הראל ביטוח לוגו

הראל גמל מסלול אשראי ואג"ח

הראל גמל מסלול אשראי ואג"ח מדורג במקום 8 מתוך 11 בקופות גמל במסלול אשראי ואג"ח לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎5.13%‎‎, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.39%
מתחילת השנהתשואה2.7%
3 שניםתשואה מצטברת17.26%
5 שניםתשואה מצטברת14.59%
דמי ניהולמצבירה0.5%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח572.76
תאריך פתיחהוותק הקופהיולי 2008

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, דמי הניהול מהצבירה נמוכים מהממוצע, אך גם התשואה המדווחת נמוכה ממנו. הפערים הם ‎-0.59‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎-0.07‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎24.42%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎4.36%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.39%
תשואה מתחילת השנה
2.7%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
17.26%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
14.59%
תשואה ממוצעת 3 שנים
5.45%
תשואה ממוצעת 5 שנים
2.76%
מדד שארפ ?
0.08
אלפא ?
-0.12%
סטיית תקן ?
2.91%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.5%
דמי ניהול מהפקדה
0.06%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
573 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
22 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
79.2%

חשיפות ההשקעה

7.62%חשיפה למניות
24.42%חשיפה לחו"ל
4.36%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הראל גמל מסלול אשראי ואג"ח היא קופת גמל המתמקדת באג״ח ובאשראי בניהול הראל פנסיה וגמל בע"מ. מקורות הביצוע המרכזיים הם ריבית, הצמדה ומרווחי אשראי, ולא עליית שווי מניות כמנוע עיקרי. ההבדלים בין מסלולים בקבוצה זו נובעים מהחלוקה בין אג״ח ממשלתיות לקונצרניות, איכות המנפיקים, המח״מ והיקף האשראי הלא סחיר. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם הלוואות לעמיתים, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

מסלול אג״חי אינו חסר סיכון: עליית ריבית עלולה להפחית את שווי האג״ח, והרעה ביכולת ההחזר של מנפיקים עלולה להרחיב מרווחי אשראי ולגרום להפסדים. הרכב הנכסים האחרון משלב אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, ולכן הוא חשוף הן לסיכון ריבית והן לסיכון אשראי.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל · אשראי ואג"חהמסלול הנוכחיהראל גמל מסלול אשראי ואג"ח
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
43חודשים חיוביים
17חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 2.25%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה פברואר 2023, עם ירידה של 1.72%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.39%
יולי 2026-0.55%
יוני 2026+0.34%
מאי 2026+1.24%
אפריל 2026+1.42%
מרץ 2026-1.16%
פברואר 2026+0.44%
ינואר 2026+0.57%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.16%
נובמבר 2025+0.37%
אוקטובר 2025+0.96%
ספטמבר 2025+0.86%
אוגוסט 2025+0.75%
יולי 2025+0.36%
יוני 2025+1.55%
מאי 2025+0.19%
אפריל 2025+0.96%
מרץ 2025-0.39%
פברואר 2025+0.72%
ינואר 2025+0.44%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.43%
נובמבר 2024+1.05%
אוקטובר 2024+0.37%
ספטמבר 2024+0.54%
אוגוסט 2024+1.05%
יולי 2024+1.24%
יוני 2024+0.2%
מאי 2024-0.13%
אפריל 2024-0.32%
מרץ 2024+0.56%
פברואר 2024+0.28%
ינואר 2024+0.17%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.06%
נובמבר 2023+2.25%
אוקטובר 2023-1.66%
ספטמבר 2023-0.65%
אוגוסט 2023+0.29%
יולי 2023+0.13%
יוני 2023+0.31%
מאי 2023+0.88%
אפריל 2023+0.62%
מרץ 2023+0.62%
פברואר 2023-1.72%
ינואר 2023+1.31%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.62%
נובמבר 2022+0.47%
אוקטובר 2022+0.19%
ספטמבר 2022-1.44%
אוגוסט 2022-1.1%
יולי 2022+0.79%
יוני 2022+0.33%
מאי 2022-1.54%
אפריל 2022-0.5%
מרץ 2022-0.2%
פברואר 2022-1.27%
ינואר 2022-1.14%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.05%
נובמבר 2021+0.87%
אוקטובר 2021+0.5%
ספטמבר 2021-0.05%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל גמל מסלול אשראי ואג"ח מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות28.22%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות25.55%
הלוואות21.18%
מזומנים ושווי מזומנים7.23%
נכסים אחרים6.4%
קרנות נאמנות5.27%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות5.27%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.86%
פיקדונות0.01%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים71.52%
נכסים לא סחירים28.48%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ76.83%
נכסים בחו"ל ובמט"ח23.17%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל במסלול אשראי ואג"ח לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 8 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל במסלול אשראי ואג"ח
1מיטב גמל אשראי ואג"ח0.64%3.22%19.05%23.06%0.56%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
2כלל תמר אשראי ואג"ח0.58%3.73%18.97%16.32%0.56%כלל פנסיה וגמל בע"מ
3אינפיניטי גמל אשראי ואג"ח0.54%3.73%20.76%20.34%0.58%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
4מנורה מבטחים תגמולים ופיצויים מסלול אשראי ואג"ח0.54%4.00%21.75%28.46%0.47%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
5אלטשולר שחם גמל אשראי ואג"ח0.53%2.48%14.57%15.76%0.6%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
6מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול אשראי ואג"ח0.42%2.88%18.12%14.73%0.5%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
7אלפא מור קופת גמל לחיסכון, קופת גמל לתגמולים וקופת גמל אישית לפיצויים - אשראי ואג"ח0.39%3.83%28.89%0.00%0.62%מור גמל ופנסיה בע"מ
9ילין לפידות קופת גמל מסלול אשראי ואג"ח0.34%2.53%16.20%17.84%0.6%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
10הפניקס גמל אשראי ואג"ח0.16%2.25%15.58%14.66%0.59%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
11אנליסט גמל אשראי ואג"ח0.11%3.32%16.91%13.88%0.59%אנליסט קופות גמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — הראל פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, הראל פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.2% עד פריים מינוס 0.5% או ריבית קבועה צמודה 2.5%
תקופת ההלוואה
12 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
20,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
במסלולים מנייתיים
30%
ריבית
פריים+0.5% עד פריים + 1.5% או ריבית קבועה צמודה 2.5%/3.5%
תקופת ההלוואה
12 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
20,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס; ללא מרכיב פיצויים

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

דמי הניהול מהצבירה נמוכים מהממוצע, אך גם התשואה המדווחת נמוכה ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.50%‎‎, לעומת ‎‎0.57%‎‎ בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.07‎ נקודות אחוז.

האם מיקום המסלול משתנה בין טווחי הזמן?

לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים המסלול מדורג במקום 7 מתוך 11, ולפי 5 שנים במקום 9 מתוך 10. הפער מלמד שהתמונה היחסית תלויה בטווח המדידה; שני המיקומים מבוססים על תשואה מדווחת ואינם מותאמים לסיכון.