לוגו של כלל ביטוח לוגו אייקון

כלל תמר מסלול הלכתי (הוד)

  • מ.ה.1533
  • מסלול השקעההלכתי / הלכה יהודית
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 6 מתוך 8 במסלול הלכה יהודית

כלל תמר מסלול הלכתי (הוד) מדורג במקום 2 מתוך 7 בקופות גמל במסלול הלכה יהודית לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎12.86%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־5 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.98%
מתחילת השנהתשואה6.58%
3 שניםתשואה מצטברת38%
5 שניםתשואה מצטברת39.07%
דמי ניהולמצבירה0.55%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח176.18
תאריך פתיחהוותק הקופהדצמבר 2010

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • כלל תמר מסלול הלכתי (הוד) הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎12.86%‎‎, מעל הממוצע בקופות גמל במסלול הלכה יהודית בפער של ‎+0.89‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 2 מתוך 7. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה למניות עומדת על ‎‎47.54%‎‎; ‎17.11‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.98%
תשואה מתחילת השנה
6.58%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
38%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
39.07%
תשואה ממוצעת 3 שנים
11.33%
תשואה ממוצעת 5 שנים
6.82%
מדד שארפ ?
0.91
אלפא ?
-0.24%
סטיית תקן ?
5.85%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.55%
דמי ניהול מהפקדה
0.05%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
176 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
5 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
99.3%

חשיפות ההשקעה

47.54%חשיפה למניות
32.14%חשיפה לחו"ל
19.58%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

כלל תמר מסלול הלכתי (הוד) היא קופת גמל של כלל פנסיה וגמל בע"מ המנוהלת בהתאם לכללי הלכה יהודית ולפיקוח ההלכתי החל על המוצר. הסינון ההלכתי משפיע על סוגי החברות, ניירות הערך והמכשירים שבהם ניתן להשקיע, אך אינו מגדיר רמת סיכון קבועה. רמת הסיכון נקבעת לפי הרכב הנכסים בפועל.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

חשוב להפריד בין התאמה לכללים הלכתיים לבין מאפייני הסיכון הפיננסיים. קיים רכיב מנייתי משמעותי לצד נכסים נוספים. החשיפה לחו״ל מרחיבה את הפיזור אך מוסיפה סיכון שוק. יש להביא בחשבון גם את השפעת שערי המטבע. לצד בדיקת הפיקוח ההלכתי, יש לבחון את החשיפות כמו בכל מסלול אחר.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל · הלכה יהודיתהמסלול הנוכחיכלל תמר מסלול הלכתי (הוד)
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
40חודשים חיוביים
20חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 3.89%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.62%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.98%
יולי 2026-0.04%
יוני 2026-0.97%
מאי 2026+1.74%
אפריל 2026+3.89%
מרץ 2026-2.54%
פברואר 2026+0.75%
ינואר 2026+2.73%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.11%
נובמבר 2025+1.09%
אוקטובר 2025+1.44%
ספטמבר 2025+2.13%
אוגוסט 2025+0.89%
יולי 2025+1.11%
יוני 2025+3.35%
מאי 2025+2.26%
אפריל 2025+0.76%
מרץ 2025-1.4%
פברואר 2025+0.04%
ינואר 2025+1.31%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.45%
נובמבר 2024+1.87%
אוקטובר 2024+0.24%
ספטמבר 2024+1.62%
אוגוסט 2024+0.97%
יולי 2024+1.41%
יוני 2024+0.77%
מאי 2024+0.81%
אפריל 2024-1.67%
מרץ 2024+2.3%
פברואר 2024+1.91%
ינואר 2024-0.04%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.55%
נובמבר 2023+3.39%
אוקטובר 2023-2.87%
ספטמבר 2023-1.55%
אוגוסט 2023-0.12%
יולי 2023+2.38%
יוני 2023+1.43%
מאי 2023+0.72%
אפריל 2023+1.41%
מרץ 2023+0.44%
פברואר 2023-1.44%
ינואר 2023+2.09%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.78%
נובמבר 2022+0.38%
אוקטובר 2022+1.99%
ספטמבר 2022-3.62%
אוגוסט 2022-1%
יולי 2022+2.95%
יוני 2022-1.76%
מאי 2022-2.46%
אפריל 2022-1.25%
מרץ 2022+0.68%
פברואר 2022-0.6%
ינואר 2022-2.04%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.74%
נובמבר 2021-0.61%
אוקטובר 2021+2.01%
ספטמבר 2021-0.42%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי כלל תמר מסלול הלכתי (הוד) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות43.64%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות28.2%
אג"ח ממשלתיות סחירות17.33%
מזומנים ושווי מזומנים8.33%
פיקדונות1.23%
נכסים אחרים0.88%
הלוואות0.4%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים97.91%
נכסים לא סחירים2.09%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ69.78%
נכסים בחו"ל ובמט"ח30.22%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל במסלול הלכה יהודית לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 8 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 6 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — כלל פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, כלל פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5% או צמוד+2.1% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
6 עד 36 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.3% או צמוד+2.3% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
37 עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.2% או צמוד+2.6% או ריבית קבועה לא צמודה 5.1%
תקופת ההלוואה
61 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
ריבית
פריים מינוס 0.5% או צמוד+2.1% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
6 עד 36 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

שפיצר בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
ריבית
פריים מינוס 0.3% או צמוד+2.3% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
תקופת ההלוואה
37 עד 60 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

שפיצר בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
ריבית
פריים מינוס 0.2% או צמוד+2.6% או ריבית קבועה לא צמודה 5.1%
תקופת ההלוואה
61 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
10,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪
בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎47.54%‎‎. ‎17.11‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎12.86%‎‎, לעומת ‎‎11.97%‎‎ בממוצע בקרב 6 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+0.89‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 2 מתוך 7. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־5 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.