הראל ביטוח לוגו

הראל גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש

הראל גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש מדורג במקום 2 מתוך 11 בקופות גמל להשקעה במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎13.56%‎‎, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־9 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.49%
מתחילת השנהתשואה7.02%
דמי ניהולמצבירה0.56%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח135.34
תאריך פתיחהוותק הקופהיוני 2024

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎+6.78‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎-0.07‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־9 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו חיובית של 4.4 מיליון ₪, מקום 1 מתוך 12 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.49%
תשואה מתחילת השנה
7.02%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.56%
דמי ניהול מהפקדה
0%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
135 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
4 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
100%

חשיפות ההשקעה

58.15%חשיפה למניות
38.18%חשיפה לחו"ל
18.39%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הראל גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש היא קופת גמל להשקעה במסלול עוקב מדדים בגישה גמישה של הראל פנסיה וגמל בע"מ. המסלול אינו מוגבל למדד יחיד, אלא יכול לשלב מדדי מניות ואג״ח ולשנות את המשקל ביניהם במסגרת מדיניות ההשקעה. בחירת המדדים והמשקל שניתן לכל אחד מהם הם החלטת ניהול מהותית. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים S&P 500 ו־ת"א 125.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הסיכון תלוי לא רק בביצועי המדדים עצמם, אלא גם בתמהיל ביניהם ובקצב השינויים בהקצאה. הרכיב המנייתי דומיננטי בתקופת הדיווח האחרונה. חלק מהחשיפה נוצר בחו״ל, כך שהביצועים מושפעים גם משווקים בינלאומיים. חשיפה למטבע חוץ מוסיפה רגישות לשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל להשקעה · עוקב מדדים - גמישהמסלול הנוכחיהראל גמל להשקעה עוקב מדדים – גמיש
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: אוגוסט 2024 – אוגוסט 2026
25חודשים זמינים
22חודשים חיוביים
3חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.57%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 3%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.49%
יולי 2026+0.05%
יוני 2026-1.35%
מאי 2026+2.1%
אפריל 2026+4.57%
מרץ 2026-3%
פברואר 2026+0.84%
ינואר 2026+2.3%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.36%
נובמבר 2025+0.76%
אוקטובר 2025+1.75%
ספטמבר 2025+2.11%
אוגוסט 2025+0.73%
יולי 2025+1.49%
יוני 2025+3.44%
מאי 2025+2.82%
אפריל 2025+0.66%
מרץ 2025-2.16%
פברואר 2025+0.22%
ינואר 2025+1.26%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.71%
נובמבר 2024+1.95%
אוקטובר 2024+0.46%
ספטמבר 2024+1.53%
אוגוסט 2024+1.35%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל גמל להשקעה עוקב מדדים – גמיש מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות58.15%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות40.09%
מזומנים ושווי מזומנים1.69%
נכסים אחרים0.06%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.94%
נכסים לא סחירים0.06%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ94.47%
נכסים בחו"ל ובמט"ח5.53%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל להשקעה באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל להשקעה במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 11 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 4 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קופות גמל להשקעה במסלול עוקב מדדים - גמיש
1מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש2.17%3.37%23.41%26.74%0.67%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
2אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדים גמיש1.84%5.19%0.00%0.00%0.59%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
3מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש1.53%6.35%36.54%0.00%0.67%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
5אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש1.17%6.27%42.50%40.54%0.5%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
6אנליסט מסלולית - קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש0.79%4.98%100.78%105.24%0.61%אנליסט קופות גמל בע"מ
7ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמיש0.12%0.83%16.88%0.00%0.68%ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
8הפניקס גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש-0.23%1.21%15.32%18.20%0.64%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
9מגדל גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים - גמיש-0.71%-0.36%0.00%0.00%0.63%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
10מור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמיש-0.90%0.86%0.00%0.00%0.71%מור גמל ופנסיה בע"מ
11כלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמיש-0.97%0.22%11.53%0.00%0.61%כלל פנסיה וגמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202408 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל להשקעה — הראל פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, הראל פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — 12 עד 84 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.2% עד פריים מינוס 0.5% או ריבית קבועה צמודה 2.5%
תקופת ההלוואה
12 עד 84 חודשים
סכום מינימלי
20,000 ₪
סכום מרבי
1,500,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.56%‎‎, לעומת ‎‎0.63%‎‎ בממוצע בקרב 10 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.07‎ נקודות אחוז.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 4.4 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 1 מתוך 12; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.