הראל ביטוח לוגו

הראל פנסיה עוקב מדד s&p 500

הראל פנסיה עוקב מדד s&p 500 מדורג במקום 6 מתוך 9 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול עוקב מדד s&p 500 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎7.43%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול בהראל פנסיה עוקב מדד s&p 500 הם ‎‎0.16%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.47%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.15%‎‎ ו־‎‎1.36%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.84%
מתחילת השנהתשואה5.41%
3 שניםתשואה מצטברת34.1%
5 שניםתשואה מצטברת63.18%
דמי ניהולמצבירה0.16%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח32,348.97
תאריך פתיחהוותק הקופהפברואר 2021

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • הראל פנסיה עוקב מדד s&p 500 הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎7.43%‎‎, קרובה לממוצע בקרנות פנסיה מקיפות במסלול עוקב מדד s&p 500 בפער של ‎-0.09‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 6 מתוך 9. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • בקרן הפנסיה נבחנים שני רכיבי דמי הניהול בנפרד: דמי הניהול מהצבירה הם ‎‎0.16%‎‎, לעומת ‎‎0.15%‎‎ בממוצע בקבוצה; דמי הניהול מההפקדה הם ‎‎1.47%‎‎, לעומת ‎‎1.36%‎‎ בממוצע בקבוצה. אין לחבר את שני האחוזים לעלות כוללת ללא נתוני ההפקדות והצבירה האישיים.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎79.33%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎72.34%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.84%
תשואה מתחילת השנה
5.41%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
34.1%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
63.18%
תשואה ממוצעת 3 שנים
10.27%
תשואה ממוצעת 5 שנים
10.29%
מדד שארפ ?
0.96
אלפא ?
4.32%
סטיית תקן ?
7.48%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.16%
דמי ניהול מהפקדה
1.47%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
32,349 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
133 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
96.9%

חשיפות ההשקעה

73%חשיפה למניות
79.33%חשיפה לחו"ל
72.34%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הראל פנסיה עוקב מדד s&p 500 הוא מסלול פנסיה שנועד ליצור חשיפה למדד S&P 500, המייצג חברות גדולות הנסחרות בארצות הברית. המעקב עשוי להתבצע באמצעות חוזים עתידיים, קרנות סל, מניות ומכשירים פיננסיים נוספים; לכן ההחזקות בדוח אינן חייבות להיראות כהחזקה ישירה מלאה במניות המדד. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים S&P 500.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הפיזור בין חברות רבות אינו מבטל את הריכוז הגאוגרפי בארצות הברית או את הריכוז הענפי שנוצר ממשקלי מדד S&P 500. החשיפה הגבוהה למטבע חוץ גורמת לכך ששער הדולר מול השקל עשוי להשפיע באופן מהותי על התוצאה בשקלים. כמסלול מנייתי עוקב מדד, הוא עשוי לרדת באופן משמעותי גם כאשר מנגנון המעקב פועל כמתוכנן.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · עוקב מדד s&p 500המסלול הנוכחיהראל פנסיה עוקב מדד s&p 500
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
39חודשים חיוביים
21חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה מרץ 2024, עם תשואה של 5.06%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ינואר 2022, עם ירידה של 3.62%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.84%
יולי 2026+1.69%
יוני 2026+3.46%
מאי 2026+0.75%
אפריל 2026+2.54%
מרץ 2026-2.88%
פברואר 2026+0.11%
ינואר 2026-1.08%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-1.37%
נובמבר 2025+0.52%
אוקטובר 2025+0.55%
ספטמבר 2025+2.23%
אוגוסט 2025+0.16%
יולי 2025+2.46%
יוני 2025+0.66%
מאי 2025+2.63%
אפריל 2025-1.66%
מרץ 2025-0.74%
פברואר 2025-2.24%
ינואר 2025+0.83%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024-1.15%
נובמבר 2024+2.46%
אוקטובר 2024-0.15%
ספטמבר 2024+3.19%
אוגוסט 2024-0.4%
יולי 2024+0.92%
יוני 2024+4.32%
מאי 2024+1.88%
אפריל 2024-0.72%
מרץ 2024+5.06%
פברואר 2024+1.66%
ינואר 2024+2.34%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.55%
נובמבר 2023+1.07%
אוקטובר 2023+1.77%
ספטמבר 2023-3.16%
אוגוסט 2023+1.99%
יולי 2023+3.1%
יוני 2023+3.24%
מאי 2023+3.03%
אפריל 2023+2.97%
מרץ 2023-0.01%
פברואר 2023+3.45%
ינואר 2023+2.83%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.5%
נובמבר 2022+0.3%
אוקטובר 2022+4.1%
ספטמבר 2022-2.02%
אוגוסט 2022-2.73%
יולי 2022+4.52%
יוני 2022-2.67%
מאי 2022-1.1%
אפריל 2022-2.52%
מרץ 2022+3.69%
פברואר 2022-0.65%
ינואר 2022-3.62%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+2.04%
נובמבר 2021+0.25%
אוקטובר 2021+2.28%
ספטמבר 2021-1.53%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל פנסיה עוקב מדד s&p 500 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ושווי מזומנים43.87%
אג"ח מיועדות27.01%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות19.05%
אג"ח ממשלתיות סחירות10.93%
נכסים אחרים-0.86%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים83.54%
נכסים לא סחירים16.46%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ92.46%
נכסים בחו"ל ובמט"ח7.54%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות81.81%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות19.05%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת-0.86%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול עוקב מדד s&p 500 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 4 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־4 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎79.33%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎72.34%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎7.43%‎‎, לעומת ‎‎7.52%‎‎ בממוצע בקרב 8 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎-0.09‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 6 מתוך 9. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.