
אלטשולר שחם גמל הלכה
- מ.ה.2017
- מסלול השקעההלכתי / הלכה יהודית
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 3 מתוך 8 במסלול הלכה יהודית
אלטשולר שחם גמל הלכה מדורג במקום 6 מתוך 7 בקופות גמל במסלול הלכה יהודית לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (11.48%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם -0.72 נקודות אחוז בתשואה ו־+0.12 נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.48%
- תשואה מתחילת השנה
- 6.5%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 36.6%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 37.04%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 10.96%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 6.5%
- מדד שארפ ?
- 0.71
- אלפא ?
- -0.12%
- סטיית תקן ?
- 7.03%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.67%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0.6%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 208 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- -2 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 99.5%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
אלטשולר שחם גמל הלכה היא קופת גמל של אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ המנוהלת בהתאם לכללי הלכה יהודית ולפיקוח ההלכתי החל על המוצר. הסינון ההלכתי משפיע על סוגי החברות, ניירות הערך והמכשירים שבהם ניתן להשקיע, אך אינו מגדיר רמת סיכון קבועה. רמת הסיכון נקבעת לפי הרכב הנכסים בפועל.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
חשוב להפריד בין התאמה לכללים הלכתיים לבין מאפייני הסיכון הפיננסיים. קיים רכיב מנייתי משמעותי לצד נכסים נוספים. החשיפה לחו״ל מרחיבה את הפיזור אך מוסיפה סיכון שוק. יש להביא בחשבון גם את השפעת שערי המטבע. לצד בדיקת הפיקוח ההלכתי, יש לבחון את החשיפות כמו בכל מסלול אחר. קופת גמל אינה פעילה כיום, ולכן המידע משמש להבנת מאפייניה ההיסטוריים ולהשוואת נתוני עבר; אין להסיק ממנו שניתן להצטרף למוצר.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יולי 2022, עם תשואה של 4.73%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.33%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.48% |
| יולי 2026 | -1.61% |
| יוני 2026 | +0.45% |
| מאי 2026 | +2.68% |
| אפריל 2026 | +4.47% |
| מרץ 2026 | -2.88% |
| פברואר 2026 | +0.16% |
| ינואר 2026 | +1.76% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.19% |
| נובמבר 2025 | +0.23% |
| אוקטובר 2025 | +1.74% |
| ספטמבר 2025 | +2.46% |
| אוגוסט 2025 | +0.78% |
| יולי 2025 | +0.81% |
| יוני 2025 | +2.69% |
| מאי 2025 | +2.96% |
| אפריל 2025 | +0.6% |
| מרץ 2025 | -1.45% |
| פברואר 2025 | -1.43% |
| ינואר 2025 | +1.04% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.13% |
| נובמבר 2024 | +1.37% |
| אוקטובר 2024 | -0.13% |
| ספטמבר 2024 | +1.87% |
| אוגוסט 2024 | +0.78% |
| יולי 2024 | +0.33% |
| יוני 2024 | +1.82% |
| מאי 2024 | +2.39% |
| אפריל 2024 | -1.58% |
| מרץ 2024 | +2.16% |
| פברואר 2024 | +2.11% |
| ינואר 2024 | +0.45% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.41% |
| נובמבר 2023 | +3.41% |
| אוקטובר 2023 | -1.19% |
| ספטמבר 2023 | -1.66% |
| אוגוסט 2023 | -0.2% |
| יולי 2023 | +2.64% |
| יוני 2023 | +1.7% |
| מאי 2023 | +1.45% |
| אפריל 2023 | +1.67% |
| מרץ 2023 | +1.54% |
| פברואר 2023 | -0.69% |
| ינואר 2023 | +2.41% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -2.92% |
| נובמבר 2022 | +1.23% |
| אוקטובר 2022 | +2.4% |
| ספטמבר 2022 | -4.33% |
| אוגוסט 2022 | -2.46% |
| יולי 2022 | +4.73% |
| יוני 2022 | -3.32% |
| מאי 2022 | -2.76% |
| אפריל 2022 | -2.08% |
| מרץ 2022 | +1.22% |
| פברואר 2022 | -1.52% |
| ינואר 2022 | -3.18% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +1.69% |
| נובמבר 2021 | +0.07% |
| אוקטובר 2021 | +2.96% |
| ספטמבר 2021 | -1.24% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי אלטשולר שחם גמל הלכה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 83.13% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 16.78% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 0.38% |
| נכסים אחרים | -0.3% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 99.75% |
| נכסים לא סחירים | 0.25% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 96.92% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 3.08% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל במסלול הלכה יהודית לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 8 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 2.35% | 0.00% | 0.00% | 0.00% | — | מור גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 1.50% | 6.58% | 0.00% | 0.00% | 0.48% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 4 | 1.22% | 6.44% | 0.00% | 0.00% | 0.53% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 5 | 1.20% | 7.12% | 39.45% | 40.52% | 0.57% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 6 | 0.98% | 6.58% | 38.00% | 39.07% | 0.55% | כלל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 7 | 0.95% | 6.02% | 36.98% | 37.43% | 0.59% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 8 | 0.94% | 6.10% | 33.35% | 27.48% | 0.56% | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמלמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
לפי המידע הזמין, אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
בלון/ גרייס/ שפיצר בריבית פריים — 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 78%
- ריבית
- ריבית פריים
- תקופת ההלוואה
- 36 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 500,000 ₪
הערות: מיתרת מהכספים הנזילים. לא יותר ממיליון ש"ח במצטבר.
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?
התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.
איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?
דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם 0.67%, לעומת 0.55% בממוצע בקרב 6 מסלולים אחרים. מדובר בפער של +0.12 נקודות אחוז.
האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?
החשיפה למניות עומדת על 51.97%. 12.04 נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.
המשיכו לקרוא על קופות גמל
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קופת גמל ללא מס
משיכת קופת גמל ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על כספי תגמולים, פיצויים, קופת גמל להשקעה, תיקון 190, פטורים, מס 35% ומה לבדוק…
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
מסלול הלכה קופת גמל – השוואת תשואות ודמי ניהול
מסלול הלכה בקופת גמל מנוהל בהתאם להלכה היהודית. השוואת תשואות, דמי ניהול ובתי ההשקעות המובילים במסלול הכשר.
קראו עוד ←





