.44%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
48.34%
תשואה ממוצעת 3 שנים
9.54%
תשואה ממוצעת 5 שנים
8.21%
מדד שארפ ?
2.05
אלפא ?
3.24%
סטיית תקן ?
2.46%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.14%
דמי ניהול מהפקדה
1.56%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
198 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
5 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
93.8%

חשיפות ההשקעה

23.38%חשיפה למניות
17.2%חשיפה לחו"ל
9.91%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מגדל מקפת אישית הלכה למקבלי קצבה היא קרן פנסיה של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ המנוהלת בהתאם לכללי הלכה יהודית ולפיקוח ההלכתי החל על המוצר. הסינון ההלכתי משפיע על סוגי החברות, ניירות הערך והמכשירים שבהם ניתן להשקיע, אך אינו מגדיר רמת סיכון קבועה. רמת הסיכון נקבעת לפי הרכב הנכסים בפועל. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים מדד אג״ח ממשלתי כללי.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

חשוב להפריד בין התאמה לכללים הלכתיים לבין מאפייני הסיכון הפיננסיים. לצד בדיקת הפיקוח ההלכתי, יש לבחון את החשיפות כמו בכל מסלול אחר.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · הלכה יהודיתהמסלול הנוכחימגדל מקפת אישית הלכה למקבלי קצבה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
48חודשים חיוביים
12חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 2.16%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 1.23%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.72%
יולי 2026+0.47%
יוני 2026-0.41%
מאי 2026+1.65%
אפריל 2026+2.16%
מרץ 2026-0.85%
פברואר 2026+0.51%
ינואר 2026+1.18%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.36%
נובמבר 2025+1.06%
אוקטובר 2025+0.49%
ספטמבר 2025+1.57%
אוגוסט 2025+0.7%
יולי 2025+0.99%
יוני 2025+1.4%
מאי 2025+1.82%
אפריל 2025+0.87%
מרץ 2025-0.36%
פברואר 2025+0.66%
ינואר 2025+0.6%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.37%
נובמבר 2024+1.31%
אוקטובר 2024+0.31%
ספטמבר 2024+1.65%
אוגוסט 2024+0.9%
יולי 2024+0.84%
יוני 2024+0.93%
מאי 2024+1.01%
אפריל 2024-0.03%
מרץ 2024+1.63%
פברואר 2024+0.85%
ינואר 2024+0.33%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.07%
נובמבר 2023+1.62%
אוקטובר 2023-0.84%
ספטמבר 2023-0.01%
אוגוסט 2023+0.57%
יולי 2023+1.08%
יוני 2023+1.26%
מאי 2023+1.01%
אפריל 2023+0.93%
מרץ 2023+0.99%
פברואר 2023-0.07%
ינואר 2023+1.35%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.23%
נובמבר 2022+0.66%
אוקטובר 2022+1.12%
ספטמבר 2022-1.23%
אוגוסט 2022+0.4%
יולי 2022+1.59%
יוני 2022-0.18%
מאי 2022-0.27%
אפריל 2022+0.05%
מרץ 2022+0.94%
פברואר 2022+0.1%
ינואר 2022-0.28%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.85%
נובמבר 2021+0.3%
אוקטובר 2021+1.1%
ספטמבר 2021+0.14%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מגדל מקפת אישית הלכה למקבלי קצבה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח מיועדות60.46%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות23.38%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות10.43%
אג"ח ממשלתיות סחירות3.51%
מזומנים ושווי מזומנים2.24%
נכסים אחרים-0.01%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים58.86%
נכסים לא סחירים41.14%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ81.72%
נכסים בחו"ל ובמט"ח18.28%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות66.21%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות23.38%
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת10.43%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת-0.01%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול הלכה יהודית לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 17 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 9 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.

השוואת קרנות פנסיה מקיפות במסלול הלכה יהודית
1אלטשולר שחם פנסיה מקיפה הלכה2.01%6.55%39.90%44.71%0.15%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
2אינפיניטי מקיפה הלכה1.40%5.86%31.50%0.00%0.18%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
3הראל פנסיה - הלכה1.39%8.07%43.79%54.72%0.16%הראל פנסיה וגמל בע"מ
4מיטב פנסיה מקיפה הלכה1.04%6.88%40.87%49.32%0.11%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
5אלטשולר שחם פנסיה מקיפה הלכה למקבלי קצבה0.98%4.56%0.00%0.00%0.15%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
6הראל פנסיה - הלכה למקבלי קצבה0.95%5.28%29.41%47.00%0.16%הראל פנסיה וגמל בע"מ
7מנורה מבטחים פנסיה - מסלול הלכה0.90%6.44%36.98%41.16%0.15%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
8מגדל מקפת אישית הלכה0.77%6.79%41.94%51.42%0.14%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
10מיטב פנסיה מקיפה הלכה למקבלי קצבה0.72%6.29%33.99%49.64%0.11%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
11הפניקס פנסיה מקיפה - מסלול הלכה0.70%6.91%42.81%53.58%0.14%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
12כלל פנסיה הלכה0.68%7.30%42.43%51.94%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ
13מור פנסיה מקיפה הלכה0.67%————מור גמל ופנסיה בע"מ
14כלל פנסיה מסלול הלכה למקבלי קצבה0.58%5.16%29.47%46.16%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ
15מגדל מקפת אישית הלכה למקבלי קצבה קיימים0.50%3.51%19.44%29.84%0.14%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
16כלל פנסיה מסלול הלכה למקבלי קצבה קיימים0.48%3.18%18.06%27.69%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?

פער התשואה לתקופה הוא ‎-0.70‎ נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא ‎0.00‎ נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא ‎+0.14‎ נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־4 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎23.38%‎‎. ‎12.72‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.